انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب آرچ لینوکس با حفظ سادگی  (دفعات بازدید: 2741 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
نصب آرچ لینوکس با حفظ سادگی
« : 08 تیر 1392، 12:01 ق‌ظ »
آرچ لینوکس یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس می‌باشد.من قصد داشتم از آرچ لینوکس برای مدل rolling releaseبودن آن استفاده کنم.من راجب انتقالم از اوبونتو به آرچ را در این پست توضیح داده‌ام.

آرچ یکمی یا بیشتر شبیه به اجزای خانه‌ی شما در زمین شما می‌باشد.شمامالکش هستید اما در قبال آن مسئولید.یک مقدار چیز‌ها دشوار می‌شود ،‌ شما فقط آنها را حرکت نمی‌دهید بلکه ابتدا شما باید آن را بسازید. همانطور که قبلاً گفته بودم من همیشه می‌خواستم از آرچ استفاده کنم ، اما تنها چیزی که بین من و آرچ قرار داشت ، نصبش بود.

http://tazik.ir/?p=658

آفلاین MohammadH

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
پاسخ : نصب آرچ لینوکس با حفظ سادگی
« پاسخ #1 : 17 تیر 1392، 08:58 ب‌ظ »
راستش من مدت نسبتا زیادی هست که کاربر Unix Like (چه دسکتاپ و چه سرور هستم) و هیچ جای دنیا (با اینکه چند سال در آلمان و فرانسه بودم) ندیدم که آموزش نصب یک توزیع دویست میلیون ویرایش فقط با عناوین مختلف داشته باشه. فکر کنم جناب امینی کتاب کاملی دارند در زمینه آرچ و اگر به ایشون کمک (مالی ، فنی و ... ) کنید بهتر باشه تا هی آموزش زیاد کنید.
یا حداقل برای توزیع جنتو مطلب بزارید :).

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #2 : 25 تیر 1392، 10:57 ق‌ظ »
راستش من مدت نسبتا زیادی هست که کاربر Unix Like (چه دسکتاپ و چه سرور هستم) و هیچ جای دنیا (با اینکه چند سال در آلمان و فرانسه بودم) ندیدم که آموزش نصب یک توزیع دویست میلیون ویرایش فقط با عناوین مختلف داشته باشه. فکر کنم جناب امینی کتاب کاملی دارند در زمینه آرچ و اگر به ایشون کمک (مالی ، فنی و ... ) کنید بهتر باشه تا هی آموزش زیاد کنید.
می دونی در دنیا تا حالا چند تا کتاب نوشته شده که سرفصل های درس «ریاضی عمومی یک» دانشگاه رو پوشش می ده؟ یا شاید همه باید به سیلورمن کمک می کردند؟!!
بررسی کن ببین چند تا توزیع از آرچ منشعب شده تا متوجه بشی چند تا آموزشی آرچی در دنیا وجود داره!!!
کمک به کتاب آرچ-بوک خوبه و ارجحتره اما مانع نیست!

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #3 : 25 تیر 1392، 11:00 ق‌ظ »
می دونی در دنیا تا حالا چند تا کتاب نوشته شده که سرفصل های درس «ریاضی عمومی یک» دانشگاه رو پوشش می ده؟ یا شاید همه باید به سیلورمن کمک می کردند؟!!
بررسی کن ببین چند تا توزیع از آرچ منشعب شده تا متوجه بشی چند تا آموزشی آرچی در دنیا وجود داره!!!
کمک به کتاب آرچ-بوک خوبه و ارجحتره اما مانع نیست!

بى ربط ترين مثالى كه تا حالا ديدم . خودتون ببينيد چى رو داريد با چى مقايسه ميكنيد !
رياضى يه مبحث گستردست . خيلى گسترده و هر كدوم از اون كتاب ها خوبياى خودشونو دارند .
اما نصب آرچ ! به نظر من بهترين كار كمك به ترجمه ويكى آرچ هستش كه خيلى هم كامله خودش .

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #4 : 25 تیر 1392، 11:29 ق‌ظ »
در جواب دوستان منتقد عرضمندم که :
کتاب دوست عزیزم ایمان دادا خیلی کامل هست.کسایی هم که برای اولین بار قصد نصب کردن آرچ
را دارند با خوندن اون کتاب کمی گیج می‌شوند.من طبق ویکی آرچ و تجربه خودم یک آموزشی نسبتا ساده
نوشتم تا این پیچیدگی کمتر شود.
به هرحال وجود آموزش های پارسی زیاد به کاربران صدمه نمی‌زند بلکه اطلاعات اونا رو افزایش می‌دهد.اونم در زمینه آرچ لینوکس .
تشکر ویژه از کیان.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #5 : 25 تیر 1392، 11:51 ق‌ظ »
در جواب دوستان منتقد عرضمندم که :
کتاب دوست عزیزم ایمان دادا خیلی کامل هست.کسایی هم که برای اولین بار قصد نصب کردن آرچ
را دارند با خوندن اون کتاب کمی گیج می‌شوند.من طبق ویکی آرچ و تجربه خودم یک آموزشی نسبتا ساده
نوشتم تا این پیچیدگی کمتر شود.
به هرحال وجود آموزش های پارسی زیاد به کاربران صدمه نمی‌زند بلکه اطلاعات اونا رو افزایش می‌دهد.اونم در زمینه آرچ لینوکس .
تشکر ویژه از کیان.

من طرف حرفم شما نبوديد بنظره من آموزشتون خيلى بهتر و سريع تر و ساده تر هم هست .  :)