انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل سیاه شدن صفحه بعد از نصب اوبونتو و بوت شدن آن  (دفعات بازدید: 2034 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BorHuss

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
با سلام
کامپیوتر دسکتاپ من از یه کارت گرافیک ATI Radeon HD 6850 نیرو میگیره
اما با هر نسخه ای از اوبونتو که امتحان میکنم عملیات نصب کامل و بدون ایراد نصب میشه و عملیات بوت انجام میشه
ولی صفحه سیاه میشه و چیزی نمایش داده نمیشه ... حتی خط فرمان هم نمایش داده نمیشه که بخوام دستوری ران کنم
جالبه بدونید که اوبونتو بصورت لایو بالا میاد
یا حتی از طریق ریکاوری مود میشه وارد محیط گرافیکی شد (با دستور "Restart" از طریق ترمینال با دسترسی روت)

مشکل از کجاست؟

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
اتفاقا من هم مشکل مشابه دارم. کارت گرافیک من اینه:
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler [Radeon HD 6600M/6700M/7600M Series]

و وقتی از ریپوزیتوری یا حتی سایت خود ای ام دی دانلود و نصب کردم، به مشکل خورد و صفحه سیاه موند یا دیگه اصولا محیط گرافیکی بالا نیومد. روش هم این بود که xorg رو حذف کنم یا بسته ها رو. الان یک تست دیگه می زنم اگر فرصت شد. در این مدت کاری که من می کنم اینه که وقتی روت هستم با دستور

cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
می بینم که وضعیت دو تا کارت گرافیکی ام چطوریه و اگر هر دو روشن بود با دستور

echo OFF > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
یکیش رو خاموش می کنم که برق کمتری مصرف بشه. البته بعد از این دستور باید یکبار محیط گرافیکی ام رو ری استارت کنم یعنی از محیط متنی:

/etc/init.d/lightdm restart
مشخصه که این دو تا کار بعد از هر بار بوت کافیه یکبار انجام بشه. حالا من اگر فرصت کردم یکی دو تا تلاش دیگه می زنم شاید بشه درایور درست رو نصب کرد.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
ٔدو تا نکته یادم رفت!

۱- من با دبیان روی همین سیستم هیچ مشکلی نداشتم. fglrx رو نصب می کردیم و مثل ماه کار می کرد. در نتیجه احتمال بسته های جدیدتر مشکل رو حل کردن.

۲- کاری که بالا گفتم شدیدا لپ تاپ رو خنک تر می کنه و عمر باتری رو طولانی تر

مشغول تست یکسری ریپوزیتوری هستم که درست شدن خبرت می کنم (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی