انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: صدای ناهنجار لپ‌تاپ!  (دفعات بازدید: 2626 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهدیار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
صدای ناهنجار لپ‌تاپ!
« : 04 آذر 1387، 04:36 ق‌ظ »
سلام

من این مشکل رو خیلی وقته که دارم. با اوبونتوی ۸/۰۴ وقتی با باتری کار می‌کردم یه صدای غیرطبیعی از لپتاپ می‌اومد گرچه با برق که کار می‌کردم بهتر می‌شد. از چند وقت پیش بدتر شد (حدس می‌زنم به خاطر به روز شدن به ۸/۰۴/۱ بوده) و با برق هم کلی صدا می‌کرد. من هم ۸/۱۰ رو نصب کردم ولی تفاوتی نکرد.

راستش دقیقا نمی‌دونم صدا از کجاست، هارده؟‌ فنه؟ یا پردازشگره؟ وقتی حجم پردازش بالا می‌ره صدا بدتر می‌شه. ولی هر چی هست توی ویندوز ویستا اصلا ازش خبری نیست. دستگاه من Thinkpad هست؛ برای همین به نظرم میاد مشابه موضوع https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/93067 هست اما توضیحات اونجا برای من قابل استفاده نیست.

کسی تا حالا با این مشکل مواجه بوده؟ خطرناکه؟ لطفا اگه راه حلی می‌شناسید کمک کنید.

lomion

• مهمان
پاسخ به: صدای ناهنجار لپ‌تاپ!
« پاسخ #1 : 05 آذر 1387، 08:41 ب‌ظ »
اگه احیانا صدای تق تق از هارده. به پست «ACPI و صدمه به هارد» توی همین انجمن مراجعه کنید.

آفلاین مهدیار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
پاسخ به: صدای ناهنجار لپ‌تاپ!
« پاسخ #2 : 05 آذر 1387، 10:20 ب‌ظ »
مراحلی که شما اونجا گفتید رو انجام داده ام و فکر می کنم اون مشکل حل شده (حداقل سرعت افزایش load cycle count کم شده) ولی در مورد صدا تغییری نکرده. صداش بیشتر از «تق تق» به «قیژ» شبیهه :) و اونقدر بده که من تصمیم گرفتم فعلا از ویندور استفاده کنم.