انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با نصب کارت گرافیک انویدیا و bumblebee (حل شد)  (دفعات بازدید: 3225 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alireza_choob

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
درود دوستان

من ابونتو 13.10 رو نصب کردم که مشکل گرم شدن و مصرف باتری داشت بعد سرچ متوجه شدم باید bumblebee رو نصب کنم طبق روشی که تو سایت ازادراه بود پیش رفتم که نصب تموم شد اما یهو دسکتاب بهم ریخت وقتی ریبوت کردم گراب میاد و وقتی ابونتو رو انتخاب می کنم وارد صفحه لاگین اسکرین میشه و بعدش که پسوردم رو میزنم می خواد وارد بشه با یه صفحه سیاه رو به رو میشم که فقط نشانگر موس تو نشون داده میشه و نه هیچ چیز دیگه با ctrl+alt+f1 وارد tty میشم و وقتی دستور پاک سازی xorg رو میزنم میگه همچین فایلی وجود نداره چه کنم.سرچ هم کردم ولی چیز خاصی راجع به این قضیه ندیدم.لب تاپم هم دوا vga هست لطفا راهنمایی کنید.و در صورت نصب مجدد ابونتو از چه روشی برای نصب bumblebee استفاده کنم.
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1392، 01:02 ق‌ظ توسط alireza_choob »

آفلاین alireza_choob

• Newbie
  • *
پاسخ : مشکل با نصب کارت گرافیک انویدیا و bumblebee
« پاسخ #1 : 15 آبان 1392، 01:01 ق‌ظ »
با تشکر از همه دوستان اگرچه حتی یه پست بی ربط هم واسه کمک نذاشتن مشکل من حل شد و به این طریق حلش کردم

قبل از هر کاری بعد نصب ابونتو اول رفتم سروقت اپدیت گرافیک به این طریق در ابونتو 13.10

اول :sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable
دوم : sudo apt-get update
سوم : sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia primus linux-headers-generic
و در اخر : Reboot

و بعد هر نرم افزار دیگه از جمله اپدیت از طریق سافتویر سنتر و باقی رو نصب کردم در ضمن مشکل گرما و مصرف و همچنین پریدن و بد کارکردن نشانگر موس هم حل شد

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
با تشکر از همه دوستان اگرچه حتی یه پست بی ربط هم واسه کمک نذاشتن مشکل من حل شد و به این طریق حلش کردم
این که دقیقا روشی هست که تو پست آزادراه معرفی شده. مشکل اول‌تون برای چی بود؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین alireza_choob

• Newbie
  • *
من اول ابونتو رو بعد از نصب با سافتویر اپدیتر اپدیت می کردم بعد این کارا رو انجام میدادم ظاهرا همین مشکل ایجاد میکرده بار اخر که ابونتو رو نصب کردم بعد نصب دیگه هیچ کاری نکردم اول گرافیک رو نصب کردم به شیوه بالا حالا نمی دونم چه مشکلی پیش می اومد که اینطوری دیگه تا الان مشکلی پیش نیومده

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
من اول ابونتو رو بعد از نصب با سافتویر اپدیتر اپدیت می کردم بعد این کارا رو انجام میدادم ظاهرا همین مشکل ایجاد میکرده بار اخر که ابونتو رو نصب کردم بعد نصب دیگه هیچ کاری نکردم اول گرافیک رو نصب کردم به شیوه بالا حالا نمی دونم چه مشکلی پیش می اومد که اینطوری دیگه تا الان مشکلی پیش نیومده
احتمال این‌که به‌روزرسانی‌های اوبونتو چنین مشکل رو پیش آورده باشه خیلی کمه. وقتی مشکلی پیش آمد باید لاگ‌ها رو به دقت بررسی کنیم تا بفهمیم علت اصلیش چیه.
یه سوال: غیر از خاموش کردن گرافیک Nvidia استفاده دیگه‌ای هم از Bumblebee داشتی؟ مثلا بازی یا برنامه‌ای باش اجرا کنی؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین alireza_choob

• Newbie
  • *
نقل‌قول
احتمال این‌که به‌روزرسانی‌های اوبونتو چنین مشکل رو پیش آورده باشه خیلی کمه. وقتی مشکلی پیش آمد باید لاگ‌ها رو به دقت بررسی کنیم تا بفهمیم علت اصلیش چیه.
یه سوال: غیر از خاموش کردن گرافیک Nvidia استفاده دیگه‌ای هم از Bumblebee داشتی؟ مثلا بازی یا برنامه‌ای باش اجرا کنی؟

من زیاد اهل بازی نیستم اما بازی 0AD رو باهاش اجرا میکنم اونم فقط برای تست چون بازی های جالبی که بشه اسمش رو بازی گذاشت واسه لینوکس نداریم راستی steam رو هم فقط با اون اجرا میکنه
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1392، 03:17 ب‌ظ توسط alireza_choob »