انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اندکی مقایسه بین gimp و photoshop  (دفعات بازدید: 3112 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
اندکی مقایسه بین gimp و photoshop
« : 27 امرداد 1392، 09:56 ب‌ظ »
دلمون بخواد یا نخواد باید اعتراف کنیم از نظر برنامه های کاربردی ، لینوکس عقبتر از ویندوزه!
عصبانی نشید! مقایسه کنید!
البته تو سالهای اخیر در زمینه بهبود کیفیت نرم افزارها کارهای خیلی خوبی شده.حتی اوبونتو هم تو انتخاب نرم افزاراش بیشتر دقت میکنه و به صداهای کابران داره بیشتر اهمیت میده.
من جز اون دسته از آدمایی هستم که صرفا متن باز بودن یک برنامه رو دلیل بهتر بودنش نمیدونم! بلکه معتقدم بعضی وقتا باید سورسارو بست و فقط وقتی اونارو آزاد کرد که واقعا نیاز باشه.
مثلا ترووالدز باید سورسای لینوکس رو باز میکرد.چون در غیر این صورت الان لینوکسی وجود نداشت و همون سرنوشتی به سرش میومد که تننبام پیشبینی کرده بود!
پس باید سیاست به خرج داد !
اما خب بحثش مفصله و من اینجا نمیخوام از فلسفه ی خودم دفاع دکنم.من همون قد که به استالمن احترام میذارم از بیل گیتسم خوشم میاد.
شما فک میکنین چرا هنوز ویندوز محبوب ترین سیستم عامل PCهاست؟ البته با وجود این همه مشکلی که داره!!!!!
این بهش میگن سیاست و گوش دادن به حرفا و آرزوهای کاربران!

اما بحث اصلیمون!!!
photoshop یک نرم افزار معمولی نیست!!!!
یک فلسفه هم نیست!!!(خیلیا میگن لینوکس یک فلسفه ست!)
فتوشاپ یک دنیاست!!! یک دنیای زیبا!!! دنیایی که هرچی آرزو کنی برآورده میشه.
دنیایی که روز به روز بهترم میشه!
دنیایی که به سرعت کارهاتونو انجام میده و با تمام وجود خودشو در اختیارتون قرار میده تا هرجور که خواستید عمل کنید.
به نظرتون پرداخت مبلغی در مقابل دریافت یک دنیا چیز زیادیه؟؟؟(روی سخنم با ایرانی های سخاوتمنده)
اگه جوابتون آره ست پس حله دیگه!!! اما اگه مخالفید پس ادامه رو بخونید!!
اگه مشکلتون با بسته بودن کدها و سورس برنامه ست باید بهتون قول بدم که به درد من و شما نمیخوره!!! باور کنید!!
اگه از بابت جاسوسی نگرانید باید بهتون بگم وقتی گوگل و نوکیا دارن از شما جاسوسی میکنن هیچ نیازی به جاسوسی فتوشاپ نیست!!!!(واقعا مسخره ست! فتوشاپ بیاد جاسوسی کنه!!! یک نگاه استالمنی)

اما gimp !!!
گیمپ خوبه اما نه به اندازه ی فتوشاپ!!!
فتوشاپ بابای گیمپه و همه ی نرم افزارای دیگه ی پردازش عکس(نه وکتور) تقلیدی نابخردانه از اونن!!(خدا بابای ماکرومدیا رو بیامرزه)

هرکاری که توی فتوشاپ انجام میشه توی گیمپ هم قابل انجامه اما با دشواری به مراتب بیشتر و البته شاید کیفیت کمتر!!!
البته اینجا روی سخنم با یه کاربر عادیه که میخواد کارای روزانه شو انجام بده نه یه گیمپ کاره حرفه ای!!!
البته گیمپ از لحاظ استفاده ی بهتر از سخت افزار به نظرم جلوتره اما توی نسخه ی CC فتوشاپ هم یه کارای خوبی صورت گرفته که مطمئنم این اختلافو جبران میکنه!!!

