انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خیلی مهم،من واقعا نیازش دارم:لاگ این نشدن اوبونتو پس از password recovery :'(  (دفعات بازدید: 1770 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
سلام من چند وقت پیش پسورد ‌ام رو گم کردم که بعد با لاگین روی ریکاوری مد و => روت و سپس دستورات:
mount -rw -o remount /و
passwd usernameپسورد رو عوض کردم اما دیگه به حالت معمول نتونستم لاگین کنم بعد از تایپ پسورد یه صفحهٔ سیاه میاد یسری کد می‌نویسه بعد دوباره  همون صفحه یه درخواست پسورد بر می‌گرده.
 راستی اوبونتوم ۱۲.۰۴ ه.
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1392، 06:24 ب‌ظ توسط bat »

آفلاین bat

• Full Member
  • *
من الان عملا با لپتابم هیچ کاری نمیتونم بکنم. :'( :'( :'( :'( :'(لطفا سریعتر کمکم کنید. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
برای کاربر ریشه پسورد گذاشته بودید؟

آفلاین bat

• Full Member
  • *
لپ تابم یه اکانت داره که رمز اونو فراموش کردم با این حساب پس آره واسه کاربر ریشه رمز گذاشته بودم.(اگه کاربر ریشه=کاربر ادمین باشه)

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
امیدوارم با متن انگلیسی مشکلی نداشته باشین و کمک کنه  ;D
http://www.howtogeek.com/howto/linux/reset-your-forgotten-ubuntu-password-in-2-minutes-or-less/

آفلاین bat

• Full Member
  • *
کاش ابتدای این پست رو می خوندید.من می تونم پسوردمو عوض کنم اما از بعد از اینکه پسوردو عوض کردم دیگه لاگ این نمیشه یعنی اینکه پس از وارد کردن پسورد یه صفحه ی سیاه میاد و یه چیزایی سریع مینویسه که به نظر میرسه که به mount کردن و اینا ربط داره،بعدش دوباره همون صفحه ی لاگ این میاد.فک کنم چون از دستور
mount -rw -o remount /استفاده میکنم بعدش باید unmount ش کنم.الانم دارم دنبالش میگردم که چه طوری اینکارو بکنم اگه کسی هم میدونه لطفا کمکم کنه نمیدونم شایدم مشکل از یه چیز دیگه باشه. :'( :'( :'( :'(

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
خیر، منظورم کاربر root بود.
خوب، هنگامی که سیستم راه میفته، با Alt+Ctrl+F1 به محیط متنی برید و اونجا با کاربر ریشه وارد بشید. بعد یه کاربر جدید بسازید و با Alt+F7 به محیط گرافیکی برگردید و سعی کنید با کاربر جدید وارد بشید.

آفلاین bat

• Full Member
  • *
با دستور
useraddیه user جدید ساختم بعد با دستور
passwd [user name]پسوردشو تنظیم کردم.اما دوباره همون صفحه ی سیاه اومد و بعدش دوباره صفحه ی لاگ این.
سعی کردم متن اون صفحه رو بخونم به این رسیدم:
checking battery state...
stopping system V runlevel compatiblity
starting jupiter healthcheck
stopping jupiter healthcheck
starting bumblebee supporting nvidia optimus cards
ountall: plymouth command failed
mountall: disconnected form plymouth
دارم سعی میکنم jupiter و درایور های nvidia رو پاک کنم تا ببینم چی میشه.کسی با توجه به error نظر بهتری داره؟ ??? ???

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
useradd به صورت پیش‌فرض پوشه کاربر رو نمی‌سازه! پوشه کاربر هم ساختید؟ یعنی الان /home/user/ وجود داره؟
اگر دستی اون رو ایجاد می‌کنید، فراموش نکنید که مجوزها رو به درستی تنظیم کنید.
یا اینکه یک کاربر دیگه با دستور adduser بسازید.

آفلاین محمود مختاری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
ببخشید به خاطر پست نامربوط ولی مجبورم!

اگه احیانا کسی در مورد این مشکل من راه حلی میدونه لطفا کمک کنه

عدم اجرای محیط گرافیکی بعد از آپدیت

آفلاین bat

• Full Member
  • *
ببخشید به خاطر تاخییر ولی یکم کار داشتم نمیتونستم بیام فروم.من jupiter و دایور nividia رو پاک کردم هیچ نتیجه نداد کسی هست که بتونه اون error و تفسیر کنه؟؟راستی من با tty 1...6 لاگ این میتونم بکنم ولی محیط گرافیکی می خوام.اون طور که اون error میگه به نظر با نصب داریور و اینا مشکل حل نمیشه واسه همین منتظرم ببینم تفسیر این error چیه؟ :'( :'( ](*,) ](*,)

آفلاین bat

• Full Member
  • *
bumblebee  رو هم پاک کردم اینبار هیچ error ای نمیده ولی بازم reset میشه.اینبار دیگه واقعا نمیدونم باید چی کارش کنم. :'( :'( :'( :'( ](*,)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
به نظرم مشکل هنوز ایزوله نشده که از کارت گرافیکه یا از پسورد. اگر سالم می تونی تو محیط متنی لاگین کنی (توی ترمینال های ctrl+alt+f3 مثلا) یعنی پسورد مشکلش حل شده. این رو چک کن خبر بده. اینم نگاه کن و اگر داری پاک کن شاید درست شد :

/etc/X11/xorg.conf
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین bat

• Full Member
  • *
سلام یادم رفت بگم با tyy ها میتونم لاگ این کنم ولی به محیط گرافیکی دسترسی ندارم یه کاربر جدید ساختم اما مشکل اینه که موقع نصب encrypt home folder رو تیک زدم که باعث شده دسترسی به فایلام نداشته باشم.اون فایل رو هم نداشتم اینم از محتویات اون پوشه:
app-defaults  default-display-manager  rgb.txt  xinit  xorg.conf.failsafe  Xreset  Xresources  Xsession.d  Xwrapper.config
cursors  fonts  X  xkb  xorg.conf.nvidia-xconfig-original  Xreset.d  Xsession  Xsession.options
الان مشکل پسورد ندارم ولی نمیتونم لاگ این (به صورت گرافیکی) کنم.