انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راه اندازی DNS  (دفعات بازدید: 4288 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mabid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
راه اندازی DNS
« : 09 مهر 1392، 12:37 ق‌ظ »
ُسلام خدمت دوستان یک شرکت هست که حدود 100 سیستم هست من می خوام توی این شرکت یک DNS server داخلی راه اندازی کنم این کار رو چطور باید انجام بدم من راه اندازی DNS  سرور رو تا حالا نتونستم انجام بدم به چه صورته کانفیگ های فایل  bind  رو نمیدونم توضیح بدین ممنون میشم.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
پاسخ : راه اندازی DNS
« پاسخ #1 : 09 مهر 1392، 05:09 ب‌ظ »
به عنوان dns cache میخاین راه یندازین یا می خاین روش دامنه تنظیم کنین ؟
اگر برای cache می خاین , این اسون ترین شکلی هست که میشه راه اندازی کرد :
اول bind9 رو نصب کنین بعد فایل
/etc/bind/named.conf.optionsبا یک ادیتور باز کنین و قسمت forwarders رو به شکل زیر تنظیم کنین و زیرش forward first رو قرار بدین  :
forwarders {
                4.2.2.4;
         };
        forward first;

این جا بیشتر توضیح داده :
https://help.ubuntu.com/lts/serverguide/dns.html

آفلاین mabid

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 10 مهر 1392، 04:09 ق‌ظ »
به اینترنت وصل نیست ولی برای نرم افزارهای داخلی نیاز به سه دامنه داره و اینکه باید mail server  هم براشون راه اندازی بشه در آینده برای سرویس وب هم که باید با استفاده از نام دامنه این کار انجام بشه البته داخلی شرکت گفتم که به اینترنت کاری نداریم.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #3 : 10 مهر 1392، 02:32 ب‌ظ »
به اینترنت وصل نیست ولی برای نرم افزارهای داخلی نیاز به سه دامنه داره و اینکه باید mail server  هم براشون راه اندازی بشه در آینده برای سرویس وب هم که باید با استفاده از نام دامنه این کار انجام بشه البته داخلی شرکت گفتم که به اینترنت کاری نداریم.

بالاخره برای راه اندازی اولیه باید یک جوری بسته ها رو روش نصب کنی . یا به اینترنت به صورت موقت وصلش کن یا از جای دیگه دانلود کن و بسته هارو بیار روش
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=57822.0

راه اندازی dns که کاری ندراه تو همون لینکی که دادم به اندازه کافی گفته برای میل سرور اطلاعاتی ندارم سرویس وب هم معمولا راه اندازیش اسونه.

شاید برای شما نصب یک کنترل پنل مثل isp config یا zentyal یا webmin بهتر باشه که به راحتی به صورت گرافیکی همه سروریس هارو کانفیگ کنین . دردسر یاد گیری هم به اون صورت نداره .

آفلاین mabid

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 مهر 1392، 12:16 ق‌ظ »
فکر کنم حالا فهمیده باشم دقیقا قضیه کار dns  چیه باز هم اگه به مشکلی خوردم اینجا مطرحش میکنم ممنون.