انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب و اجرای اوبونتو ۱۳.۰۴  (دفعات بازدید: 1759 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
مشکل در نصب و اجرای اوبونتو ۱۳.۰۴
« : 07 خرداد 1392، 06:05 ق‌ظ »
درود فراوان،

من پس از معرفی اوبونتو ۱۳.۰۴، فایل .iso آن را از سرور خود وب‌سایت دانلود کردم. در پایان md5 آن را چک کردم و صحیح بود به این معنی که فایل سالم دانلود شده است.
حالا دو روز پیش تصمیم به نصب این نگارش گرفتم. متاسفانه عجیب‌ترین مشکلات رو موقع نصب دارم. از نصب با usb و خطا در copying files (هنگام نصب) و یا hard disk (هارد اکسترنال) و عدم بالا آمدن صفحه‌ی نصب! ختی با cd هم خوشبختانه مرحله‌ی نصب رو پشت سر میذاره اما موقع بالا اومدن سیستم عامل باید ۱۰ دقیقه منتظر بمونم! در هنگام اجرا هم بسیار کند عمل می‌کند. مبادا چند تا کار رو با هم کنم. همینطوریش یک صفحه رو باز میکنی اول خاکستری میشه به معنی loading یا not responding معروف. اما پس از مدتی درست میشه.

پس از نصب، در قسمت about this computer اطلاعات سخت‌افزاری من این‌ها هستن:
نقل‌قول
Memory: 3.8 GiB
Processor: Intel® Core™ i7-2670QM CPU @ 2.20GHz × 8
Graphics: Intel® Sandybridge Mobile
Disk: 483.8 GB

پارتیشن بندی رو همیشه دستی انجام میدم به این صورت:
نقل‌قول
/ primary 272000
swap logical 8000
/home logical 160000
/var logical 30000
/usr logical 30000

در نگارش‌های پیشین هیچوقت چنین مشکلی نداشتم و خودم نصب می‌کردم با usb یا dvd و راحت پارتیشن بندیش میکردم.

فایل iso تحت این نام هست (دقیق این نیست اما کلیدواژه‌هاش این‌ها هستن): ubuntu desktop 13.04 amd64

میتونید بگید جریانش چیه دقیقا؟ بسیار ممنونم
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1392، 06:08 ق‌ظ توسط cyletech »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : مشکل در نصب و اجرای اوبونتو ۱۳.۰۴
« پاسخ #1 : 07 خرداد 1392، 06:45 ق‌ظ »
وقتی با فلش نصب نمی شده مشکلش این بوده که بوتیبلتون درست نبوده که تخسیر نرم افزارش بوده
ولی حالا با توجه با اینکه سخت افزارتون عالیه نباید این مشکلات پیش بیاد. میشه بگید فرمت پارتیشن هاتون چیه؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 07 خرداد 1392، 07:46 ق‌ظ »
خب خدا رو شکر از سخت افزار نیست. من با سه برنامه تحت ویندوز که در منوال اوبونتو بهش اشاره کرده تست کردم!
فرمتشون ext4 هستند.

بروزرسانی: الان از روشن کردن لپ تاپ سی دقیقه میگذره و هنوز سیستم عامل بالا نیومده!

بروزرسانی: خطای زیر تنها خطایی هست که زیاد دیده میشه:
نقل‌قول
[Errno 30] Read-only file system
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1392، 04:53 ب‌ظ توسط cyletech »

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 07 خرداد 1392، 05:04 ب‌ظ »
کسی نمیتونه کمک کنه؟

اینجا http://askubuntu.com/questions/301111/very-slow-ubuntu-13-04 هم مطرح کردم.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1392، 07:08 ب‌ظ توسط cyletech »

