انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پاک کردن KDE و بعضیای دیگه در slackware  (دفعات بازدید: 1636 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
پاک کردن KDE و بعضیای دیگه در slackware
« : 02 شهریور 1392، 07:04 ب‌ظ »
سلام به همه
من اسلکور نصب کردم و نصبش هم سخت نبود. ما رو بیخودی ترسوندن از محیط گرافیکی! (دستور زیاد نداشت. پیشرفت کرده)
سوال: چندتا مدیر پنجره و میزکار با هم نصب کردم (در هنگام نصب دقت لازم رو مبذول نکردم). میخوام غیر از Fluxbox همه رو پاک کنم (البته فلاکس بلد نیستم. ولی یاد میگیرم). دستور کلی که اسم بسته هارو توش بذارم چیه؟
و اینکه پاک کردن بسته هایی که با KDE نصب شدن، گفتن که عوارض داره. آیا در مورد اسلکور هم اون دستور با همون عوارض احتمالی صدق میکنه؟
چون من با KDE زیاد حال نمیکنم (با اینکه خیلی قشنگه) میخوام به طور کلی پاکش کنم. اصلا اثری ازش نباشه.
ممنون میشم اگه این سوال تکراری رو جواب بدین.

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
پاسخ : پاک کردن KDE و بعضیای دیگه در slackware
« پاسخ #1 : 02 شهریور 1392، 07:15 ب‌ظ »
تو ترمینال از pkgtool استفاده کن و از قسمت remove بسته‌ مورد نظر خودت رو انتخاب و پاک کن فک کنم بسته‌هایی مثل kdebase و اینا فکر کنم لازم باشه
 جور دیگه‌اش اینه که با
removepkg your-packageاقدام به پاک کردن بسته‌هات بکنی که your-package همون چیزیه که می‌خوای حذف کنی

ادیت : البته پاک کردن بسته‌ها به این روش تنها برای بسته‌هایی امکان پذیره که با installpkg نصب شده باشن و اطلاعاتش توی مسیر/var/log/packages/باشه و برای بسته‌هایی که بصورت دستی کامپایل و نصب شده باشن این امکان وجود نداره
« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1392، 07:40 ب‌ظ توسط محمد یاری »
درسته که درست نیست ولی درست نیست که بگیم درسته.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #2 : 02 شهریور 1392، 07:16 ب‌ظ »
اگه زياد تغييرات توش ندادى بهترين راه نصب دوبارست و انتخاب درست گروه ها . ولى اگر نميخواى دوباره نصب بكنى ميتونى از pkgtool استفاده كنى .

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 02 شهریور 1392، 07:22 ب‌ظ »
هنوز هیچکاریش نکردم. فکر کنم اگه راهشو یاد بگیرم که چطوری بسته ها رو پاک کنم بهتره. ولی اگه خیلی پیچیده باشه یا بسته های دیگه دچار مشکل بشن، از اول نصب میکنم.
راستی منظورتون اینه که اگه kdebase پاک بشه ممکنه مشکل جدی پیش بیاد؟ منظورم اختلال جدی توی کار سیستم عامله.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #4 : 02 شهریور 1392، 07:28 ب‌ظ »
هنوز هیچکاریش نکردم. فکر کنم اگه راهشو یاد بگیرم که چطوری بسته ها رو پاک کنم بهتره. ولی اگه خیلی پیچیده باشه یا بسته های دیگه دچار مشکل بشن، از اول نصب میکنم.
راستی منظورتون اینه که اگه kdebase پاک بشه ممکنه مشکل جدی پیش بیاد؟ منظورم اختلال جدی توی کار سیستم عامله.
نه مشكلى پيش نمياد . ولى بايد به اين توجّه كنى كه كاركردن با بسته ها توى اسلكور يه كار فوق العاده وقت گيره و هيچ سودى هم نداره . دليلش هم اينه كه مدير بسته ى اسلكور پيش نياز ها رو تشخيص نميده .

اينارو بخاطره fluxbox پاك نكن :
Required to run: [fonts/Xft2] [x11/Xrender] [x11/libXpm] [x11/liboldXrandr]   Required to build: [pkgtools/x11-links] [devel/gmake] [devel/libtool-base] [x11/renderproto] [x11/xproto] [x11/randrproto]   Package options: bidi, xft, xrender

xorg هم كه بايد باشه قطعاً .

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 02 شهریور 1392، 07:37 ب‌ظ »
ممنونم. الان میرم ترتیبشو میدم. اگه نتونستم یا مشکلدار شد از اول نصب میکنم. بازم ممنون.
راستی slapt چطوره؟ نوشته بودن که شبیه apt-get هستش. فکر کنم این یکی بتونه یه کاری برای پیش نیازا بکنه.
« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1392، 07:41 ب‌ظ توسط پسر کوچولو »