انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سوال ساده برای ورود به ubuntu  (دفعات بازدید: 1069 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali_00815

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
    • PHP C++
چند سوال ساده برای ورود به ubuntu
« : 16 دی 1392، 04:36 ب‌ظ »
سلام دوستان خیلی ممنون میشم جواب این چند سوالم رو بدید.
من تازه دارم از ویندوز به اوبونتو کوچ می کنم.
اول این که کدوم ورژن اوبونتو رو دانلود کنم که بروز تر و راحت تره و تمام نرم افزار ها روش نصب میشه من این ۲ ورژنی که در خوده سایت اوبونتو بود رو دانلود کردم اما ورژن ۱۳.۱۰ رو که نصب کردم کند بود و نشانگر موس مرتب فلش میخورد انگار کارت گرافیک درست نصب نشده بود.
گرافیک لبتاب من nvidia 540m هستش و یک گرافیک intel hd  هم داره در قسمت تنظیمات فقط  نوشته بود intel hd  برای همین من با برنامه additional driver  اقدام به نصب  کارت گرافیک nvidia  کردم  بعد از نصب  درخواست ریستارت کرد من هم ریستارت کردم و وقتی  بالا میومد که ‍‍‍بسورد رو بزنم  وقتی بسورد رو میزدم صفحه سیاه میشد و هیچ کاری نمیکرد.
این از این.
الان نسخه 12.4 رو نصب کردم بسیار روانه و هیچ مشکلی نداره اما قسمتی که اسم درایور گرافیک رو مینویسه  نوشته unknown باید چیکار کنم ؟

و سوال دوم چرا  هنوز از ورژن ۱۲.۴ بشتیبانی میشه ؟ چون  بهتره؟

سوال بعد

برنامه ی هست که بتونه تمام فایل های exe  رو بر روی اوبونتو اجرا کنه؟
اگر هست اسمشو بگید من از store  خود  سیستم دانلود کنم.

و در کل خیلی  خیلی سیستم عامل روانی هستش 
ممنون جواب سوال هام رو بدید.

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
پاسخ : چند سوال ساده برای ورود به ubuntu
« پاسخ #1 : 16 دی 1392، 04:43 ب‌ظ »
برنامه ی هست که بتونه تمام فایل های exe  رو بر روی اوبونتو اجرا کنه؟wine - ولی اجرای این فایل ها دردسر داره!

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 دی 1392، 04:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
اول این که کدوم ورژن اوبونتو رو دانلود کنم که بروز تر و راحت تره
۱۲.۰۴ استیبله ولی out of date
۱۳.۱۰ آن استیبله ولی آپدیت
حالا خودت باید بین استیبلیتی و آپدیت بودن یکی رو انتخاب کنی! :)

آفلاین ali_00815

• Newbie
  • *
    • PHP C++
« پاسخ #3 : 16 دی 1392، 04:53 ب‌ظ »
100%  بایداری رو ترجیه میدم. ویلی  هر چند وقت نسخه  بایدار میاد؟ و این ابونتو رو چیکارش کنم  p به فارسی بنویسه  من همش ب جا p  مینویسم ب

آفلاین ali_00815

• Newbie
  • *
    • PHP C++
« پاسخ #4 : 16 دی 1392، 04:55 ب‌ظ »
الان من در حال نصب wine microsoft هستم   انشالا با راهنمایی شما بتونم فایل exe رو اجرا کنم

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 دی 1392، 05:13 ب‌ظ »
100%  بایداری رو ترجیه میدم. ویلی  هر چند وقت نسخه  بایدار میاد؟ و این ابونتو رو چیکارش کنم  p به فارسی بنویسه  من همش ب جا p  مینویسم ب
نسخه‌ی بعدی پایداره، m بزن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 16 دی 1392، 05:26 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز، به جامعه‌ی اوبونتو و کاربران نرم‌افزارهای آزاد خوش اومدی.

اول از همه اینکه شما اولین نفری نیستی که با بعضی از مشکلات روبرو می‌شی. با جست‌وجو در انجمن می‌تونی به جواب خیلی از مشکل‌ها برسی.

توصیه‌ی من استفاده از اوبونتو ۱۲٫۰۴ هست به‌ جای ۱۳٫۱۰ (اگه سیستمت قدیمی نیست نسخه‌ی ۶۴ بیت رو دانلود کن)

و یک توصیه‌ی بسیار بسیار مهم، توی باتلاق «چه توزیعی بهتر است؟» نیوفتی. چون با اوبونتو شروع کردی با همین هم فعلاً برو جلو. بعداً خودت تشخصی می‌دی که چه توزیعی برات بهتر هست.

این کتاب پارسی رو هم بخونی خوب هست: http://ubuntu-book.org (اگر هم انگلیسیت خوب هست، این رو بخون: http://ubuntu-manual.org/downloads)

و وصیت آخر :) هم این‌که فعلاً لزومی نداره که wine نصب کنی و کارت ‌گرافیک و ... فعلاً ببین که چه نرم‌افزارهایی به صورت پیش‌فرض روی اوبونتو نصب هست یه خورده انگولکشون کن ببین چی‌به‌چی هست. و به خورده هم با «فلسفه‌ی نرم‌افزار آزاد» خودتو آشنا کن.

