انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تغییر نسبت طول و عرض تصویر هنگام اتصال اوبونتو به پروژکتور  (دفعات بازدید: 3738 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
سلام
من حدود ده روزه دیگه یه کنفراس دارم . باید با اوبونتو در حضور جمع یه سرور مجازی را ران کنم . دیروز لپ تاپ را جهت تست به ویدیو پروژکتور وصل کردم . از ستینگ اوبونتو display را اجرا کردم و گزینه میرور را انتخاب و تایید کردم . خوب تصویر پروژکتور و لپتاپ یکی شد . اما روی لپ تاپ یه دفعه عرض تصویر از 16:9 به 4:3 تبدیل شد و کناره های صفحه نمایش سیاه شد . اینطوری محیط کاری اوبونتو کوچیک شده و نمیشه درست کنفراس را اراعه کرد . حالا سوال اینه ایا این مشکل عمومیت داره ؟ یا فقط با لپتاپ من اینطور هست . بقیه گزینه را هم امتحان کردم . مثلا محیط یونیتی روی پرده بود اما علامت موس و تعییرات ایجاد شده در محیط یونیتی بر روی پرده نمایش داده نمیشد . یه حالت دیگه هم برعکی این بود .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
شما اگه تنظیمات ویدیو پروژکتور رو روی ۱۶:۹ قرار بدین، این مشکل حل می‌شه. البته در اون صورت یا باید پرده‌ای با این نسبت تصویر داشته باشین ( که عموماً همون ۴:۳ هستن) و یا باید تصویر ریزتر (تصویر روی پرده رو از کنار فیت کنین).
 در کل این یک اشکال اساسی نیست و بخاطر تفاوت نسبت تصاویر دو نمایشگر بوجود می‌آد.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
به غیر از اون باید اون دیتا پروژکتور رزولیشن مورد نظرتون رو ساپورت کنه که عموما 1024 در 768 هستند و برای همین رزولیشن لپ تاپ تغییر میکنه :D

و اگر نه دیتا پروٰکتور Full HD ساپورت داریم که خدا تومن قیمتشه ;D

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
دوستان این مشکل هنگامی که ویندوز به پرژکتور متصل بشه هم وجود داره ؟  یا فقط روی لینوکس اینطوری هست .

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
رو ویندوز هم به همین صورت هست :)

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
رو ویندوز هم به همین صورت هست :)
یعنی ویندوز هم اینطوری میشه ؟ دو تا تصویر گذاشتم . همانطور که می‌بینید بعد از انتخاب mirror display تصویر در مانیتور لپ تاپ اینطوری میشه . ولی روی مانیتور دوم یا پروژکتور مشکلی نداره . فکر نکنم این مشکل یه مورد عادی باشه !!!!

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
با ویندوز هم روی پرژکتور همین جوری میشه . من با چند پرژکتور راعه دادم همین جوری بوده .
اگر پرژکتور روی 16.9 باشه این جوری نمیشه.
برای اوبونتو تا حالا برای من با دو تا مانیتور این مشکل پیش نیامده . البته من با displays تصویر رو به اشتراک نمیزارم با nvidia setting به اشتراک میزارم که بعضی اوقات توی تلویزیون تصویر از گوشه ها رفته بیرون که برای حل این مشکل از تو خود تلویزبیون رزولوشن رو تغییر میدم درست میشه .