انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست اطلاعات در مورد گزینه مموری تست هنگام بوت  (دفعات بازدید: 2598 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
زمان بوت اوبونتو دوتا از گزینه های گراب، مموری تست (Memory test memtest86+) و دیگری (Memory test memtest86+, serial console 115200) هستن.
۱- میخواستم کاربرد اونها رو بدونم  و اینکه آیا فقط اشکالات رو نشون میدن یا اینکه توانایی تعمیر هم دارن؟
۲- تفاوت این دو گزینه چیه؟
۳- من گزینه اول (Memory test memtest86+) رو یه بار امتحان کردم و بعد از حدود ۱۰ ساعت بازم به پایان نرسید و مجبور شدم مراحل باقی مانده (که خیلی هم زیاد بودن) رو اسکیپ کنم. با اینحال حدود ۶۰۰ تا ارور نشون داد! سوالم اینه که چرا اینقدر تستش طولانیه (فکر کنم تست کاملش ۲۴ ساعتی طول بکشه)؟ و حالا با این ارورها چکار باید کرد؟
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
اشکال یابی می کنه ولی تعمیر نمی کنه، بستگی به تست هایی داره که انتخاب می کنید، رم و سی پی یو رو من یادمه یه بار تست گرفتم ولی چون زیاد طول کشید بستمش ... آره خیلی خیلی طول میکشه. فکر کنم بیشتر از اینا هم تست سخت افزاری داشته باشه البته یادم نمیاد با لینوکس این کار رو انجام دادم یا یه چی دیگه

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1603
    • در دفاع از آزادی بیان
این تست تا ابد طول می کشه و هیچ وقت تموم نمی شه. در اصل شما هیچ وقت نمی تونین بگین یک حافظه درست کار می کنه ولی می تونین بگین «دویست میلیون بار روش نوشتم و خوندم و درست بود». این تست می گه که چی رو داره می نویسه. مثلا اول روی همه صفر می نویسه و می خونه ببینه حافظه درسته یا نه. بعد روی همه یک می نویسه. بعد یکی در میون صفر و یک . بعد دو تا یک دو تا صفر و ... و همه اینها رو میخونه و می نویسه و می گه «تا اینجا که درست بود». معمولا یک حافظه خراب توی بیست سی دقیقه خودش رو بارها نشون می ده.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
این تست تا ابد طول می کشه و هیچ وقت تموم نمی شه. در اصل شما هیچ وقت نمی تونین بگین یک حافظه درست کار می کنه ولی می تونین بگین «دویست میلیون بار روش نوشتم و خوندم و درست بود». این تست می گه که چی رو داره می نویسه. مثلا اول روی همه صفر می نویسه و می خونه ببینه حافظه درسته یا نه. بعد روی همه یک می نویسه. بعد یکی در میون صفر و یک . بعد دو تا یک دو تا صفر و ... و همه اینها رو میخونه و می نویسه و می گه «تا اینجا که درست بود». معمولا یک حافظه خراب توی بیست سی دقیقه خودش رو بارها نشون می ده.
چرا اینجوری؟بهتر نبود 4 یا 5 دور می نوشت و اگه مشکلی نداشت تموم میکرد؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401

شما حالتهای مختلف صفر و یک رو بشمارید ببینید چقدر میشه. مثلا برای یک هارد ۵۰۰ گیگ

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
خیلی میشه ولی نیازی نیست که همش انجام بشه اگه مشکلی داشته باشه تو چند دور نشون میده

شما حالتهای مختلف صفر و یک رو بشمارید ببینید چقدر میشه. مثلا برای یک هارد ۵۰۰ گیگ
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم