انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا ما خط ADSL رو مستقیما به کامپیوتر وصل نمی کنیم؟  (دفعات بازدید: 1340 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
این سوال من رو خیلی اذیت می کنه که چرا کارهایی رو که مودم انجام می ده رو ما با خود کامپیوتر و سی پی یو انجام نمی دیم؟
یا بهتر اینکه چطوری باید اینکار رو بکنیم ؟ من نرم‌افزاری (سیستم عامل)رو که روی مودم نصب می شه رو دیدم ولی خود سخت افزار رو نمی دونم چیکار باید کرد
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
باید کارت dsl بگیرید و از توی سیستمون کانکشن pppoe  بزنید و فقط یک نفر هم میتونه کانکشن بزنه برای همین بدرد نمیخوره و همه روتر ومودم میخرند

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
اگه منظورتون حذف مودم هست به کل ؛شاید بتونم چندتا نظریه صادر کنم.
یکی اینکه ولتاژ خط تلفن بالای چهل ولت هست.پس نمیتونی مستقیم به کامپیوتر وصل کنی.
حالا بزاریم با یه مداری بشه سطح ولتاژ رو به سطح منطقی رسوند.
میمونه چالش تفکیک فرکانسی که با یه مدار حذف کننده حامل های اضافی و بدست آوردن فرکانس اصلی میتونی دیتا رو بگیری.البته نیاز به تبدیل فرکانس به سطح قابل خوانده شدن به رایانه رو داری که کاریست بس دشوار.
برای همین سی پی یو و یا قطعات فعلی رایانه عاجز هستن.
تا میتونم باید تلاش کنم.همین

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
یکی اینکه ولتاژ خط تلفن بالای چهل ولت هست.پس نمیتونی مستقیم به کامپیوتر وصل کنی.
میمونه چالش تفکیک فرکانسی که با یه مدار حذف کننده حامل های اضافی و بدست آوردن فرکانس اصلی میتونی دیتا رو بگیری.البته نیاز به تبدیل فرکانس به سطح قابل خوانده شدن به رایانه رو داری که کاریست بس دشوار.

چالش. مسئله این است.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419

یه لبتاب تینک پدداشتم که همون مودم دایال اپش قابلیت Adsl شدن داشت ازتوی ویندوز یک کانکشن ppoe میساختم ووصل میشدم

حالا یک سوال تلفن بیسیمی فقط 12 ولت برقش ورودی داره ولی چرا اکثر تلفن بیسیمی ها بابرق کارمیکنند یا مثلا وقتی برق ها میره از کارمیفوتند ولی درصورتی که تلفن های رومیزی فقط با سیم تلفن روشن میشند

خب من شندیم خط تلفن 80 ولت هم میده چرا نمیان از برق تلفن استفاده کنند؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366

یه لبتاب تینک پدداشتم که همون مودم دایال اپش قابلیت Adsl شدن داشت ازتوی ویندوز یک کانکشن ppoe میساختم ووصل میشدم

حالا یک سوال تلفن بیسیمی فقط 12 ولت برقش ورودی داره ولی چرا اکثر تلفن بیسیمی ها بابرق کارمیکنند یا مثلا وقتی برق ها میره از کارمیفوتند ولی درصورتی که تلفن های رومیزی فقط با سیم تلفن روشن میشند

خب من شندیم خط تلفن 80 ولت هم میده چرا نمیان از برق تلفن استفاده کنند؟
شما داخل کنتور خونه رو نگاه بکنین یه منبع تغذیه سر راه تلفن گذاشته‌ن که فقط در حد تقویت کننده است. اینقدر که بتونه تلفن بیسیم رو تغذیه کنه توان نداره.
« آخرین ویرایش: 08 دی 1393، 11:10 ق‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
دوست عزیز
اول اینکه ولتاژ خط تلفن در حد ۴۰ ولت در حالت عادی هست.وقتی کسی با اون خط تماس بگیره به ۱۰۰ ولت میرسه و رگوله کردن ولتاژی که متغیر هست تکنیک های پیچیده ای داره و شرکت ها ترجیح میدن همون آداپتور ساده خودشون رو بسازن.
همچنین جریان خط تلفن بسیار پایین هست و برای شارژ باتری نمیشه روش حساب باز کرد در حالی که آداپتورهای اینگونه تلفن ها در حد ۵۰۰ میلی آمپر خروجی میده.
در ضمن قضیه ولتاژ تلفن با ولتاژ داخل خونه تفاوت اساسی داره و قابل مقایسه با هم نیستن.
تا میتونم باید تلاش کنم.همین