انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بازگرداندن backup  (دفعات بازدید: 1616 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
بازگرداندن backup
« : 20 خرداد 1392، 04:33 ب‌ظ »
سلام رفقا
من با برنامه Remastersys از طریق گزینه Dist ی نسخه پشتیبان از کل سیستمم گرفتم بعد روی ی فلش بوت کردمش با گزینه live که بالا میام هیچ مشکلی نداره ولی میخوام بدونم چطوری میتونم این backup رو بیارم روی اوبونتو جدیدی که ریختم (دیگه نیازی به کار کردن از روی فلش نباشه)
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
پاسخ : بازگرداندن backup
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1392، 04:37 ب‌ظ »
خوب اگه قبل از ریمستر گرفتن اینستالر اوبونتو رو نصب کرده باشی الآن باید یه آیکن توی دسکتاپت باشه(عین اوبونتوی اصلی)
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1392، 04:46 ب‌ظ »
اون ایزو را الآن می تونید نصب بکنید و همه ی نرم افزار ها را داره ولی نمی تونید نرم افزاراش را نصب کنید
شما دو را ه دارید
1:فایل های نصب را از همون سیستمی که ازش ایزو گرفتید بردارید
2:اوبونتوی فعلی را پاک کنید و اینی که روی فلشتون است را بنصبید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #3 : 20 خرداد 1392، 08:42 ب‌ظ »
اگر از آپشن backup استفاده کرده باشید (بجای dist) ایزوی خروجی رفتاری مثل دیسک های آلترناتیو داره. یعنی هم نصب هست و هم یک مخزن جدا. اما اگر از dist استفاده کرده باشید اینطور نیست و باید اون رو نصب کنید ;) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 21 خرداد 1392، 12:19 ب‌ظ »
من که چیزی نفهمیدم. الان برای اینکه ی backup داشته باشم از کل سیستمم که دیگه نیاز نباشه هر سری پس از نصب اوبونتو کلی دانلود کنم و همه چی از نسخه backup ام restore شه کدام گزینه رو باید انتخاب کنم ؟ بعد backup گرفتن باید اول اوبونتو رو دوباره نصب کنم و این پشتیبان رو restore کنم یا اینکه پشتیبان رو بوت کنم شروع به نصب می کنه؟

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 خرداد 1392، 12:42 ب‌ظ »
اگه می خواید از کل سیستمتون بکاپ بگیرید از گزینه ی dist استفاده کنید(گزینه دوم)،این گزینه از کل سیستمتون یه ایزو بر می داره که رایتش می کنید رو یه dvd بعد عین اوبونتو نصبش می کنید،با این تفاوت که بعد از نصب همه چی آمادس
فقط اگه می خواید از این گزینه استفاده کنید باید این پکیج  ها رو هم نصب کنید تا با مشکل فعلیتون رو به رو نشید
sudo apt-get install ubiquity ubiquity-casper ubiquity-frontend-gtk ubiquity-frontend-debconf ubiquity-ubuntu-artwork ubiquity-slideshow-ubuntu
می مونه یه حرف:اگه می خواید کانفیگ هایی که انجام دادید مثل تغییر تم و فونت ها و هر چیزی که ازش توی همتون فایل می مونه هم توی ایزو بره باید اونا رو توی این آدرس کپی کنید:
/etc/skel
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 21 خرداد 1392، 01:35 ب‌ظ »
یعنی yaser-16 ی دونه ای.ایشالا دست به خر میزنی طلا شه  ;D
فقط ی سوال.این تم و فونت ها و ... رو باید تو مسیر/etc/skel  بریزم بعد backup  بگیرم تا تم و فونت هام هم بمونه؟

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 21 خرداد 1392، 01:52 ب‌ظ »
فقط چیزایی که تو پوشه ی خونگی هست و لازمه رو بریز تو اون پوشه
مثلا من فونت ها و تم رو توی پوشه ی خونگی می ریزم تا نصب شن،اگه یه نفر تم هاش رو واسه نصب توی پوشه ی usr  می ریزه و نصب می کنه لازم نیست این کار رو کنه
این که شما تم رو تغییر می دی یا توی فایر فاکست یه تغییر ایجاد می کنی توی چند تا فایل که توی پوشه خونگیت هستن ذخیره می شه،اونا رو هم باید بریزی اگه می خوای ریمسترت  کپی اینی که الآن رو سیستمت نصبه باشه

یه خرده جمله بندیم بد شد،ببخشید دیگه

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 خرداد 1392، 01:58 ب‌ظ »
داداشی اتفاقا زبونت خیلی شیوا ست..
ی دنیا ممنون
حل شد