هات کی ها hotkeys !!!!
هات کی های فتوشاب خیلی دقیقتر و استادانه تر انتخاب شده اما جدیدا گیمپ هم داره رقابت رو جدیتر دنبال میکنه اما خب هنوز کار داره!!!!

فتوشاپ خیلی کاربر پسندتره! به workspaceها و شخصی سازی های فتوشاپ دقت کنین!!

من که ترجیحش میدم

ادامه دارد...

یاحق
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
پاسخ : اندکی مقایسه بین gimp و photoshop
« پاسخ #1 : 27 امرداد 1392، 10:17 ب‌ظ »
بازم این بحث های ترولی شروع شد...

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #2 : 27 امرداد 1392، 10:19 ب‌ظ »
خیلی واضحه که فتوشاپ هم قوی تره هم قدیمی تره هم کار کردن باهاش راحتره و پروژه ای مثل فتوشاپ که این همه بابتش هزینه میشه و برای خریدش هم باید پول داد ( که البته پول کمی هم نیست ) اگه بهتر نباشه جای تعجب داره ، مقایسه ی این دوتا به این شکل که این بهتره یا اون نتیجه ای نداره با نظر من ، فقط میشه اینجوری مقایسه کرد که مثلا گیمپ چقدر از قبل بهتر شده و چقدر به فتوشاپ نزدیکتر شده یا چه نوآوری جدیدی نسبت به فتوشاپ داشته  :)
همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #3 : 27 امرداد 1392، 10:51 ب‌ظ »
این موضوع تاپیک داره : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,16108.0.html
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #4 : 27 امرداد 1392، 11:03 ب‌ظ »
سلام به همگی
جناب بهنامک ، عاجزانه تقاضا دارم این بحث را ادامه ندهید . دست آخر کل فروم بهم میریزه و جر‌ و بحث پیش میاد . کسی در قابلیتها و امکانات خاص photoshop شکی نداره . انتهای اینطور بحث‌ها به قهقرا میرسه . یاد یکی از  کاربرا افتادم ( احتمالا بچه‌ها میدونن کی را میگم ) . اون بنده خدا هم همین بحث‌های مقایسه‌ای را راه انداخته بود اخرشم به جایی نرسید . شما که تازه وارد هستید بهتره تمرکزتون را روی اصل کار قرار بدید .
« آخرین ویرایش: 27 امرداد 1392، 11:05 ب‌ظ توسط _Behrooz_ »
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 28 امرداد 1392، 12:11 ق‌ظ »
خب اول از همه باید یاد بگیریم که برای هر کاری ابزار مناسب رو استفاده بکنیم. مسلما یک کاربر عادی برای Crop کردن و Resize کردن عکس از یک نرم‌افزار ۴-۵ میلیون تومنی استفاده نمی‌کنه.

گیمپ یک نرم‌افزار آزاد هستش که امکانات فوق‌العاده امکانات زیادی داره و تقریبا تمام نیازهای کاربر عادی رو تامین می‌کنه. اگر واقعا کسی کارش بدون فتوشاپ پیش نمی‌ره، پس کاربر عادی نیست و کارش حرفه‌ایش همینه، در نتیجه باید توی شرکتش باید یک کامپیوتر تنها برای کار با این نرم‌افزار داشته باشه.

این تاپیک هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت و هیچ فرقی هم نمی‌کنه که یکی بگه گیمپ بهتره یا فتوشاپ بهتره. اگر فکر می‌کنید توی گیمپ امکانی رو لازم دارید که وجود نداره، می‌تونید اون رو توی یک تاپیک دیگه بیان کنید و ما سعی می‌کنیم بهتون بگیم چطور اون کار انجام می‌شه و اگر هم این امکان وجود نداره، می‌تونیم اون رو به گروه گیمپ گزارش کنیم تا اون‌ها بر اساس اولویتی که این موضوع داره،‌ سعی کنند این امکان رو اضافه کنند.