انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزاري كه متن را از روي فيلم خوانده و در يك پرونده متني ذخيره كند  (دفعات بازدید: 3797 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rahmani

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
سلام

فرض كنيد تعداد زيادي فيلم داريك كه زيرنويس آن ها چسبيده به خود فيلم است
من يك نرم افزار مي خوام كه متن را از روي فيلم بخواند و تبديل به رشته كاراكتري و سپس در يك فايل ذخيره كند

اگر نرم افزار آماده سراغ نداريد بفرماييد در ميان زبان هاي برنامه نويسي بهتر است يا ....؟
اگر در صحنه حق و باطل زمان خويش نيستي، هر جا كه خواهي باش....
 دكتر علي شزيعتي مزيناني

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
سلام

فرض كنيد تعداد زيادي فيلم داريك كه زيرنويس آن ها چسبيده به خود فيلم است
من يك نرم افزار مي خوام كه متن را از روي فيلم بخواند و تبديل به رشته كاراكتري و سپس در يك فايل ذخيره كند

اگر نرم افزار آماده سراغ نداريد بفرماييد در ميان زبان هاي برنامه نويسي بهتر است يا ....؟
یه سری نرم افزار ها هستن که عکس از نوشته رو یا این که تصاویر اسکن شده از کاغذ رو به متن تایپ شده تبدیل میکنن که برخی هاش فارسی هم ساپورت میکنه ولی برای فیلم همچین چیزی فکر نمیکنم موجود باشه
--
به نظر من بهتره به جای تهیه همچین نرم افزاری دنبال زیر نویس های اون فیلم باشید که قطعا پیدا میشه
اگر هم پیدا نشد ار روی زینویس انگلیسی ترجمه کنید بسیار آسون تره تا کاری که گفتین
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین rahmani

• Sr. Member
  • *
سلام آخه حجم فيلم ها زياد هست ميتونين راهنمايي كنين با چه نرم افزارهاي برنامه نويسي برنامه اش را بنويسم؟؟
 دكتر علي شزيعتي مزيناني

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
چند بار این سوال رو می پرسید؟! :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,65842.new.html
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین rahmani

• Sr. Member
  • *
سلام
 ممنون از لطفتون با
 گفتم شايد نحوه و مكان پرسيدن درست نبوده
 دكتر علي شزيعتي مزيناني

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
به احتمال زیاد تمامی فیلم های که دارین زیرنویس فارسیش به صورت جداگانه وجود داره و فقط کافیه تو سایت های زیر نویس جستجو کنید
و اگر نبود میتونید زیر نویس انگلیسیشو که تقریبا برای تمامی فیلم ها موجوده رو بگیرید و ترجمه کنید و یا با نرم افزار ترجمه کنید که مشکلاتی خواهد داشت
شما میخواید برای فیلم هاتون زیر نویس بگیرید اگر ۱۰۰ تا فیلم داشته باشید تقریبا زیرنویس هاش میشه ۵ مگ البته با احتساب دانلود های اشتباهی و ...
--
اگر بخویاد کلا برنامه ای بسازیک که زیر نویس رو از روی فیلم به متن تبدیل کنه باید برنامه اون منطقه که زیر نویس ها توش نشون داده میشه رو مدام کپچر کنه و در صورت تغیر متن با ذخیره زمان فیلم متن رو ترجمه کنه
البته مشکلاتی هم پیش خواهد آمد ممکنه متن دیگه ای در تصویر باشه اونو هم اضافه کنه یا گاهی نتونه تشخیص بده و اشتباه تشخیص بده
نوشتن همون برنامه تشخیص نوشته از عکس و تبدیل به متن خودش سخته و سورسشو اگه گیر بیارید میشه کار هایی کرد ولی از اونجایی که فکر میکنم برنامه نویس نیستین و اگر هم بودین به این راحتی ها نبود بازم توصیه میکنم زیرنویس هاشو پیدا کنید و اگر نبود از زیرنویس متنی انگلیسی ترجمه کنید
کلا نمیشه گفت به چه زبونی بهتره قطعا با زبان های مختلفی میشه این کار رو انجام داد سی - سی پلاس - پایتون - جاوا
صدای پلیس : هاپ هاپ