انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: این اوبونتو ناپایدار!  (دفعات بازدید: 2012 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tihoo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
این اوبونتو ناپایدار!
« : 21 آذر 1392، 08:04 ب‌ظ »
بعد از نصب اوبونتو 13.10 به جای 13.04 برای آماده کردن این سیستمی که ابدا out of the box نیست، ساعتها وقت گذاشتم و به سرم زد که آپدیت انجام بدم و الان بعد از آپدیت هیچی درست کار نمی کنه:
فایرفاکس کرش می کنه (اصلا باز نمیشه) و روی پیغام کرش خودش دوباره کرش می کنه و بااینکه از خیر ادآنها و تنظیمات و  بوکمارکهام گذشتم و purge کردم و دوباره نصب کردم اما باز در هنگام باز شدن کرش می کنه   >:(
کروم نصفه نیمه کار میکنه. بعضی سایتها رو نمی تونه load کنه مثل nerdnews.ir که طرح کلی سایتش رو میاره اما محتویاتش رو نمایش نمیده! با چند تا از موتورهای جستجو هم همین کار رو میکنه. بخش تنظیمات کروم باز نمیشه. به اکستنشنهام دسترسی ندارم  ???
تاندربرد بعد از یکی دو دقیقه ناگهان با کرش بسته میشه  :P
بعد از زدن پسورد در صفحه لاگین یک صفحه سیاه حدود 30 ثانیه میاد و بعد تازه دسکتاپ نمایان میشه
از هر 3 تا لاگین، در یکی نشانگر موس دیده نمیشه اما اثر فعالیتش وجود داره، مثلا کلیک راست که میکنم، منوی مربوطه رو باز میکنه اما خود نشانگر موس دیده نمیشه که بدونم کجای صفحه دارم فعالیت میکنم! و تنها با لاگ اوت یا ریست درست میشه.
تغییر زبان بلادرنگ نیست و خیلی مواقع جا میمونه. چون متاسفانه برای تایپ به کیبورد نگاه میکنم بعد از کلی تایپ متوجه میشم که زبان رو عوض نکرده  ](*,)
با همه مشکلات کنار  اومده بودم اما بروز مشکل جدید کرش کردن فایرفاکس و تاندربرد دیگه امروز طاقتم رو برید.
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1392، 11:54 ب‌ظ توسط tihoo »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : این اوبونتوی آشغال شده ...
« پاسخ #1 : 21 آذر 1392، 11:41 ب‌ظ »
کی آپدیت کردی همین امروز فایر فاکس ۲۶ و چند آپدیت جدید اومد. اونا رو هم گرفتی یا نه؟
یه ۱۰۰ مگی هم بصورت pre update هست.که کرنل و چند برنامه دیگر رو آپدیت می کنه.

آفلاین tihoo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
پاسخ : این اوبونتوی آشغال شده ...
« پاسخ #2 : 21 آذر 1392، 11:56 ب‌ظ »
بله 26 رو هم گرفتم اما مشکل خرابی فایرفاکس از قبل از این سری آپدیته!
اون آپدیتی که خرابش کرد 7 مگ بیشتر نبود که اگر یادم باشه یک بخشی از اون 7 مگ مربوط به پلاگین فلش پلیر بود.
شاید هم این خرابی فایرفاکس از آپدیت نباشه.
اما واقعا تحمل یک نصب دوباره ندارم

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ : این اوبونتو ناپایدار!
« پاسخ #3 : 22 آذر 1392، 12:14 ق‌ظ »
در FireFox
Tools -< Addons shock wave flash‌باید غیر فعال باشد

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
« پاسخ #4 : 22 آذر 1392، 01:09 ب‌ظ »
خوب دوست عزیز مگه مجبوری از یه همچین توزیعی استفاده کنی؟!  چندین توزیع بهتر از اوبونتو وجود دارند برو از اونها استفاده کن! :|  اپن سوزه،فدورا اینها توزیعهای خوبیند، مخصوصا اپن سوزه که تازه نسخه جدیدش اومده و اصلا یه همچین مشکلاتی و کلا هیچ مشکلی درش ندیدم!  از لحاظهای دیگه هم خیلی بهتر و مزایای بیشتری نسبت به اوبونتو داره،این فقط گوشه ای از مزایاشه:

۵ برتری اپن سوزه نسبت به دیگران
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین musasir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #5 : 22 آذر 1392، 04:16 ب‌ظ »
سلام من آپدیت کردم همه چی خوب کار میکنه

آفلاین kiani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
    • فروشگاه کانون الکترونیک
« پاسخ #6 : 24 آذر 1392، 11:23 ق‌ظ »
من هم تا زمانی که اوبونتو داشتم مشکلی در آپدیت نداشتم
فقط برای سبکی از زوبونتو استفاده میکنم
:: کسی که بعد از اشتباه برای رفع آن تلاش نمی کند پیشترفت نخواهد کرد ::
:: کمک کردن به همنوع منجر به نشاط و تکامل خودمان میشود ::