هر سوالی هم داشتی اول جست‌وجو کن و بعد توی همین انجمن بپرس. دوستان زیادی این‌جا هستند که دانش زیادی دارن و می‌تونن کمکت کنن.
« آخرین ویرایش: 16 دی 1392، 05:32 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #7 : 16 دی 1392، 05:44 ب‌ظ »
والا من در مقامی نسیتم که نظر بدم هنوز یکسال هم نیست اومدم سمتش از خرداد...
با نظر آقا سلمان موافقم منم همرا این اوبونتو چندتا دیگه هم دان کردم اما به این نتیجه رسیدم که ایشون درست میگن
اول ۱۳.۰۴ بود که کلی خرابکاری کردم تا کم‌کم دستم اومد به جرات میتونم بگم تمام اشکالاتم جز در موارد بسیاربسیار محدود با سرچ توی این انجمن رفع کردم با اومدن نسخه ۱۳.۱۰ دان و نصبش کردم اما این‌بار  مشکلاتم کمتر بود...
سیستم دوال بوت با ویندوز ۸.۱ از خرداد هم سعی کردم کمتر از وین استفاده کنم تا اینجا که جز فقط و فقط برای گیم ویندوز رو بوت می‌کنم
این انجمن یه جعبه ابزار کامله...

آفلاین ali_00815

• Newbie
  • *
    • PHP C++
« پاسخ #8 : 17 دی 1392، 04:06 ب‌ظ »
سلام دوستان. واقعا سیستم عامل بسیار روانی هستش من از دیروز تا حالا هیچ کندی یا گیر کردنی نداشته  برام. کارت گرافیک رو رو کامل نصب کردم و  تنظیماتی که می بایست انجام میشد رو انجام دادم.
الان چطوری من از  چیلترچکن  استفاده کنم؟ من در ویندوز چایفون داشتم برای همین فایل exe  رو لازم دارم. اگر  چیزای دیگه میشه استفاده کرد هم بگید.
بعد یک سوال دیگه من برنامه نویس php  هستم الان بخوام apache  روی ubuntu  نصب کنم  تا بتونم فایل های php رو اجرا کنم  چیکار کنم؟

خیلی ممنون دوستان واقعا کمک کردید.

یک چیزی مهم رو یادم رفت: این که من الان ۱۲.۴ دارم آپدیت LTS  بیاد میتونم آپدیت کنم ؟
« آخرین ویرایش: 17 دی 1392، 04:16 ب‌ظ توسط ali_00815 »

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #9 : 17 دی 1392، 04:28 ب‌ظ »
سلام دوستان. واقعا سیستم عامل بسیار روانی هستش من از دیروز تا حالا هیچ کندی یا گیر کردنی نداشته  برام. کارت گرافیک رو رو کامل نصب کردم و  تنظیماتی که می بایست انجام میشد رو انجام دادم.
الان چطوری من از  چیلترچکن  استفاده کنم؟ من در ویندوز چایفون داشتم برای همین فایل exe  رو لازم دارم. اگر  چیزای دیگه میشه استفاده کرد هم بگید.
بعد یک سوال دیگه من برنامه نویس php  هستم الان بخوام apache  روی ubuntu  نصب کنم  تا بتونم فایل های php رو اجرا کنم  چیکار کنم؟

خیلی ممنون دوستان واقعا کمک کردید.

یک چیزی مهم رو یادم رفت: این که من الان ۱۲.۴ دارم آپدیت LTS  بیاد میتونم آپدیت کنم ؟

اوریل همین سال ۱۴.۰۴ میاد با پشتیبانی بلند مدت...
حقیقتش همین ها و توی انجمن سرچ کنی کلی مطلب گیرت میاد...
« آخرین ویرایش: 17 دی 1392، 04:33 ب‌ظ توسط Spirits »

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #10 : 17 دی 1392، 04:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
ترمینال رو باز کن:
sudo apt-get install tasksel
sudo tasksel
گزینه LAMP Server رو مارک کن و نصب رو ادامه بده.
برای نصب phpmyadmin:
sudo apt-get install phpmyadminاز طریق localhost یا 127.0.0.1 هم به وب روت دسترسی داری (:

آفلاین ali_00815

• Newbie
  • *
    • PHP C++
« پاسخ #11 : 17 دی 1392، 05:40 ب‌ظ »
این کارایی که گفتید رو انجام دادم اما نمیتونم داخله فولدر www چیزی ببریزم  مینویسه شما  you are not the owner

باید چیکار کنم ؟

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #12 : 17 دی 1392، 05:59 ب‌ظ »
دو روش داره:
۱. نام کاربری که استفاده می‌کنی رو به گروه www-data اضافه کنی.
۲. document root رو به یک فولدر تو پوشه خانگی تغییر بدی.

من معمولا روش دوم رو (برای سیستم development) انتخاب می‌کنم.
برای هردو روش هم توی این انجمن بالای ۲۰ تا تاپیک هست. یاد بگیر اول بگردی بعد بپرسی ;)

آفلاین حجت

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #13 : 18 دی 1392، 12:28 ب‌ظ »
در مورد فلش خوردن نشانگر ماوس باید تو تنظیمات نمایشگر، مونیتور دومی رو که با نام unknown شناخته غیر فعال میکردی