انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فرق gcc و gfortran چه هست؟ و چطور میشه اونها رو نصب کرد  (دفعات بازدید: 2125 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
 یه فایل به نام  gcc-defaults_1.59ubuntu2.tar.gz  رو دانلود کردم چطور باید نصبش کنم؟ البته unzip کردم و توش یه سری فایل هست از جمله یه فولدر بنام debian که تو یه ترمینال بازش کردم بعد یه ls گرفتم بعد دستور rebuild-security-providers رو تایب کردم که توش این رو نوشت
The program 'rebuild-security-providers' is currently not installed.  You can install it by typing:
sudo apt-get install libgcj-common
bash: rebuild-security-providers: command not found
muhammad@muhammad:~/Desktop/gcc-defaults_1.59ubuntu2/gcc-defaults-1.59ubuntu2/debian$
بعد دستور sudo apt-get install libgcj-common رو تایب کردم که این رو نوشت
muhammad@muhammad:~/Desktop/gcc-defaults_1.59ubuntu2/gcc-defaults-1.59ubuntu2/debian$ sudo apt-get install libgcj-common
sudo: timestamp too far in the future: Aug 11 18:13:39 2008
muhammad@muhammad:~/Desktop/gcc-defaults_1.59ubuntu2/gcc-defaults-1.59ubuntu2/debian$
البته قبل از همه این کارها یه فایل به نام gcc_4.2.3-1ubuntu3_i386.deb رو دانلود کرده بودم و نصبش کرده بودم و بعد زمان کامبیوتر رو چون تنظیم نبود ( روی Aug 11 18:13:39 2008) بود تنظیم کرده بودم ( Aug 11 10:14:39 2008)
حالا سوال۱ : توی فایل usr/bin  رو دیدم gcc و gcc-4.2 بود آیا gcc نصب شده؟
سوال ۲: فایل gfortran_4.2.3-1ubuntu3_i386.deb رو دانلود کردم چرا نصب نمیشه؟ من یه نرم افزار دارم که حتما باید gfortran داشته باشم تا نصبش کرد
ممنون اگه یه کسی به من جواب بده

نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997

حالا سوال۱ : توی فایل usr/bin  رو دیدم gcc و gcc-4.2 بود آیا gcc نصب شده؟
سوال ۲: فایل gfortran_4.2.3-1ubuntu3_i386.deb رو دانلود کردم چرا نصب نمیشه؟ من یه نرم افزار دارم که حتما باید gfortran داشته باشم تا نصبش کرد
ممنون اگه یه کسی به من جواب بده

سلام
sudo apt-get update

sudo apt-get install build-essential

sudo apt-get install gfortran

gcc معم.لا برفرض نصب می شه اما می تونی تایپ کنی gcc ببینی نصب هست یا نه.

موفق باشید

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
gcc  کامپایلر   زبان   c   ، و  gfortran   برای  زبان  fortran   ...

اگر  فقط   به  همینها  نیاز  داری   همین  دوتا  بسته  رو  فقط  نصب  کن :

sudo apt-get install gcc gfortranخودش  هرچیز  دیگه ای  نیاز بود  نصب  میکنه.   اینها  بسته های  کامپایل  شده  هستن  و نیازی نیست  که  کامپایل و نصبشون  کنی.

اگر   میخوای  نرم افزار هایی رو از  روی  سورس  نصب  کنی  build-essential    هم   نصب  کن  در  غیر  اینصورت  نیازی   نیست.

دلیل  سوال  دومت  هم  اینه  که  این بسته   برای نصب  وابسته  به  بسته های  دیگست   ،   با  دستور  بالا  تمام  بسته ها ی  مورد  نیاز  نصب میشن.
« آخرین ویرایش: 21 امرداد 1387، 03:08 ب‌ظ توسط Behnam Golds »

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
دوست عزیز همه این ها رو انجام  دادم اما نشد من proxy دارم و مخزنم update  نمی شند مشکل از proxy  است لطفا اینجا برید: http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=5932.0
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را