انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ubuntu netbook remix  (دفعات بازدید: 3092 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
ubuntu netbook remix
« : 01 آبان 1387، 10:49 ب‌ظ »
سلام دوستان من ارمان هستم و یه تازه کار در زمینه ی لینوکس
من بتازگی ها یه نتبوک خریدم که روش یه نسخه از لینوکس بود به اسم زاندروس اما خوب با توجه به اینکه ابوتنو هم واسه این نوع نوت بوک ها هم طراحی شده بود با یکم زحمت لینوکس رو عوض کردم م از این ابونتو خیلی خوشم اومده
اما .....
مشکل اینجاست که من تازه کارم و یه تعداد سوال دارم در مورد این توضیع لینوکس که بر اساس اوبونتو 8.0.4.1 هست
اولین و مهمترین مشکل وصل شدن به اینترنت برای گرفتن پکیج ها هست اخه این تئضیع حتی کودک mp3 هم نداره و خیلی خام هست و خلاصه یه تعداد باگ که باید ا÷دیت بشه
من اگه بتونم که به vpn وصل شم که عالیه ولی خوب روش های دیگه هم باشه خوبه
با وای فای هم هر کاری کردم نشد اصلا به نظر می یادمشکل داره

از شما اساتید لینوکس می خوام که به من کمک کنید

آفلاین AMiRCyber

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
پاسخ به: ubuntu netbook remix
« پاسخ #1 : 02 آبان 1387، 12:22 ق‌ظ »
سلام
خوش اومدین

بهتون پیشنهاد میدم برای هر سوالتون اول در انجمن جستجو کنید اگر جوابی پیدا نکردید برای هر کدوم تاپیک جداگانه بزنید

موفق باشید

آفلاین soleymani

• Full Member
  • *
  • ارسال: 206
« پاسخ #2 : 02 آبان 1387، 06:59 ق‌ظ »
سلام دوستان من ارمان هستم و یه تازه کار در زمینه ی لینوکس
من بتازگی ها یه نتبوک خریدم که روش یه نسخه از لینوکس بود به اسم زاندروس اما خوب با توجه به اینکه ابوتنو هم واسه این نوع نوت بوک ها هم طراحی شده بود با یکم زحمت لینوکس رو عوض کردم م از این ابونتو خیلی خوشم اومده
اما .....
مشکل اینجاست که من تازه کارم و یه تعداد سوال دارم در مورد این توضیع لینوکس که بر اساس اوبونتو 8.0.4.1 هست
اولین و مهمترین مشکل وصل شدن به اینترنت برای گرفتن پکیج ها هست اخه این تئضیع حتی کودک mp3 هم نداره و خیلی خام هست و خلاصه یه تعداد باگ که باید ا÷دیت بشه
من اگه بتونم که به vpn وصل شم که عالیه ولی خوب روش های دیگه هم باشه خوبه
با وای فای هم هر کاری کردم نشد اصلا به نظر می یادمشکل داره

از شما اساتید لینوکس می خوام که به من کمک کنید

چی مدلی خریدی و از کجا ابونتو رو دانلود کردی؟

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 05 آبان 1387، 08:43 ق‌ظ »
سلام دوستان ممنمون والا از اونجائی که این اوبونتو به نظر می یاد یکمی فرق داره با بقیه(خیلی مشکل داره ) و با توجه به اینکه همه ی نرم افزار های اوبونتو براش قابل اجرا نیست من این تاپیک رو جداگانه زدم

من الان یه asus eee pc 900  دارم بد نیست البته در اولین فرصت با یه مدل دل عوض می کنم چون اصلا کیفیت ساخت دل رو نداره و من هم یه عاشق واقعی دل هستم نمی تونم

والا این اوبونتو خیلی مشکل داره با اینکه نسخه ی 8.0.4.1 هست سیستم عامل اصلی eee  مشکلاش کمتر بود و ای خوب این  کاملتره و پشتیبانی یهتری داره

حالا من  چنتا سوال دارم
1. این اوبونتو نمی زاره من وای فای رو روشن کنم خودش خاموش می کنه و اگه یم اصرار کنم روشن کی شه دیگه خاموش نمی شه اولش اینطوری نبود ولی بعد چند روز اینطور شد نمی دونم به نظر شما ویروس نداره اگه می شه یه ضد ویروس و یه سایت واسه معرفی ویروش ها بگین ممنون می شم

2.من واقعا به vpn نیار دارم ولی نمیذونم چطور وصل شم یه جا یه چیزایی خونرم ولی گفتم اگه شما راهی دارید بهتره

3. این رم خیلی بد کار می کنه مثل ویندوز مدیریت رم خیلی ضعیف سیستم بعد از باز و بسته کردن چنتا برنامه یکم کند کی شه و بعضی وقتا هم مشکلات عجیب مثل پخش نشدن صدا واصش پیش می یاد که باید ریست شه

حالا به نظر شما این واقعا ویژگی ها ی اوبوتنو هست یعنی اوبونتو شما هم این مشگلات رو داره یا داشته
ادرش دانلود هم سایت ubuntueee.com

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #4 : 05 آبان 1387، 10:34 ق‌ظ »
سلام دوستان ممنمون والا از اونجائی که این اوبونتو به نظر می یاد یکمی فرق داره با بقیه(خیلی مشکل داره ) و با توجه به اینکه همه ی نرم افزار های اوبونتو براش قابل اجرا نیست من این تاپیک رو جداگانه زدم

