انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعتی را که xdman نشان میدهد واقعی نیست !  (دفعات بازدید: 1578 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Archlinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
سرعتی را که xdman نشان میدهد واقعی نیست ! با تقسیم حجم فایل بر سرعت دانلود ، زمان مشخص شده بدست نمی آید !
به همین جهت همیشه سرعتی را که نمایش میدهد با دیگر دانلود منیجر بسیار اختلاف دارد .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : سرعتی را که xdman نشان میدهد واقعی نیست !
« پاسخ #1 : 09 تیر 1392، 05:49 ق‌ظ »
اول سلام
دوم خب این در مورد همه‌ی دانلودرها برای من همینطوره ولی جالبه بدونی برای من سرعت واقعی از اونی که نشون میده بیشتره
مثلا با idm و xdm تا حالا شده که از زمان زدن روی لینک زمان گرفتم و بعد download now را زدم و دانلود که تمام شده close شده 5 ثانیه هم نشد، بعد در طول مدت دانلود سرعت به 500 هم نرسید و فایل من 8 مگابایت بود !!!!

و چند بار شد به سرعت توجه نکردم و با aria2 , چندتا دیگه (chromium download assistant) زمان گرفتم xdman خیلی خیلی (در حد 1.5 برابر) سریعتر بود
:) :)

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #2 : 09 تیر 1392، 10:41 ق‌ظ »
"اوbوnتو" عزیز درست میگن . تو ویندوز هم دانلود منیجرهایی مثل idm سرعت رو درست نشون نمیدن . اگر پروسه دیگه ای از اینترنت استفاده نمیکنه و تنها در حال دانلود هستید می تونید سرعت واقعی دانلودتون رو از تو system monitor ببینید .
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #3 : 09 تیر 1392، 12:29 ب‌ظ »
برای من xdm به غیر از سرعت زمان رو هم درست نشون نمیده. زده 40 مین دیگه دانلود تموم میشه ولی چند دقیقه بعد تموم میشه.

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #4 : 09 تیر 1392، 12:31 ب‌ظ »
تا حالا سرعت رو احساس نکردم ولی زمان رو آره اشتباه نشون می ده

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 09 تیر 1392، 04:06 ب‌ظ »
تا حالا سرعت رو احساس نکردم ولی زمان رو آره اشتباه نشون می ده
سرعت نه ولی زمان رو اشتباه نشون میده!
wgetهم همینطوره
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #6 : 09 تیر 1392، 04:38 ب‌ظ »
یادم نیست کدوم بود ولی فکر کنم aria2 بود که من حساب کردم سرعتم بالای 150 بود ولی اریا بهم سرعت را این طور می‌گفت:
از 60 شروع شد و آروم آروم رفت بالا تا رسید به 100 و خورده‌ای دانلود تموم شد و بنده خدا نتونست حتی لحظه‌ای درست صحبت کنه !!!

راستی اگه xdman که از جایی گرفته‌ای یکی از اولین نسخه‌هاش باشه با اون که 10/06/2013 روی sourceforge بود فرقی داره؟ میدونید واقعا تغییری یا پشه گشی (باگ گیری) یا هماهنگ سازی بیشتر میشه یا نه؟ اصلا کسی از روند توسعه‌ش خبر داره؟
:) :)

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #7 : 09 تیر 1392، 04:50 ب‌ظ »
این برنامه ها چون سرعت دریافت داده هاشون همواره ثابت نیست نمیتونن بفهمن کی بارگیری به انجام میرسه . برای همین زمان پایان رو بر پایه ی حجم مانده و سرعت همین لحظه نشون میده .

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #8 : 09 تیر 1392، 06:57 ب‌ظ »
این برنامه سرعت رو در لحظه محاسبه میکنن ممکنه سرعت در طی دانلود کم و زیاد بشه که همین روی زمانی رو که میگه دانلود به اتمام میرسه تاثیر میذاره

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #9 : 09 تیر 1392، 10:56 ب‌ظ »
سرعت رو غیر واقعی نشون میده، من سرعت رو از روی کانکی نگاه میکنم کمتر از اونی هست که xdman نشون میده و همینطور یکنواخت تر !

xdman باگ جالبی هم سر زمان داره، وقتی درصدی از فایل دانلود شده باشه، نگهدارید و ادامه، میزان درصد دانلود شده رو حساب نمیکنه و بر اساس حجم کل تخمین میزنه !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
« پاسخ #10 : 09 تیر 1392، 11:48 ب‌ظ »
بنده راجع به شبکه و http و ... اینجور چیزا چیز زیادی نمیدونم ولی فکر میکنم سرعت دانلود مربوط به سیستم عامله و توسط اون کنترل میشه و نه یک برنامه معمولی. مثلا من transmission رو میزارم روی حالت محدودیت پهنای باند دانلود. سرعت توی برنامه حداکثر میشه همون عددی که تنظیم کردم ولی سیستم عامل داره همچنان با همون سرعت ماکزیمم فایل رو میگیره و میریزه توی یه بافر. بعدا که محدودیت سرعت رو بردارم یهو با سرعت زیاد دانلود رو در عرض چند ثانیه ادامه میده. این به خاطر اینه که از بافر سیستم عامل فایل رو میگیره و نه از شبکه. البته در این مورد اگه اشتباهی داشتم و ناقص گفتم دوستان درست و کاملش رو لطف کنن بگن.

در مورد تخمین زمان هم بهترین راه استفاده از درصد حجم باقیمانده و داشتن سرعت در ۵ ۶ فاصله زمانی هست که با اینا میشه خط رگرسیون رو ترسیم کرد و حدودی گفت که دانلود کی تموم میشه. فکر میکنم این دقیقتر باشه و البته نوساناتش کمتره.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین Archlinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #11 : 10 تیر 1392، 01:04 ق‌ظ »
اجازه بدهید جور دیگر توضیح بدهم .
هرگاه زمانی را دانلود منیجر نشان میدهد از زمانی که از تقسیم حجم بر سرعت بدست میآید بیشتر باشد به این معناست سرعت دانلود واقعی نیست و از سرعت واقعی دریافت بیشتر است .
به راحتی برنامه نویس میتواند عدد را که به عنوان سرعت دریافت نشان داده میشود را تغییر دهد . به عنوان مثال سرعت واقعی دریافت را با 30٪ افزایش نشان دهد .
« آخرین ویرایش: 10 تیر 1392، 01:33 ق‌ظ توسط a0m0e0r »

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
« پاسخ #12 : 30 تیر 1392، 10:24 ب‌ظ »
دوستان  ;D درود :
سرعت تو شبکه بر اساس بیت (و مضارب دودویی اون (کیلو مگا گیگا ...) بیان میشه اما توی فایل سیستم بر اساس بایته ! این رو هم مد نظر بگیرید لدفن ...