انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: ریسپانس به پسورد درست: بلافاصله، اما نمایش پیغام خطا برای پسورد نادرست:‌ زمانبر!  (دفعات بازدید: 1400 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
در زمان لاگین به دسکتاپ یا رفتن به کاربر ادمین در ترمینال اگر پسورد اشتباهی زده بشه، کمی زمان میبره (در حدود چند ثانیه) تا سیستم پیغام بده که پسورد اشتباه بود اما وقتی پسورد رو درست وارد می کنیم سریعا سیستم جواب می ده و مثلا اگر در ترمینال باشیم سریع نوع کاربر به ادمین تغییر میکنه.
علت این تفاوت چیه: مکث چند ثانیه ای روی پسورد اشتباه در مقابل ریسپانس سریع به پسورد درست؟

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
در زمان لاگین به دسکتاپ یا رفتن به کاربر ادمین در ترمینال اگر پسورد اشتباهی زده بشه، کمی زمان میبره (در حدود چند ثانیه) تا سیستم پیغام بده که پسورد اشتباه بود اما وقتی پسورد رو درست وارد می کنیم سریعا سیستم جواب می ده و مثلا اگر در ترمینال باشیم سریع نوع کاربر به ادمین تغییر میکنه.
علت این تفاوت چیه: مکث چند ثانیه ای روی پسورد اشتباه در مقابل ریسپانس سریع به پسورد درست؟

جالبته ...
 - در واقع تاخیری برای درست یا غلط بودن پسورد وجود نداره، یه delay که معمولا ۳ ثانیه هست ( توی etc/ تنظیم میشه این عدد) ایجاد می‌کنن برای اینکه جلوی brute-force روو بگیرن. تصور کن اگر یه برنامه می‌تونست پسورد generate کنه و تند تند چک بکنه.

- قبلا یه جا خونده بودم که پسوردی رو  (یه وب‌سایت بود اگه اشتباه نکنم !!! ) به یا روش خیلی جالب پیدا کرده بودن. به این صورت که یه سری حروف تولید می‌کردن و به برنامه یا همون سایت می‌دادن و زمان دقیق پاسخ اون سایت ( در حد میلی یا میکرو ثانیه !!‌ ) رو حساب می‌کردن. بعد به این خاطر که برای چک کردن پسورد از عملیات بیت وایز استفاده می‌شده، تایمی که حرف اول پسورد اشتباه باشه کمتر از تایمی هست که حرف پنجم اشتباهه !! به همین روش تونستن حرف به حرف پسورد رو در پیدا کنن ( البته با تعداد بسیار زیاد تکرار این عملیات چون یه کار آماری-احتمالی به حساب میاد)
پس اگه یه delay داشته باشیم به هیچ وجه نمیشه این دو تا روش رو روی سیستم اجرا کرد : )

-

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
نقل‌قول
- قبلا یه جا خونده بودم که پسوردی رو  (یه وب‌سایت بود اگه اشتباه نکنم !!! ) به یا روش خیلی جالب پیدا کرده بودن. به این صورت که یه سری حروف تولید می‌کردن و به برنامه یا همون سایت می‌دادن و زمان دقیق پاسخ اون سایت ( در حد میلی یا میکرو ثانیه !!‌ ) رو حساب می‌کردن. بعد به این خاطر که برای چک کردن پسورد از عملیات بیت وایز استفاده می‌شده، تایمی که حرف اول پسورد اشتباه باشه کمتر از تایمی هست که حرف پنجم اشتباهه !! به همین روش تونستن حرف به حرف پسورد رو در پیدا کنن ( البته با تعداد بسیار زیاد تکرار این عملیات چون یه کار آماری-احتمالی به حساب میاد)
پس اگه یه delay داشته باشیم به هیچ وجه نمیشه این دو تا روش رو روی سیستم اجرا کرد : )

خوب اگه زمان delay ثابت باشه، اون زمان اختلاف میشه زمان delay به اضافه اون اختلاف زمان بر حسب میکرو ثانیه ! این روش دوم زمانی از بین میره که delay دینامیک باشه
البته زمان کرک کردن پسورد رو اضافه میکنه و در این صورت مفیده !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
خوب اگه زمان delay ثابت باشه، اون زمان اختلاف میشه زمان delay به اضافه اون اختلاف زمان بر حسب میکرو ثانیه ! این روش دوم زمانی از بین میره که delay دینامیک باشه
البته زمان کرک کردن پسورد رو اضافه میکنه و در این صورت مفیده !

آره در کل که هدفش معلومه واسه delay دادنه . روش دوم هم فقط من به عنوان یه خبر جالب خونده بودم( به احتمال زیاد یه کار ازمایشی بوده دیگه )

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
بنا به تنظیمات این تاخیر ممکنه به خاطر چک کردن منابع دیگه هم باشه. یعنی پسورد اول توی فایل /etc/shadow چک می شه و اگر بود لاگین می شی ولی اگر نبود ممکنه سرور درخواستی بزنه به مثلا ldap و مکانیزم های پیچیده تر لاگین رو برای اون سرور چک کنه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی