انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاک کردن KDE  (دفعات بازدید: 4068 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
پاک کردن KDE
« : 02 امرداد 1392، 12:52 ق‌ظ »
سلام

من یه ماهی هست که کی دی ای رو نصب کردم رو اوبونتو م تا الان بیش از ۲۰ بار هنگ کرده (همیشه هم اشکال از اونجایی هست که من ویجت های جدیدی که نمی شناسم رو استفاده می کنم و سیستم هنگ می کنه ) تو این جور مواقع با تی تی وای خارج می شم (اخه هیچی به غیر ماوس تو صفحه نیست ) بعد هر دفعه می رفتم و کد زیر رو می نوشتم(توی دیفالت) :
sudo apt-get autoremove kubuntu-desktopبعد هم می نوشتم
sudo apt-get install kubuntu-desktopوبعد یه ریست می کردم و راحت وارد کی دی ای می شدم اما چند روز پیش اومدم ویجت فیس پوک رو زدم دوباره همون طور شد اما این روش براش پاسخ گو نیس ، کسی راهی بلده که من اینو کامل حذف کنم (با تنظیمات) بعد دوباره نصب کنم؟
 (آخه راحل بالا و اونی که توی ویکی درباره ی پاک کردن نوشته جواب گو نیست )

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
پاسخ : پاک کردن KDE
« پاسخ #1 : 02 امرداد 1392، 01:02 ق‌ظ »
من راه حل مشکل شنا رو نمیدونم، ولی اگه شما از kde خوشتون میاد دور اوبونتو رو خط بکشید.
می‌تونید از اپن سوزه یا آرچ اشتفاده کنید. که kde پایداری دارن

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 02 امرداد 1392، 01:13 ق‌ظ »
راستش خیلی از KDE خوشم میاد ولی قبلا اپن سوزه رو دیدم اصلا باهاش حال نمی کنم فدوراش چطوره ؟

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #3 : 02 امرداد 1392، 02:05 ق‌ظ »
فدورا رو نمی‌دونم ولی یه مدت لینوکس مینت kde داشتم راضی بودم

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
« پاسخ #4 : 03 امرداد 1392، 11:28 ب‌ظ »
سلام

من یه ماهی هست که کی دی ای رو نصب کردم رو اوبونتو م تا الان بیش از ۲۰ بار هنگ کرده (همیشه هم اشکال از اونجایی هست که من ویجت های جدیدی که نمی شناسم رو استفاده می کنم و سیستم هنگ می کنه ) تو این جور مواقع با تی تی وای خارج می شم (اخه هیچی به غیر ماوس تو صفحه نیست ) بعد هر دفعه می رفتم و کد زیر رو می نوشتم(توی دیفالت) :
sudo apt-get autoremove kubuntu-desktopبعد هم می نوشتم
sudo apt-get install kubuntu-desktopوبعد یه ریست می کردم و راحت وارد کی دی ای می شدم اما چند روز پیش اومدم ویجت فیس پوک رو زدم دوباره همون طور شد اما این روش براش پاسخ گو نیس ، کسی راهی بلده که من اینو کامل حذف کنم (با تنظیمات) بعد دوباره نصب کنم؟
 (آخه راحل بالا و اونی که توی ویکی درباره ی پاک کردن نوشته جواب گو نیست )
فدورا kde اش عالیه  ;)

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #5 : 04 امرداد 1392، 05:33 ق‌ظ »
بجای اینکه هر بار پاکش کنید و دوباره نصب کنید می تونید از دستور نصب مجدد استفاده کنید.
kde سنگینه و همین دلیل خوبی برای هنگ کردن هست.
چیزی را نمی شناسید نصب نکنید تا پایداری و امنیتتون را به راحتی از دست ندید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین edris

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
  • nerdha.com
    • سایت اموزشی خبری
« پاسخ #6 : 14 امرداد 1392، 08:36 ب‌ظ »
تیم سازنده kde  با سوزه رابطه مستقیم داره
kde تو سوزه عالیه
nerdha.com

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #7 : 17 امرداد 1392، 03:38 ب‌ظ »
اگه مشکل به خاطر یه ویجت هست لازم نیست کل kde رو پاک کنید. من قبلا با یکی از ویجت های kde مشکل داشتم و هر وقت نصبش می کردم دیگه کلا kde بالا نمی اومد. بعد می رفتم از ترمینال خود اون ویجتی که نصب کرده بودم رو حذف می کردم و مشکل حل می شد.
البته من ویجت رو با پکیج منجر نصب و حذف می کردم برا همین کارم راحت بود. ولی اگه شما ویجت رو بدون پیکیج منجر و تو خود kde نصب کردین باید با دستور plasmapkg اون ویجت رو حذف کنید.

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 امرداد 1392، 01:01 ق‌ظ »
اگه مشکل به خاطر یه ویجت هست لازم نیست کل kde رو پاک کنید. من قبلا با یکی از ویجت های kde مشکل داشتم و هر وقت نصبش می کردم دیگه کلا kde بالا نمی اومد. بعد می رفتم از ترمینال خود اون ویجتی که نصب کرده بودم رو حذف می کردم و مشکل حل می شد.
البته من ویجت رو با پکیج منجر نصب و حذف می کردم برا همین کارم راحت بود. ولی اگه شما ویجت رو بدون پیکیج منجر و تو خود kde نصب کردین باید با دستور plasmapkg اون ویجت رو حذف کنید.
متشکر حل شد با همون راحل قبلی ولی اگه باز به چنین مشکلی برخوردم حتما راحل شما رو هم امتحان می کنم ...