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #7 : 24 آذر 1392، 01:34 ب‌ظ »
دوست عزیز ببین ورژن کرنلت چی هست اگر عدد وسط نسخه کرنل فرد باشه یعنی شما ی نسخه آزمایشی کرنل رو نصب کردی میتونی ورژن 3.12 رو دانلود کنی و برو مخازن third party رو که اضافه کردی رو حذف کن. کلا اگه از یک کرنل غیر آزمایشی (شماره وسط ورژن زوج باشه) استفاده کنی و سعی کنی از مخازن third party استفاده نکنی یا اگر مجبور به استفاده ازشون شدی بعد نصب برنامت مخزنش رو حذف یا disable کنی هیچ مشکل و باگ و ناپایدرای رو تجربه نخواهی کرد یا حداقل خیلی کمتر..!!!
برای مشکلتم که می گی حوصله نصب اوبونتو از اول رو نداری (البته درکت می کنم!!!) یکبار که درست و حسابی اوبونتو رو بهمراه برنامه های کاربردی مورد نیازت نصب کردی با برنامه remastersys یک backup بصورت live cd از سیستمت تهیه کن که در این مواقع با 5 دقیقه بتونی همه چی رو برگردونی سرجاش
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #8 : 24 آذر 1392، 08:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
کلا اگه از یک کرنل غیر آزمایشی (شماره وسط ورژن زوج باشه) استفاده کنی
ازین حرفت مطمئنی؟ چطور kernel.org زده 3.11.10 رو stable

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 24 آذر 1392، 10:55 ب‌ظ »
تا اونجا که من تو مستندات لینوکس خوندم همینطوره و نسخه ها بصورت xyz هستند که x معرف نسخه اصلی و z معرف نسخه فرعی و y بر اساس فرد و زوج بودن معرف نسخه آزمایشی یا اصلی هستش. اگه توجه کرده باشی توزیع ها هم همشون با شماره زوج بیرون میان مثل توزیع 13.10 که با شماره 3.8.0 و نسخه 14.04 که با نسخه 13.12 قرار بیاد (نسخه آزمایشی 14.04 رو دیدم..!!!)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #10 : 25 آذر 1392، 12:40 ق‌ظ »
نقل‌قول
تا اونجا که من تو مستندات لینوکس خوندم همینطوره و نسخه ها بصورت xyz هستند که x معرف نسخه اصلی و z معرف نسخه فرعی و y بر اساس فرد و زوج بودن معرف نسخه آزمایشی یا اصلی هستش. اگه توجه کرده باشی توزیع ها هم همشون با شماره زوج بیرون میان مثل توزیع 13.10 که با شماره 3.8.0 و نسخه 14.04 که با نسخه 13.12 قرار بیاد (نسخه آزمایشی 14.04 رو دیدم..!!!
چینن چیزی واقعیت نداره. نسخه آزمایشی با کرنل با اسم RC مشخص میشه. مثلا 3.13‎-rc4
این‌که می‌بینی اوبونتو از چنین نسخه‌های کرنلی استفاده به خطر این هست که زمان انتشار اوبونتو آخرین نسخه پایدار کرنل موجود اون بوده  و به خاطر زمان بندی تقریبا فیکس اوبونتو و کرنل این اتفاق زیاد تکرار میشه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 25 آذر 1392، 12:37 ب‌ظ »
چاکر داش ساسان گل.
ما رو حرف ساسان جون حرف نمیزنیم مثل اینکه از نسخه سری 1 تا سری 2 کرنل ها توسعه دهنده ها از الگوی  even-odd system version numbering system استفاده می کردند که همونطور که گفتم رقم دوم زوج معرف stable ها
Odd-numbered versions for development releases[edit]
Between the 1.0 and the 2.6.x series, the Linux kernel used odd minor version numbers to denote development releases and even minor version numbers to denote stable releases; see Linux kernel: Version numbering. For example, Linux 2.3 was a development family of the second major design of the Linux kernel, and Linux 2.4 was the stable release family that Linux 2.3 matured into. After the minor version number in the Linux kernel is the release number, in ascending order; for example, Linux 2.4.0 → Linux 2.4.22. Since the 2004 release of the 2.6 kernel, Linux no longer uses this system, and has a much shorter release cycle.
هست البته درست میگی و rc مخفف release candidates هستش اما به هر حال جزئیات بیشتر رو می تونی در بخش version numbering تو لینک های wiki  زیر بخونی:
http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_kernel
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning#Odd-numbered_versions_for_development_releases

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #12 : 26 آذر 1392، 12:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
چاکر داش ساسان گل.
ما رو حرف ساسان جون حرف نمیزنیم مثل اینکه از نسخه سری 1 تا سری 2 کرنل ها توسعه دهنده ها از الگوی  even-odd system version numbering system استفاده می کردند که همونطور که گفتم رقم دوم زوج معرف stable ها
Odd-numbered versions for development releases[edit]
Between the 1.0 and the 2.6.x series, the Linux kernel used odd minor version numbers to denote development releases and even minor version numbers to denote stable releases; see Linux kernel: Version numbering. For example, Linux 2.3 was a development family of the second major design of the Linux kernel, and Linux 2.4 was the stable release family that Linux 2.3 matured into. After the minor version number in the Linux kernel is the release number, in ascending order; for example, Linux 2.4.0 → Linux 2.4.22. Since the 2004 release of the 2.6 kernel, Linux no longer uses this system, and has a much shorter release cycle.
هست البته درست میگی و rc مخفف release candidates هستش اما به هر حال جزئیات بیشتر رو می تونی در بخش version numbering تو لینک های wiki  زیر بخونی:
http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_kernel
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning#Odd-numbered_versions_for_development_releases
ممنون بابت اطلاعات ولی این قاعده از زمان انتشار کرنل ۲.۶ (نه سال پیش) رعایت نمیشه. از انتشار ۳ هم که ورژن بندی‌شون خیلی ساده‌تر و بهتر شده.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 26 آذر 1392، 06:44 ب‌ظ »
آره. همینطوره. همیشه میگن علم ناقص بدتر از نداشتن علمه.!!! مام علممون ناقصه دیگه ;D