انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو روی سیستم محاسباتی (خواهش می کنم راهنمایی کنید!)  (دفعات بازدید: 3176 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
به جای
 nvidia-graphics-drivers-319
این بسته را نصب کنید :
nvidia-current
این توان پردازش به چه دردرتان میخورد . مرکز محاسبات دارید شما ؟
این کارت گرافیک به چه کارتان می آید ؟ بازی میکنید با این دستگاه  ؟

آفلاین amir_v106

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
از سایت رسمی nvidia درایور گرافیکتون رو دانلود کنید.
آموزش نصبش هم تو انجمن هست.

سلام
آقا احسان، فایل رو دانلود کردم NVIDIA-Linux-x86_64-319.49.run
موقع نصبش ارور میده در مورد xserver
نمیدونم xserver چیه؟
اینطوری نصبش کردم
sudo chmod 755 NVIDIA-Linux-x86_64-319.49.runsudo ./NVIDIA-Linux-x86_64-319.49.run
با زدن کلید های Alt+Ctrl+F1 برید به حالت tty
user name و پسوردتون رو وارد کنید تالاگین کنه
بعدش به ترتیب دستورات زیر رو بزنید(قبلش فایل رو به پوشه خانگی کپی کنید و اسمش رو به a.run تغییر بدید)
sudo chmod +x a.runsudo stop lightdmsudo sh a.runدستور دوم محیط گرافیکی رو خاموش میکنه(همون xserver)
احتمال داره بار اول نصب نشه و تقاضای ساختن یه فایل رو بده.تاییدش کنید و بعد از ریستارت دوباره امتحان کنید.
و یه چیز دیگه برای زدن پسورد ترجیحا از اعداد بالای کیبوردا استفاده کنید چون گاهی اونای دیگه کار نمیده.

سلام احسان جان
آقا یه دنیا ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین و جوابمو دادین، واقعا ممنونم ازتون
سیستم کاملا درست شد، هنگ هم دیگه نمی کنه
چند تا سوال داشتم:
- میخوام اوبونتو رو در کنار ویندوز روی لپ تاپم (lenovo E530c) نصب کنم، میخواستم بدونم روی اوبونتو نرم افزاری وجود داره که همه درایورهای سخت افزارها رو لیست کنه و در صورت نیاز اون رو به صورت خودکار از روی اینترنت پیدا کنه؟
- می خوام اوبونتو رو در کنار suse enterprise روی سیستم محاسباتی ام نصب کنم، اول کدام رو نصب کنم؟ وقتی خواستم دومی رو نصب کنم، boot  رو روی کدام درایو قرار بدم که مشکلی برای بوت شدن نداشته باشن و اسم هر دو توی صفحه بوت بیاد؟
با تشکر مجدد دوست عزیز

آفلاین amir_v106

• Newbie
  • *
به جای
این بسته را نصب کنید :
nvidia-current

سلام دوست عزیز
داخل سایت nvidid فقط همون 319 هست، از کجا باید ورژن current رو بگیرم؟
دوست عزیز با دو سه تا از بچه ها پول گذاشتیم اینو خریدیم برای پروژه هامون
کاشکی میشد با این سیستم بازی هم کرد :( کمترین زمان یه محاسبه که میزاریم انجام بشه دو هفته هست! دوستای دیگه بودن که یه ورودیشون 3 ماه طول کشیده انجام بشه ( البته با 8 هسته)
از راهنمایی و توجهتون ممنونم

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
سلام احسان جان
چند تا سوال داشتم:
- میخوام اوبونتو رو در کنار ویندوز روی لپ تاپم (lenovo E530c) نصب کنم، میخواستم بدونم روی اوبونتو نرم افزاری وجود داره که همه درایورهای سخت افزارها رو لیست کنه و در صورت نیاز اون رو به صورت خودکار از روی اینترنت پیدا کنه؟
- می خوام اوبونتو رو در کنار suse enterprise روی سیستم محاسباتی ام نصب کنم، اول کدام رو نصب کنم؟ وقتی خواستم دومی رو نصب کنم، boot  رو روی کدام درایو قرار بدم که مشکلی برای بوت شدن نداشته باشن و اسم هر دو توی صفحه بوت بیاد؟
با تشکر مجدد دوست عزیز
خواهش میکنم
1:اگه درست سوالتون رو متوجه شده باشم aditional drivers اون کار رو انجام میده.(میتونید از تو تنظیمات پیداش کنید)
البته لینوکس احتیاج به درایور خاصی نداره فقط گاهی درایور گرافیک و یا بعضی چیزا مثل پرینتر و...
2:معمولا فرقی نمیکنه فوقش اینه که گراب(بوت منجر لینوکس) رو بازیابی کنید.

به جای
این بسته را نصب کنید :
nvidia-current

سلام دوست عزیز
کاشکی میشد با این سیستم بازی هم کرد :( کمترین زمان یه محاسبه که میزاریم انجام بشه دو هفته هست! دوستای دیگه بودن که یه ورودیشون 3 ماه طول کشیده انجام بشه ( البته با 8 هسته)
منظورشون برای روش نصب بسته ای بود(اونی که آقا ساسان گفتن)دیگه احتیاجی به دانلود نیست.

راستی سیستم رو چند خریدید؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
اون درایور از قسمت Additional drivers قابل نصب هست ولی اگه 319 رو درست نصب کردید بزارید همون بمونه که به روز تر هست.( منم نسخه آخر رو دارم ;) )

برای استفاده از کودا و پردازش توسط کارت گرافیک این کارت رو خریدید درسته؟

این کارت برای استفاده به دلیل مقدور نبودن خرید کارت های workstation جایگزین خوبی هست ولی اگه برای بازی بود که گزینه های مناسبتری وجود داشت چون خرید این نسل برای بازی منطقی نیست و گزینه های قدرتمند تر و به روز تری میتونستید تهیه کنید که همون طور که گفتید برای رندر هست و گزینه خوبی رو انتخاب کردید :)

آفلاین amir_v106

• Newbie
  • *
سلام احسان جان
چند تا سوال داشتم:
با تشکر مجدد دوست عزیز
خواهش میکنم
1:اگه درست سوالتون رو متوجه شده باشم aditional drivers اون کار رو انجام میده.(میتونید از تو تنظیمات پیداش کنید)
البته لینوکس احتیاج به درایور خاصی نداره فقط گاهی درایور گرافیک و یا بعضی چیزا مثل پرینتر و...
2:معمولا فرقی نمیکنه فوقش اینه که گراب(بوت منجر لینوکس) رو بازیابی کنید.

به جای
این بسته را نصب کنید :
nvidia-current

سلام دوست عزیز
منظورشون برای روش نصب بسته ای بود(اونی که آقا ساسان گفتن)دیگه احتیاجی به دانلود نیست.

راستی سیستم رو چند خریدید؟

واقعا ممنونم آقا احسان، از اینکه حوصله کردی و جواب سوالاتم رو دادی ممنونم
راستش قیمتش 9 میلیون و هفتصد شد
آقا احسان، یه مقدار سرعت بالا اومدن اوبونتو کند هست، به نظرتون علت چیه؟ احتمال داره هنوز درایوری رو نشناخته باشه یا با مادربرد مشکل داشته باشه؟
« آخرین ویرایش: 11 مهر 1392، 06:32 ب‌ظ توسط amir_v106 »

آفلاین amir_v106

• Newbie
  • *
اون درایور از قسمت Additional drivers قابل نصب هست ولی اگه 319 رو درست نصب کردید بزارید همون بمونه که به روز تر هست.( منم نسخه آخر رو دارم ;) )

برای استفاده از کودا و پردازش توسط کارت گرافیک این کارت رو خریدید درسته؟

این کارت برای استفاده به دلیل مقدور نبودن خرید کارت های workstation جایگزین خوبی هست ولی اگه برای بازی بود که گزینه های مناسبتری وجود داشت چون خرید این نسل برای بازی منطقی نیست و گزینه های قدرتمند تر و به روز تری میتونستید تهیه کنید که همون طور که گفتید برای رندر هست و گزینه خوبی رو انتخاب کردید :)

دوست عزیز
ممنون از راهنمایی شما
آره، دقیقا برای رندر این کارت رو گرفتم وگرنه کارتهای گرافیکی بسیار بهتر از این بود که قیمتشون بالاتر از 2 میلیون میشد