انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دستور xrandr  (دفعات بازدید: 2765 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
دستور xrandr
« : 05 آذر 1387، 06:35 ق‌ظ »
سلام به همه ی دوستان گلم
امیدوارم روز خوبی داشته باشین . ۱ روز به ریلیز فدورا ۱۰ مونده و من دارم از خوشحالی می میرم . داره انتظار به سر می آد . وای ... چه لذتی داره .
وقتی نصبش کردم یک تور در مورد اون می زارم . البته اول قصد دارم روی cool disk ام نصبش کنم . این جوری خیلی راحتتر از سی دی لایو هست . چون می تونم کدک های مالتی مدیا رو هم روش سوار کنم و مثل سی دی لایو نیست . چون تغییر قابل ذخیره روی cool disk ام هستن و قابل انتقال به هر سیستمی هم هست .
خوب . امروز  هم می خوام در مورد یک دستور کاربردی چیزی بنویسم . دستوری که می خوام راجع به اش بگم یک دستور کاربردی هست . به شما می گه که در حال حاضر مانیتور شما تا چه رزولیشنی رو ساپورت می کنه . البته بستگی به این داره که کارت گرافیکتون نصب هست یا نه .

همین طور که در تصویر می بینید به شما علاوه بر این می گه  هر رزولیشن چه refresh rate هایی رو قبول میکنه و همچنین کدوم رزولیشن در سیستم مورد نظر فعال هست .

xrandr
در پست بعدی می خوام در مورد اینکه یک توزیع رو نصب جدید (fresh install ) کنیم یا آپگرید بنویسم . در اون جا می فهمین چرا آپگرید ضرر داره . در واقع یک ترجمه از یک مقاله هست که در یکی از پست های فروم فدورا (forum.fedoraproject.org) بود پیدا کردم .ولی چون می خوام با دقت ترجمه کنم یکی دو روز طول می کشه . تا پست بعدی
« آخرین ویرایش: 05 آذر 1387، 10:07 ق‌ظ توسط Titan »

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
پاسخ به: دستور xrandr
« پاسخ #1 : 05 آذر 1387، 09:26 ق‌ظ »
سلام. ممنونم. این دستور در اوبونتو هم کار می‌کنه، هر چند دقیق نیست.
در مورد نصب تازه بجای بروز رسانی هم، من که با بروز رسانی بعد از یک ماه، مشکلی نداشتم.
در ضمن این آدرس رو : forum.feodraproject.org هم به forum.fedoraproject.org تغییر بده. ;)
Godisnowhere

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
پاسخ به: دستور xrandr
« پاسخ #2 : 05 آذر 1387، 10:08 ق‌ظ »
 ;) ممنون

در مورد اون باید صبر کنید تا ببینید چرا اشتباه هستش . ممکنه به مشکل نخورین ولی از نظر فنی مشکل داره . منتظر باشین

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی