انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بروز مشکل در گرافیک سیستم پس از آپگرید کرنل  (دفعات بازدید: 1111 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
سلام.
من اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ رو به ۱۲.۰۴.۳ آپدیت کردم. اما چون آپدیت معمولی، کرنل رو آپگرید نمیکنه با استفاده از دستورات زیر کرنل و درایور گرافیکی رو آپدیت کردم (آپگرید به کرنل ۳.۸):
sudo apt-get install --install-recommends xserver-xorg-lts-raring
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg-lts-raring
که توضیحات کاملش اینجاست.
به نظر شما چرا این مشکل پیش اومده؟
این هم سه تا اسکرین شات از مشکل:

« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1392، 10:12 ب‌ظ توسط MrAli »
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
سلام.
من اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ رو به ۱۲.۰۴.۳ آپدیت کردم. اما چون آپدیت معمولی، کرنل رو آپگرید نمیکنه با استفاده از دستورات زیر کرنل و درایور گرافیکی رو آپدیت کردم (آپگرید به کرنل ۳.۸):
sudo apt-get install --install-recommends xserver-xorg-lts-raring
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg-lts-raring
که توضیحات کاملش اینجاست.
به نظر شما چرا این مشکل پیش اومده؟

تا هشداری برای دیگران باشه ...
و ما هیچ وقت لینوکسو دستی آپدیت نکنیم و بجاش بیام دوباره ورژن جدید نصب کنیم ... دی

حالا از شوخیه جدی گذشته ... کارت گرافیک ان ویدیا با لینوکس بیشتر مشکل داره ...
شاید زود پست دادی و با چند بار ریست درست میشد
من اوبونتو 12 هم داشتم ولی هر وقت سیستم زیاد ازش کار میکشیدم بوت اوبونتو بالا نمیامد ... تو 13 هم همینه ...
بزار هوا بخوره ...

اگه نشد
اون فایل بوت نسخه ی جدید رو بیار بالا و روش هر بلایی که دوست داشتی سرش دربیار
بعد ممکن هست مشکلت حل بشه ... مثلا ترمیم فایل سیستمی و ... که در زمان بوت و زدن گذینه ی آپشن و مراحل بعدی به آن میرسی ...
البته من زیاد تجربه ندارم
ولی به نظرم اینجوری شاید درست بشه

امیدوارم سیستمت مثل روز اول خشگگگگگگگل بشه دوست عزیز

« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1392، 11:12 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
نه با ریست درست نمیشه. قبلا هم همین مشکل رو با ورژن های ۳.۶ به بعد کرنل تجربه کرده بودم. نکات جالبی که باید در مورد این مشکل اضافه کنم هم اینا هستن:
۱- بیشتر فایرفاکس و کروم با این مشکل درگیر هستند. اگه فایرفاکس و گوگل کروم رو بذاریم کنار، تو محیط خود دسکتاپ این مشکل به ندرت و اونم تنها در نمایش نام فایل ها و تایتل پنجره ها نمایان میشه یعنی تو خود دسکتاپ بیشتر رو نمایش نوشته ها مشکل داره.
۲- با انجام تست glxgears (البته میدونم glxgears یک بنچمارک کامل و مطمئن نیست) میبینم که نرخ FPS ها خیلی کم شده و حدودا یک سوم شده یعنی از حدود ۳۶۰ اومده روی حدود ۱۲۰ اما با اینحال پاسخگویی و سرعت دسکتاپ به نظرم بهتر شده.
۳ کارت گرافیکم nvidia geforce 8400m gs هست.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
نه با ریست درست نمیشه. قبلا هم همین مشکل رو با ورژن های ۳.۶ به بعد کرنل تجربه کرده بودم. نکات جالبی که باید در مورد این مشکل اضافه کنم هم اینا هستن:
۱- بیشتر فایرفاکس و کروم با این مشکل درگیر هستند. اگه فایرفاکس و گوگل کروم رو بذاریم کنار، تو محیط خود دسکتاپ این مشکل به ندرت و اونم تنها در نمایش نام فایل ها و تایتل پنجره ها نمایان میشه یعنی تو خود دسکتاپ بیشتر رو نمایش نوشته ها مشکل داره.
۲- با انجام تست glxgears (البته میدونم glxgears یک بنچمارک کامل و مطمئن نیست) میبینم که نرخ FPS ها خیلی کم شده و حدودا یک سوم شده یعنی از حدود ۳۶۰ اومده روی حدود ۱۲۰ اما با اینحال پاسخگویی و سرعت دسکتاپ به نظرم بهتر شده.
۳ کارت گرافیکم nvidia geforce 8400m gs هست.
علی چرا یک بار به ۳.۱۱ آپگرید نکردی؟ با وجود kernel ppa این کار روی اوبونتو خیلی ساده است.
بعدش بقیه پُشته گرافیکی رو از xorg-edgers به روز کن (مخصوصل درایورهای xorg و libdrm) در آخر اگر همچنان مشکل پا برجا بود، خروجی این دو دستور رو برام بزار: dmesg glxinfo
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
نسخه جدید ایکس سرور و درایور های گرافیکی هنوز با هم سازگار نیستن احتمالا از همینه
گرافیک که نصب کردین رو پاک کنید
به جای این که از کرنل 13.04 raring استفاده کنید کرنل 3.11 رو بگیرید و کامپایل کنید یا برگردید همون کرنل خود 12.04.3
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
من روی کرنل 3.10 هم همین مشکل رو داشتم. برا همین به کرنل 3.11 هم چندان خوشبین نیستم. اما امتحان میکنم.
در مورد کرنل 12.04.3 هم درسته که خوب کار میکرد اما من میخواستم عملکرد سیستمم رو بهبود بدم که تصمیم گرفتم کرنل رو آپدیت کنم. همونطور که گفتم عملکرد هم بهبود یافته اما این مشکل به وجود اومده. در ضمن این دستوری که نوشتم کرنل اوبونتو 12.04.2 رو به کرنل 12.04.3 آپگرید میکنه و درواقع کرنل 3.8 کرنل رسمی اونه نه یه کرنل متفرقه.