انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معرفی توزیعهای لینوکس  (دفعات بازدید: 2495 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
معرفی توزیعهای لینوکس
« : 30 شهریور 1392، 09:29 ق‌ظ »
دوستان من میدونند که توزیعهای بسیار زیادی در دنیای گنو/لینوکس وجود داره که این تنوع وسوسه برانگیزه ;D
از اونجایی که اولا همه رو نمیشه تست زد و دوستان توزیع باز هم کم نیستند میخواستم پیشنهاد بدم هر کس تجربه ای با توزیعی داشت که جالب بود اینجا قرار بده تا ما هم ازش استفاده کنیم.
با تشکر

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : معرفی توزیعهای لینوکس
« پاسخ #1 : 30 شهریور 1392، 10:05 ق‌ظ »
اوبونتو:استفاده ازش راحت بود و همه چی داشت ولی مصرفش بالا بود
لوبونتو:خیلی با اوبونتو متفاوت بود و اون راحتی را نداشت
آرچ+lxde:خیلی pacman قدرت های زیبایی داشت ازش خوشم میومد تا اینکه الکی مشکل پیدا کرد و نرم‌افزار ها را آپدیت نمی کرد منم طبق آموزش ها پیش رفتم و کامل نابود شد و بیخیالش شدم.
FreeBSD+XFCE:چیز خوبیه با port ها راحت میشه برنامه ها را کامپایل کرد و لذت برد
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 30 شهریور 1392، 12:09 ب‌ظ »
اوبونتو:یونیتی بسیار چشم نواز هست و مطمئنا آینده روشنی داره
زوبوتو : عشق منه!سبک و روان و با آزادی بالا
اپن سوزه : زد لپ تاپم رو داغون کرد چون بعد از نصب بالا نیومد و کلی خرج رو دستم گذاشتم و ازون روز فهمیدم virtual box واقعا دوست داشتنیه !
فدورا گربه شرودینگر :خیلی روون بود با میزکار گنوم ، ولی کار باهاش برای یه تازه کار به راحتی اوبونتو نیست وباید حتما کمی پکیج ها و ترمینال رو بشناسی (مثل اینکه از ورژن جدید یه نرم افزار شبیه سافتویر سنتر اوبونتو اضافه کردند که راحت تر بشه!)
لینوکس مینت (اوبونتو بیس) :زیبا و روان و خیلی مناسب برای تازه کارها

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
« پاسخ #3 : 30 شهریور 1392، 10:02 ب‌ظ »
توزیعی که من روی لپتاپم نصبه اوبونتو هست که اساتید راجع بهش مطالب خوبی گفتن قبلا. من جدیدا یه توزیع دانلود و استفاده کردم به نام Liberte Linux. این توزیع در دسته توزیع های privacy هست. یعنی با استفاده از اون میتونیم بدون باقی گذاشتن اثری از خودمون توی نت بگردیم. این توزیع بسیار کم حجمه حدود ۲۵۰ مگابایت. بعد از دانلود فقط کافیه اون رو توی یه فلش دیسترکت کنیدو همین. بعد از اولین بالا اومدن رمز تعیین میکنید واسش. این توزیع تقریبا همه چیزایی که واسه وب گردی و چت امن نیاز هست رو داره. و اصولا برای جلوگیری از نظارت سیستم های نظارتی ساخته شده. browser بر مبنای پروژه ت.و.ر و پیدجین برای چت. و بعضی ابزار دیگه. سبکه.. راحت راه اندازی میشه و میتونه همه جا با ما باشه.. مخصوصا تو محیط های عمومی که از wifi  استفاده  میکنیم. توزیع دیگری هم مثل Liberte هست به نام Tails که من از ظاهرش خیلی خوشم نیومد...

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 561
« پاسخ #4 : 11 آذر 1392، 02:21 ق‌ظ »
سلام
من رو سیستم لپ تاپ شش تا از توزیع های لینوکس دارم .
۱- بک ترک که پر از باک هستش آنچنان پشتیبانی هم نمیشه .
۲-کالی خیلی خوبه ولی راحت نمیشه نرم افزار نصب کرد ولی رونه سبک
۳-backbox اینهم بدک نسیت که با میزکار زوبونتو
۴-کوبونتو که همه میدون خیلی زیباست و سنگین
۵-اوبونتو بهترین توزیع لینوکس از هر جهت
۶-bugtraq.2 چیز خوب نیست اولین بار که خواستم نصبش کنم کل هاردمو پاک کرد .

به عنوان سیستم عامل اوبونتو

به عنوان کار هک کالی لینوکس

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #5 : 11 آذر 1392، 09:35 ق‌ظ »
من کار با لینوکس با فدورا 6 بود که شروع کردم بعد یه مدت اشنایی با ابونتو کار کردم دوباره فدورا تا ورژن 15 الان هم ارچ منتظر فدورا 20
فدورا توزیعی پیشرو هست و به نظر من خیلی تجربه خوبی بود  ابونتو خب راحت تر هست کار باهاش
اما ارچ واقعا توزیع جالبیه بخصوص Pacman !  و مستندات بروزش  و اینکه کلا خودت پیکربندی میکنی و یه جورایی ازاد تری توش
تصمیم گرفتم کلا فقط با ارچ و فدورا کار کنم  ;)

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #6 : 11 آذر 1392، 10:03 ق‌ظ »
Knoppix تنها توزیعی که بیشتر برنامه های مورد نیازم پیشفرض توش نصبه. در ضمن آلمانی هم هست و من عاشق چیزای آلمانی ام  :) و نیز کامپیز توی این توزیع طوفان میکنه...
openSUSE کلا *ترین توزیعی که دیدم. انتخاب اول و توزیعی که واقعا تونستم به جای ویندوز روی سیستمم نصبش کنم.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #7 : 20 آذر 1392، 08:33 ب‌ظ »
سلام

اوبونتو: با یونیتی خیلی زیبا روان و دوست داشتنی. مشکلاتت رو از خیلی‌ها می‌تونی بپرسی. مصرف زیاد.(باطری ۶ سل  ۱:۴۵)

لوبونتو: سریع، ساده، سبک. مصرف پایین.(همون باطری  ۲:۵۷). کار باهاش به راحتی اوبونتو نیست. حتی به زبان اینگلیسی هم زیاد نیستن که جوابت رو بدن.(نمی‌دونم چرا). یکم طول می‌کشه تا مشکلاتت رفع شه ولی کلی چیز یاد می‌گیری.(تو همین انجمن ۲ یا ۳تا پست خودم گذاشتم، بدون اینکه کسی جواب بده خودم راه حل رو پیدا کردم جای جواب نوشتم.)