انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل عجیب با مودم وایرلس  (دفعات بازدید: 3172 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
مشکل عجیب با مودم وایرلس
« : 13 شهریور 1392، 12:48 ق‌ظ »
بسم الله.
سلام.
چند روزی میشه که یه مودم وایرلس D-Link n150 خریدم.
اول رو سیستمم دبیان نصب کردم. چیپ وایرلسم رو با استفاده از مخزن شناسومدم و کار میکرد و میکنه.
بعد اومدم نسخ مختلف اوبونتو رو نصب کردم.تو linuxlite , lubuntu 13.04, lubuntu 12.04, ubuntu 12.04 یه ایراد دیدم که خیلی عجیب بود.
وقتی میومدم از شبکه استفاده کنم یا مثلا لیست مخازن رو آپدیت کنم بعد چند ثانیه چراغ وسطی قرمز میشد و یه ثانیه بعد چراغ روشن خاموش قرمز میشد و کلا انگار مودم ریست میشد.!!! ](*,)
خیلی تعجبی بود برام که مودم داشت بواسطه درایوری که رو اوبونتو بطور پیشفرض نصبه اینجوری ریست میشه!!
میخواستم ببرم مودم رو پس بدم بگم خرابه که گفتم قبلش با کابل lan تو سیناپتیک بگردم و درایور broadcom...sta رو نصب کنم.بعد نصب و ریست همه چی درست شد و مودم داره درست کار میکنه؟
الان من نفهمیدم علت این ریست شدن مودم چی بود.تا اینجاش مهم نبود.الان یه تبلت اندرویدی گرفتم که دقیقا همون مشکل رو با مودم داره تکرار میکنه!! یعنی بلافاصله تا میام از بازار یا مایکت یه چیز دانلود کنم یا وبگردی کنم سریع مودم بعد چند ثانیه ریست میشه!!
این مشکل چجوری قابل حله؟اصلا چرا بوجود میاد؟!!
« آخرین ویرایش: 20 شهریور 1392، 12:30 ق‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ : مشکل عجیب با مودم وایرلس
« پاسخ #1 : 22 مهر 1392، 11:15 ق‌ظ »
نقل‌قول
میخواستم ببرم مودم رو پس بدم بگم خرابه که گفتم قبلش با کابل lan تو سیناپتیک بگردم و درایور broadcom...sta رو نصب کنم.بعد نصب و ریست همه چی درست شد و مودم داره درست کار میکنه؟
من اینکار رو تو لوبونتو کرده بودم و جواب داد.الان که دارم تو اوبونتو ۱۲.۰۴.۳ همون روشها و کلی روش و درایور دیگه رو امتحان میکنم نمیتونم مشکل رو برطرف کنم.من باید تو تنظیمات مودمم مورد خاصی رو در نظر بگیرم؟ کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟
ضمنا این هم لینک مشخصات مودم:
http://www.dlink.ir/en/ADSLModem/WirelessADSLRouter/DSL_2600U
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1392، 02:18 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.