انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو روی کارت SD  (دفعات بازدید: 1712 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 30yavash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
نصب اوبونتو روی کارت SD
« : 10 مهر 1392، 10:21 ق‌ظ »
من روی یه دونه SD Card اوبونتو نصب کردم. و کارت رو زدم به لپتاپ ولی متاسفانه متوجه شدم لپتاپم نمی تونه از روی SD Card بوت بشه.
برای همین کلی توی اینترنت گشتم
به این نتیجه رسیدم که باید ماژول SD Card رو توی فایل initrd.img تزریق کنم تا گراب بتونه کارتم رو تشخیص بده و از روی اون بوت بشه ولی متاسفانه هر روشی رفتم جواب نداد.
نکته: نمی خام کارتم رو به مبدل USB بزنم.اصرار دارم برای سرعت بیشتر کارتم رو به ریدر خود لپتاپ متصل کنم

هدفم از این کار اینه که به بالاترین سرعت ممکن در بوت لینوکس دست پیدا کنم.(سرعت SDCard معادل 30MB/s)
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1392، 10:28 ق‌ظ توسط 30yavash »

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
پاسخ : نصب اوبونتو روی کارت SD
« پاسخ #1 : 10 مهر 1392، 12:06 ب‌ظ »
سلام.
 من کاربر خیلی حرفه‌ای نیستم. ولی تا جایی که می‌دونم اینکه شما بخواین سیستم از روی چیزی غیر از هارد بوت بشه باید اون رو در بایوس سیستم تنظیم کنید.
 گراب وقتی وارد عمل میشه که سیستم بوت شده و حالا در بین گزینه‌های موجود در جایی که بوت شده میتونی انتخاب کنی. مثل کسی که ویندوز و لینوکس رو در کنار هم ریخته روی هار دیسک.

با این توضیحات اگه توی منوی بوت بایوس سیستمتون، گزینه‌ی بوت از روی SD رو دارین میشه چنین کاری کرد و اگه ندارین نمی‌شه.

خوب البته این سواد من بود و شاید بشه.

آفلاین 30yavash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
« پاسخ #2 : 10 مهر 1392، 01:25 ب‌ظ »
سلام.
 من کاربر خیلی حرفه‌ای نیستم. ولی تا جایی که می‌دونم اینکه شما بخواین سیستم از روی چیزی غیر از هارد بوت بشه باید اون رو در بایوس سیستم تنظیم کنید.
 گراب وقتی وارد عمل میشه که سیستم بوت شده و حالا در بین گزینه‌های موجود در جایی که بوت شده میتونی انتخاب کنی. مثل کسی که ویندوز و لینوکس رو در کنار هم ریخته روی هار دیسک.

با این توضیحات اگه توی منوی بوت بایوس سیستمتون، گزینه‌ی بوت از روی SD رو دارین میشه چنین کاری کرد و اگه ندارین نمی‌شه.

خوب البته این سواد من بود و شاید بشه.
ممنون از شما
ولی همون طور که گفتم لپ تاپ من قابلت بوت از روی SDCard رو نداره
من خیلی توی اینترنت گشتم ولی همه راهنماهای موجود قدیمی و یه مقدار گنگ بودن برا همین تا هنوز موفق نشدم
شدنش که مطمینم می شه
من از گراب ۲ (2.00-13ubuntu3) استفاده می کنم

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #3 : 24 مهر 1392، 12:38 ب‌ظ »
خوب وقتی توی بوت نداره تا اونجایی که من بلدم امکان نداره. در هر صورت اگه لینک اون روش‌های قدیمی رو هم بزارین شاید یکی مثل من هم یه چیزایی یادبگیره، یا اگه یادش رفته یادش بیاد.

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • 12.04, debian testing
« پاسخ #4 : 24 مهر 1392، 01:06 ب‌ظ »
بابک درست میگن بایوس مرحله اوله راه اندازیه، اگه بایوس برای انجام این کار تنظیماتی نداشته باشه نمیشه کاریش کرد، مگر اینکه آپدیتی براش اومده باشه   ;)
برای این کار برین سایت شرکت سازنده لپتاپ یا مادربورد pc ایتون و تو قسمت درایور ها دنبال آپدیت بایوس بگردین(دقت کنین که آپدیتش برای این کار هست یا نه)
برادرم یک لپتاپ asus داشت برای 8 سالِ پیش میخواست از روی فلش xp رو بوت کنه نشد، چون بایوسش این تنظیمات رو نداشت  :D
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت     ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #5 : 24 مهر 1392، 03:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
هدفم از این کار اینه که به بالاترین سرعت ممکن در بوت لینوکس دست پیدا کنم.(سرعت SDCard معادل 30MB/s)
خب شما اشتباه هدف گرفتین!
توی هیچ صورتی نمی‌تونید با Memory Reader از هارد خود لپ‌تاپ پیشی بگیرین! چرا؟!
اول این‌که چیپ کارت خوان برای خواندن و نوشنن با سرعت بالا تعبیه نشده.
دوم این‌که ۹۰ درصد مموری ریدر لپ‌تاپ‌ها از اینترفیس USB2 استفاده می‌کنن. پهنای باند USB2 معادل ۴۸۰ مگابیت (۶۰ مگابایت) بر ثانیه هست که اگه فرضا بتونید از تمام طرفیت استفاده کنید باز هم HDD سریعتر عمل می‌کنه.
سوم این‌که اینترفیس SATA نسبت به USB دارای Latency بسیار پایین‌تری هست.

سرعت SD Card شما ۳۰ مگابایت بر ثانیه هست، حتی اگه به ۶۰ مگابایت بر ثانیه هم برسید، هارد دیسک جلوتر هست. من یک هارد دیسک با دور ۷۲۰۰/دقیقه دارم که سرعت خواندن ازش حدود ۱۰۰ مگابایت/ثانیه و سرعت نوشتن حدود ۷۵ مگابایت/ثانیه هست. خودتون مقایسه کنید :‌)