انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل دانلود و نصب کارت گرافیک  (دفعات بازدید: 1849 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین backtrack6000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
مشکل دانلود و نصب کارت گرافیک
« : 02 اردیبهشت 1392، 01:19 ب‌ظ »
سلام آیا nVIDIA GeForce Driver 310.70 درایور nVIDIA Geforce8200 / nForce 730a  رو ساپورت میکنه ؟ سیستم عامل من بک ترک هست و فکر میکنم باید برای اوبونتو دانلودش کنم درسته ؟ و آیا لینکه مربوط بهش فقط همینه ؟
http://us.download.nvidia.com/xfree86/linux-x86_64/310.44/nvidia-linux-x86_64-310.44.run
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1392، 01:29 ب‌ظ توسط backtrack6000 »

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : مشکل کارت گرافیک درخواست راهنمایی فوری
« پاسخ #1 : 02 اردیبهشت 1392، 01:20 ب‌ظ »
عنوان تاپیک رو اصلاح کن :)

آفلاین backtrack6000

• Newbie
  • *
پاسخ : مشکل دانلود و نصب کارت گرافیک
« پاسخ #2 : 02 اردیبهشت 1392، 01:44 ب‌ظ »
اصلاحم کردیم حالا کسی قصد جواب دادن داره یا نه ؟

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #3 : 02 اردیبهشت 1392، 02:16 ب‌ظ »
خود انویدیا که لیست کارت هایه گرافیک رو میاره برایه انتخاب بعد درایور مربوطه رو میده بهت . مگه چه جوری دانلود میکنی ؟
برایه دبیان بیس دانلودش کن .
از درایور هایه مخاطن هم میتونی استفاده کنی که بی دردسر تره . من خودم همیشه nvidia current رو رویه اوبونتو نصب میکنم فکر کنم برایه بک ترک هم مشکلی نداشته باشه نصب بشه.

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #4 : 02 اردیبهشت 1392، 02:22 ب‌ظ »
اگه منظورت برای پشتیبانی از اون سری کارت هاست بله پشتیبانی میکنه ولی داریور انتخابی شما قدیمی هست و یه ورژن جدیدتر هم روی سایت قرار گرفته که یک سری باگ ها رو فیکس کردن فکر کنم 310.86 باشه (دقیق یادم نیست ولی میدونم از 310.44 جدیدتره)
اگه قصد داری درایو رو نصب کنی بهتره که از درایور آزاد x.org استفاده کنی (چون درایورهای انودیا مشکل دارن)
یه چیزی دیگه این که انودیا ما رو تحریم کرده پس من و سایر کاربرا نمیتونن بفهمن که همین نسخه رو درست انتخاب کردی یا نه؟!(بنده به شخصه از قند شکن و ... برای عبور از تحریم ها و یا کارای دیگه استفاده نمیکنم چون سرعت میگیره منم با سرعت پایین حال نمیکنم)

خوب اگر هم میخوای این رو نصب کنی باید بهش دسترسی نصب بدی  برای این کار روش راست کلیک میکنی پروپرتیس و بعد زبانه دوم و یه تیک پرومیس هست که میزنی و اوکی میکنی و بعد میتونی با دابل کلیک وارد مرحله نصب بشی

نکته اول : در مورد روش تایپیک زدنت هم این رو به یاد داشته باش که کسی اینجا مجبور نیست به شما جواب بده پس نباید اینقدر مغرورانه برخورد کنی (اینجا انجمن علمی و پشتیبانیه با انجمن های دیگه و یا شبکه ها و وب های اجتماعی فرق میکنه  این طریقه برخورد نیست)

نکته دوم: قبل از سوال و تایپیک زدن اکه یه سرچ کوچیک کرده بودی میفهمیدی که چیکار باید بکنی (من به دید تازه وارد بهت نگاه میکنم ولی به کاربرای اینجا باید حق بدی که سوال تکراری رو جواب ندن)

نکته سوم: شما همش یک ساعته تایپیک زدی میخوای چطوری بهت جواب بدن؟؟ کمی صبر کن تا جواب بهت بدن (تعداد نفرات آنلاین در این ساعت از روز کمه)اینجا تایپیک بوده که یک هفته و یا بیشتر هم به جواب نرسیده پس یکم منطقی تر عمل کن تا نتیجه بهتری بگیری

به هر حال من باب یادآوری بود (بهتره کمی رعایت کنی)

موفق و پیروز باشی
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین myusac

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
« پاسخ #5 : 02 اردیبهشت 1392، 03:04 ب‌ظ »
دوست عزیز آخرین ورژن درایور 310.44 میباشد
وقتی که شما در سایت nVIDIA مدل کارت و سیستم عاملت رو میزنی لینک نسخه مناسب رو بهت میده
پس طبق مدل کارت شما:
این لینک برای سیستم عامل لینوکس 64بیتی
http://www.geforce.com/drivers/results/59927
این هم برای 32بیتی
http://www.geforce.com/drivers/results/59926
توی نصبش هم مشکل داشتی یه سرچ بکنی نتیجه های خوبی میگیری اگر هم نگرفتی تاپیک بزن دوستان کمکت میکنن
یکم هم صبور باش

من نمیفهمم چرا یکسری از دوستان به ویندوز و جامعه گسترده کاربرانش توهین میکنن یه جورایی انگار رسم شده این رفتار
از مسخره کردن بگیرید تا بی‌سواد خواندن کاربران ویندوز
دوستان هرچیزی که ساخته دست انسان هست ایراد داره پس بهتره همیشه به انتخاب هم احترام بگذاریم

آفلاین backtrack6000

• Newbie
  • *
پاسخ : بهم ریخته شدن رزولوشن و نصب نشدن گرافیک
« پاسخ #6 : 05 اردیبهشت 1392، 10:54 ق‌ظ »
طبق چیزی که دادین من رفتم ۶۴ بیت رو گرفتم وقتی مراحل نصب رو رفتم که نصبم نشد اون حالت عادی رزولوشنم بهم رخیت و الان شده ۸۰۰در ۶۰۰ هر کاری کردم نتونستم به حالت اول برگردونم راهی هست ؟
من اول سیستم روست کردم بعد اومد بالا یوزر و پس رو زدم بعد وارد یه صفحه شد که لایسینسش بود رفتم جلو یه چیزی رو آورد که yes و no داشت yes  کردم دوتا مورد دیگه هم بعدش آورد که هر دوشون فقط ok داشتن و وقتی ریست کردم به این شکل آورد راهی هست که به حالت اول برگرده ؟