انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: رفتن به اوبونتو بدون ریستارت و رفتن به ویندوز بدون ریستارت  (دفعات بازدید: 4760 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
سلام دوستان همچین برنامه ای هست که بدون ریستارت بشه به ویندوز رفت یا از ویندوز به اوبونتو رفت
در ضمن سرچ هم کردم قبل از ایجاد تاپیک چیزی پیدا نشد:

:D  من کشته مرده ای این سوالم. خوبه که ذهن خلاقی داری :دی  ;)

همچین چیزی وجود نداره و احتمالا در آینده هم وجود نخواد داشت
سیستم عامل سخت افزار رو کنترل میکنه و بعید هست بشه دو سیستم عامل هم زمان روی یه سخت افزار کار کنن !
البته خوب آینده های دور رو نمیدونم شاید یکی همچین کاری کرد ولی خوب فعلا نه  ;D

حالا جدا از این سوال و این بحثا :) جالبه که بدونین یه همچین ایده ای پیاده سازی شده! چیز عجیبی نیست. روی کرنل اندروید، چندین سرویس همزمان ران کردن. در واقع بهتر بگم چندین سیستم عامل با یه مدیر منابع ران کردن. عملا میشه گفت کاربر در کسری از  ثانیه از یک سیستم عامل به یه سیستم عامل دیگه سوییچ می‌کنه.
جزو مباحث جدیده.
لینکی رو واستون می‌ذارم دنبالش برین جالبه. خودش که تو ویدیو از اصطلاح virtula phone استفاده می‌کنه. یه جورایی هم درسته چون سیستم عامل ها مثل virtual os اومدن بالا. :)

http://systems.cs.columbia.edu/projects/cells/
یا باید سیستم خاموش و اطلاعات خالی و اون یکی سیستم بالا بیاد که همون ریستارت میشه حالا ۱ ثانیه باشه یا ۱۰ ثانیه
یا این که از یه سیستم پایه باشه که منابع رو بین این دو تا تقسیم کنه مثلا تکنولوژی هایپر وایزر
این که دو کرنل مختلف مثل کرنل لینوکس و کرنل ویندوز همزمان هر دوشون با هم به سخت افزار دستور بدن ! نمیشه
در مورد اون اندروید هم که گفتین یعنی چی چندین سیستم روی اندروید ران کردن ؟ یعنی روی اندروید برنامه مجازی سازی نصب کردن که روش سیستم عامل دیگه نصب میشه ؟ اینجوری که باز هم فقط کرنل اندروید به منابع دسترسی داره بازم چیزی که شما میگین نمیشه
یا گوشی یه هایپر ویزر داره که روش اندروید و مثلا ویندوز فون نصب هست و برای اندروید و ویندوز فون و ... یه اپ بسازن که با اون بشه به هایپر وایزر دستور داد که مثلا اون یکی سیستم عامل رو نشون بده یا اینو !
اینا شدنی هست ولی دو تا کرنل روی یه سخت افزار نه نمیشه (تا حالا که نشده)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
الان که فکر کردم دیدم میشه آقا میشه :))
توی فزیک کوانتومی یه چیزایی هست این که مثلا کیس شما همزمان در دو مکان هست
میتونید روی یکیش ویندوز نصب کنید روی یکیش لینوکس بعد خودتون هم هر وقت خواستین برید توی اون بعدی که روی سخت افزارتون ویندوز نصبه بعد برگردین به بعدی که روش لینوکس نصبه :D
البته من در این مورد اطلاعات زیادی ندارم اینجا کسی فیزیک نخونده ؟  ;D
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
میتونید روی یکیش ویندوز نصب کنید روی یکیش لینوکس بعد خودتون هم هر وقت خواستین برید توی اون بعدی که روی سخت افزارتون ویندوز نصبه بعد برگردین به بعدی که روش لینوکس نصبه :D

نمک : )) خو اول لینکی رو که دادم نگاه کن! بعد بیا عدد بده و داستان بگو! ۱ یا ۱۰ رو از کجا آوردی؟ :دی
در ضمن حرف شما کاملا درسته ;) منم همچین حرفی نزدم! ایده رو مطرح کردم فقط گفتم برین دنبالش . چاکریم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در تئوری امکان پذیره، ولی وقتی صحبت از ویندوز می‌شه هیچ راهی نمی‌مونه جز استفاده از virtualbox
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
نقل‌قول
همچین چیزی وجود نداره و احتمالا در آینده هم وجود نخواد داشت

هیچ قطعیتی برای اینده نیست.

ولی دوستی که تاپیک رو ایجاد کردند,به نظر من همه چیز از یه ایده کوچک و یا ناچیز شروع میشه و در اینده تبدیل میشه به یکی از بزرگترین دست اوردهای بشری.(یادمه یه جایی خوندم که 50سال قبل از برادران رایت یه دوک انگلیسی به دنبال پیاده کردن ایده پرواز بوده و گویا کلی هم خرج کرده,تو اون زمان همه مردم ازجمله پسرش اونو دیوانه خطاب میکردند)حالا سوال اینجاست که با ارایه UEFI باز هم دوست عزیز شما خوشبین هستین که در اینده این ایده شما عملی بشه؟(جدای از فلسفه بوت بایوس و... منظورم از لحاظ خط مشی لینوکس ویندوز و مک هستش)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Mr.Geo22

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20

رایانش کوانتومی این حرفا حالیش نیس!
به قول یکی از دانشمندا اون میتونه قبل از اینکه شما کاری رو ازش بخواین انجام بده!
توی دنیای کوانتوم رابطه علت و معلولی به هم میخوره و اون میتونه قبل از علت معلولی رو ارایه بده!
نکته ی مهم توانایی پردازش موازیه که باعث میشه پردازشی که برای یه سیستم معمولی چند میلیارد سال طول میکشه برای اون در حد شاید چند دقیقه طول بکشه!
البته خب فعلا خیلی زوده بخوایم در مورد رایانش کوانتومی صحبت کنیم و تازه هنوز اول راهیم...

---------------------------------------

در مورد بحث اصلی هم توی مک میشه با ماشین های مجازی این کار رو کرد
من خودم با نرم افزار Parallels Desktop میتونم یه سیستم عامل رو بدون خاموش کردن فقط به نوعی متوقف کنم و بعدش هروخ نیز داشتم خیلی زود اونو با باز کردن نرم افزار اجرا کنم و دوباره ببندمش
به مانند باز کردن یه نرم افزار سنگین چون فوتوشاپ میمونه
البته خب با اون بحث پایه ای که دوستان میگن فرق داره و یه جورایی سیستم عاملی داخل سیستم عامل اصلی اجرا میشه ولی از دید کاربردی برای راه انداختن کار مدنظر شما کافیه