من الان یه asus eee pc 900  دارم بد نیست البته در اولین فرصت با یه مدل دل عوض می کنم چون اصلا کیفیت ساخت دل رو نداره و من هم یه عاشق واقعی دل هستم نمی تونم

والا این اوبونتو خیلی مشکل داره با اینکه نسخه ی 8.0.4.1 هست سیستم عامل اصلی eee  مشکلاش کمتر بود و ای خوب این  کاملتره و پشتیبانی یهتری داره

حالا من  چنتا سوال دارم
1. این اوبونتو نمی زاره من وای فای رو روشن کنم خودش خاموش می کنه و اگه یم اصرار کنم روشن کی شه دیگه خاموش نمی شه اولش اینطوری نبود ولی بعد چند روز اینطور شد نمی دونم به نظر شما ویروس نداره اگه می شه یه ضد ویروس و یه سایت واسه معرفی ویروش ها بگین ممنون می شم

2.من واقعا به vpn نیار دارم ولی نمیذونم چطور وصل شم یه جا یه چیزایی خونرم ولی گفتم اگه شما راهی دارید بهتره

3. این رم خیلی بد کار می کنه مثل ویندوز مدیریت رم خیلی ضعیف سیستم بعد از باز و بسته کردن چنتا برنامه یکم کند کی شه و بعضی وقتا هم مشکلات عجیب مثل پخش نشدن صدا واصش پیش می یاد که باید ریست شه

حالا به نظر شما این واقعا ویژگی ها ی اوبوتنو هست یعنی اوبونتو شما هم این مشگلات رو داره یا داشته
ادرش دانلود هم سایت ubuntueee.com

سلام آرمان جان

برای حل مشکل وایر لست اینو بخون

http://samiux.wordpress.com/2008/09/10/ubuntu-8041-lts-on-eee-pc-701-900/

برای ساختن vpn هم اینو بخون

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=6411.0

فکر کنم خیلی راحت حله مشکلت  ;)

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 05 آبان 1387، 09:04 ب‌ظ »
ممنون از پاسخ سریع شما

والا این نسخه اوبوتنو اینقدر مشکل داره که .......

اینا هم به مشکلام اضاف شد
1. تغییر بی دلیل مقدار روشنایی مونیتور در هنگام کار به خصوص بعد از استند بای یا ساسپنسد
2.یادم نمی یاد

دوستان یه سوال اگه واسه این باگ ها فیکس عرضه بشه با اپدیت کردن از سرور اوبونتو این باگ فیکس ها هم درست می شه

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 آبان 1387، 09:12 ب‌ظ »
ممنون از پاسخ سریع شما

والا این نسخه اوبوتنو اینقدر مشکل داره که .......

اینا هم به مشکلام اضاف شد
1. تغییر بی دلیل مقدار روشنایی مونیتور در هنگام کار به خصوص بعد از استند بای یا ساسپنسد
2.یادم نمی یاد

دوستان یه سوال اگه واسه این باگ ها فیکس عرضه بشه با اپدیت کردن از سرور اوبونتو این باگ فیکس ها هم درست می شه

من فکر میکنم شما یکم گیج شدید (‌البته این طبیعیه خود منم بعد کلی وقت هنوز دارم تو لینوکس گیج میزنم  :D )

پیشنهاد میکنم یه مشکل رو روش زوم کنید حلش کنید بعد برید سراغ بعدی

موفق باشید

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 05 آبان 1387، 09:14 ب‌ظ »
واسه حل مشکل وایرلس من خیلی خوب متوجه نشدم می شه یکم راهنمایی کنی

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 05 آبان 1387، 09:27 ب‌ظ »
واسه حل مشکل وایرلس من خیلی خوب متوجه نشدم می شه یکم راهنمایی کنی

خوب من نمیدونم الان شما مشکلتون دقیقا کجاست

اگر سخت افزارتون نصب شده و شبکه isp رو میبینید ولی نیاز به اتصال pptp دارید که تو اون لینک کامل توضیح دادم ۲ تا فایل هم اتچ کردم

یه منو اضافه میکنه به نت ورک منیجرتون که باهاش میتونید وی پی ان بسازید و کانکت بشید

ولی اگه جای دیگهایه مشکلتون بفرمائید اگر سواد اندکم رسید جواب میدم

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 05 آبان 1387، 10:44 ب‌ظ »
دمتون گرم بابا
من هر دوتا پکیج رو دانلود و نصب کردم اما حالا می خوام بدونم چطور تو نتوورک منجر برم اخه من تو اوبونتو از یه گزینه به اسم network setting استفاده می کنم و network manager  هم ندیدم اگه می شه بگین چطور باید برنامه ها رو از کمند لاین اجرا کنم
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1387، 10:48 ب‌ظ توسط armanqd »

آفلاین armanqd

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 09 آبان 1387، 11:04 ق‌ظ »
متعصفانه به دليل مشكلات زيادي كه اين نسخه از اوبونتو داشت مت مجبور شدم كه همون زانروس رو بريزم رو eee pc

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #11 : 12 آبان 1387، 10:39 ق‌ظ »
سلام

دوستانی که 8/10 رو نصب کردن میگن که مشکل VPN حل شده شما هم این نسخه رو امتحان کن
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )