انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود بسته های deb از ویندوز ؟ آیا می شود ؟  (دفعات بازدید: 2182 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hasan.omidvar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام

من یک مشکلی با دانلود کردن برنامه ها داشتم اول از همه بگم که من از لینوکس نمی توانم به اینترنت وصل بشم که برنامه دانلود کنم.
فعلا هم کاری با اتصال به اینترنت با اوبنتو و نصب درایور این چیزها ندارم

حالا سئوال من این است آیا برنامه ای برای ویندوز است که با آن بتوانم بسته های  نصب یک برنامه(تمام بسته های deb   )را از سایت اوبونتو دانلود کنم
و بعد خودم نصب کنم

باز هم می گم من نمی خواهم با اوبونتو به اینترنت وصل بشم و دانلود کنم ( چون درایور مودم من پشتیبانی نمی شود . فعلا هم کاری با این موضوع ندارم)

لطفا اگر راه دیگر ی هم سراغ دارید بگویید
« آخرین ویرایش: 09 دی 1387، 06:12 ب‌ظ توسط hasan.omidvar »

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
باید یکی یکی بسته ها رو دانلود کنی و dependency ها هم جدا باید دانلود بشه ، فعلا که برنامه ای سراغ ندارم اینکار رو خودش بکنه .
هر چیزی که بخوای توی سایت packages.ubuntu.com  هست . میتونی از گوگل برای سرچ کردن بسته ها کمک بگیری ، توی گوگل اینو بنویس :

PackageName site:packages.ubuntu.com inurl:intrepid
به نظر من دی وی دی هما بگیری خیلی راحت تر میشه کارت.

آفلاین محمد حسین حیدری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • جوجه لینوکس کار
کاریست بس سخت من اون اول اولا انجام میدادم! اما حالا که فکر می کنم به خودم خنده ام می گیره! :D البته اینجور که یادمه وقتی که من این کارو ول کردم یه برنامه اومده بود که این کارا رو انجام میداد یهو! ;) منتها نه اسم سایتش یادمه نه خودش :oops:
نقل‌قول
Computers are like air conditioners, when you open WINDOWS they stop working.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
بله، البته که می‌تونی.
فایل های Debianی که با پسوند DEB. هستن در حکم فایل های EXE تو سیستم عامل ویندوز هستن.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین hasan.omidvar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
باید یکی یکی بسته ها رو دانلود کنی و dependency ها هم جدا باید دانلود بشه ، فعلا که برنامه ای سراغ ندارم اینکار رو خودش بکنه .
هر چیزی که بخوای توی سایت packages.ubuntu.com  هست . میتونی از گوگل برای سرچ کردن بسته ها کمک بگیری ، توی گوگل اینو بنویس :

PackageName site:packages.ubuntu.com inurl:intrepid
به نظر من دی وی دی هما بگیری خیلی راحت تر میشه کارت.

من آدرس کامل تمام بسته ها و هر بسته ای که لازم است را می خواهم
 آیا راهی وجود دارد که من این کار را بکنم
و بعد با یک مدیریت دانلود تمام آنها را از ویندوز دانلود کنم

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
http://packages.ubuntu.com
این آدرس مخازن هستش
حالا دو راه داری! یا بایستی با دستور apt-cache depends که در ادامه اش اسم بسته یی که می خواهی نصب کنی! وابستگی هاش رو پیدا کنی! و برای همه وابستگی ها همین مراحل رو طی کنی! تا مطمئن بشی که چیزی از قلم نه افتاده و بعد همه ی بسته هایی که به دست آوردی رو (اسم هاشون رو) از روی لینک بالا دانلود کنی و از آخر به اول نصب کنی که مشکل وابستگی پیدا نکنی! یا اینکه اطلاعات مروبط به وابستگی ها رو از همون لینک بالا هم می تونی بدست بیاری....

اما ساده نیست! ی برنامه یی هم سید مهدی قبلا برای این امر معرفی کرده بود! که سرچ می کنم ببینم می یابم ش یا نه! اون خودش وابستگی ها رو بررسی می کرد و البته تحت ویندوز
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=869422
خدمت شما

این برنامه اسم برنامه ی شما رو میگیره و اقدام به تولید لیست وابستگی ها می کنه ! البته به همراه لینک مخازن شون و در نهایت ی فایل استاندار بهت میده که می تونی توی دانلود منیجر ویندوز یی import اش کنی ...
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel