انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب مجدد اوبونتو با حفظ برنامه ها و تنظیمات نصب قبلی  (دفعات بازدید: 4872 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Reza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
سلام

روی لپ تاپم اوبونتو 7.04 نصب کرده و تنظیمات و برنامه های مورد نیازم رو انجام داده بودم.

خواستم یک برنامه نصب کنم، پیغام میداد که نیاز به بسته python داره و نصب نمی شد. اما Python که روی سیستم من نصب بود!
چک کردم دیدم هم python 2.5.1 rc1 نصبه و هم python 2.5 . گفتم python 2.5.1 rc1 را حذف کنم. python رو که حذف کردم دیگه سیستم وارد محیط گرافیکی نمیشه و در محیط command بالا میاد. ظاهرا چیزهای زیادی رو حذف کرده.

سوال من اینه که:
1- چطور با استفاده از سی دی اوبونتو (نسخه desktop یا alternate)، اوبونتو رو تعمیر کنم، بطوری که تنظیمات و برنامه های نصب شده قبلی از بین نروند؟

2- در کل برای نصب مجدد اوبونتو، با حفظ برنامه ها و تنظیمات قبلی، چه راهی وجود داره؟

3- من یک پارتیشن بعنوان root یعنی / و یک پارتیشن بعنوان home/ دارم. تا جایی که می دونم، اگر اوبونتو رو مجددا نصب کنم در هنگام نصب، پارتیشن / رو فرمت می کنه. آیا پارتیشن home/ رو هم فرمت می کنه؟ آیا می تونم با خیال راحت فایلهای شخصی خودم رو در home/ نگهداری کنم؟

با تشکر

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
در پاسخ به سوال اول شما:

تعمیر با استفاده از سی دی alternate

۱) از مخازن خود یک نسخه پشتیبان بگیرید:
sudo mv /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list_backup
سی دی خود را به عنوان یک مخزن معرفی کنید:
sudo apt-cdrom addبرای این کار باید سی دی را در سی دی رام بگذارید.

۳) دستور زیر را وارد نمایید:

sudo apt-get install sudo apt-get install -s xserver-xorg-core=1:1.0.2-0ubuntu10یا اگر بسته بالا پیدا نشد از دستور زیر استفاده کنید:
sudo apt-get install -s xserver-xorg-core=1:1.0.2-0ubuntu10.1
۴) کامپیوتر را restart کنید.

در پاسخ به سوال آخر، هنگام نصب مجدد مکانی را که برای home خود مشخص کردید با استفاده از گزینه format را uncheck کنید تا برایتان فرمت نکند.
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1386، 12:16 ب‌ظ توسط ریاضی »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
همین که پارتیشن home دارید یعنی اینکه همه تنظیمات شخصی تون نگه‌داری میشه... کافیه دوباره اوبونتو رو نصب کنید و موقع نصب فرمت شدن home رو غیرفعال کنید....
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین hamed_forum

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
یعنی موقع نصب /home رو format  نکنم اطلاعات ‍پاک نمیشه

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
آره دیگه، موقع نصب تیک فرمت را از روی درایو home بردارید.