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 08 خرداد 1392، 08:32 ب‌ظ »
از آنجا که هیچکس در این انجمن حتی راه حلی پیشنهاد ندادند، و صد و یک راهی که خودم میدونستم و رفتن و نگرفتن جواب، جستجوی های بسیار و ارائه نشدن راه حلی براش مجبور به مهاجرت مجدد به اوبونتو 12.10 گرفتم که از نظر من بهترین نگارشی بوده که اوبونتو داشته. برای من دست کم.
ولی در نهایت متوجه مشکلات شدم. اولین مشکل و بزرگترین مشکل ما نداشتن اینترنت بدون محدودیت هست (نبود وی پی ان) که باعث میشه در هنگام نصب  یا بعد از آن نتواند بعضی پکیج های مهم رو بارگذاری کند.
دومین مشکل که همیشه بوده عدم سازگاری با سخت افزار ها هست. گرافیک من در حال حاضر نشان میده intel sandybridge mobile و در نگارش 12.10 unknown بود که من احتمال میدم این یکی از مشکلات باشه.
سومین مشکل استفاده ی بالای compiz و xorg از cpu هست.

دوستانی که با این مشکل برخورد کردن و سخت افزارشون شباهتی به سخت افزار من داشت اگر راه حلی براش پیدا کردن حتما در این تاپیک بنویسید.

راستی من تصمیم گرفتم از این به بعد نگارش های تازه رو بصورت alongside نصب کنم اگر اوکی بود مهاجرت کنم. دوستان اگر راه حل بهتری میدونن لطفا به اشتراک بذارید.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #5 : 08 خرداد 1392، 09:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
بزرگترین مشکل ما نداشتن اینترنت بدون محدودیت هست

اگه این مشکل نبود...

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #6 : 08 خرداد 1392، 10:22 ب‌ظ »
13.4 که خیلی بهتر از 12.10 است.حداقل می خواستی برگردی برو 12.4 که بدونی مشکلاتش کمتره
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 08 خرداد 1392، 10:50 ب‌ظ »
13.4 که خیلی بهتر از 12.10 است.حداقل می خواستی برگردی برو 12.4 که بدونی مشکلاتش کمتره
برای من 12.10 عالی بود. چون توی 12.04 با گرافیکم مشکل داشت که توی این نگارش برطرف شد. خودم از نگارش های تازه خوشم میاد. هرچی باشن با هرچقدر مشکل نصب میکنم. حتی وقتی 12.04 به قبل داشتم گرافیک مزخرفش رو تحمل کردم اما 13.04 کندی افتضاحی داره. قابل تحمل نیست.

آفلاین shahrooz68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
« پاسخ #8 : 10 خرداد 1392، 10:23 ب‌ظ »
برای من 12.10 عالی بود. چون توی 12.04 با گرافیکم مشکل داشت که توی این نگارش برطرف شد. خودم از نگارش های تازه خوشم میاد. هرچی باشن با هرچقدر مشکل نصب میکنم. حتی وقتی 12.04 به قبل داشتم گرافیک مزخرفش رو تحمل کردم اما 13.04 کندی افتضاحی داره. قابل تحمل نیست.

خیلی عجیبه چون برای من 13.04 از همه تا الان عالی تر و سریع تر بوده.

آفلاین cyletech

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 10 خرداد 1392، 10:36 ب‌ظ »
خدمت دوستان عرض کنم لپ تاپ من رمش خراب شده و هیچ سیستم عاملی روش نصب نمیشه، برای گارانتی آماده‌اش کردم. توصیه‌ی من به دوستان در این رابطه، اگر لپ‌تاپ قوی دارید، و ۲۴ ساعته ازش استفاده می‌کنید حتما از خنک کننده استفاده کنید. و بهتره برای کارهای ۲۴ ساعته‌تان از PC استفاده کنید.

و اما ۱۳.۰۴ که من اسم مزخرفترین نگارش اوبونتو رو روش گذاشتم، روی PC من نصب و اجرا میشه اما freeze میشه و دیگه هیچی کار نمیکنه. اصلا این نگارش برای من بدبختی آورد. الآن با ۱۲.۱۰ کار میکنم. امیدوارم ۱۳.۱۰ نگارش بهتری باشه.