انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

کدام یک از میز کارها برای استفاده کاربران مناسب می دانید؟

گنوم ۳
یونیتی
هیچ کدام (کا دی ای و ..)

نویسنده موضوع: گنوم ۳ + (گنوم شل ) بهتر است یا یونیتی؟  (دفعات بازدید: 10505 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پاسخ به: گنوم ۳ + (گنوم شل ) بهتر است یا یونیتی؟
« پاسخ #15 : 29 خرداد 1390، 02:49 ب‌ظ »
یکی از برتری های یونایتی بر گنوم ۳ آسانی خو گرفتن با طراحی و چگونگی دسترسی ها است. گنوم ۳  بیش از حد پیچیده است و کاربر را مجبور به تایپ می کند همچنین یونایتی با Compiz بسیار بهتر از گنوم ۳ با Mutter کار می کند. تعداد کلیک ها در هر دو دسکتاپ زیاد است و برای دسترسی به برنامه ای که در Luncher نیست نیازمند تایپ و کلیک های متعدد هستیم. برای دسترسی به برنامه ای که در گنوم ۲ و در AWN نیست ۳ کلیک بس است و این در یونایتی به دو کلیک کاهش پیدا کرده اما در برابر ناچار به تایپ چند حرف از نام برنامه هستیم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #16 : 29 خرداد 1390، 06:00 ب‌ظ »
زرتشت جان قسمت اول سلیقه ای هست دیگه... مثلا من. اصلا یونیتی (تلفظ صحیح بر اساس مترجم گوگل و نیز ویدئو های خود انگلیسی ها ) رو که کار میکردم احساس میکردم یه پنل فقط نصب کردم... قسمت مشابه اکتیویتیز هم بسیار نامفهوم بود و فقط چند تا از برنامه ها رو نشون میداد و همیشه باید با سرچ دنبال برنامه ها میگشتی.
توی گنوم 3 . اول اینکه خیلی راحت باهاش خو گرفتم. بحث فنیش هم اینکه برای یافتن یه برنامه فقط به دو کلیک نیازه. یکی روی دسته بندی و یکی روی خود نرم افزار!! شما موس رو میبری بالا سمت چپ، بصورت خودکار اکتیویتیز بدون نیاز به کلیک باز میشه. بعد روی دسته بندی برنامه ها در سمت راست کلیک میکنید و روی نرم افزارتون... اگر هم بخواید میتونید با یک کلیک برسید بهش. کافیه موس رو روی کادر سرچ ببرید (بدون نیاز به کلیک) و تایپ کنید تا به نتیجه برسید.

به نظر من اینکه گنوم 3 رو پیچیده میدونیم بخاطر منحصر به فرد بودنشه... منم اولش همین احساس رو داشتم بهش ولی وقتی چند روز باهاش کار کردم واقعا برام جالب شد.
تعداد کلیک ها زیاد نشده ولی پیمایش موس چرا...

ماتر هم درسته که جلوه های کمتری رو الان ساپورت میکنه ولی بسیار روان تر و جذاب تر کار میکنه.

در کل هر دو تاشون نیاز به کار بیشتر دارند.
راستی. گنوم 3.1.2 منتشر شد : http://linuxreview.ir/1390/03/gnome-3-1-2-released/
« آخرین ویرایش: 29 خرداد 1390، 06:01 ب‌ظ توسط Masoud.m »
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #17 : 29 خرداد 1390، 10:15 ب‌ظ »
من هر دو محیط را در سیستم دسکتاپ و نت‌بوک لمسی آزمایش کردم.
برای آزمایش یونیتی از ابونتو ۱۱.۰۴ و برای آزمایش گنوم ۳ از فدورا ۱۵ استفاده شد.

گنوم ۳ برای صفحات لمسی واقعا ایده‌آل کار شده هر چند یونیتی هم حرفی برای گفتن داره. هر دو محیط قابلیت سفارشی سازی کمی دارند مخصوصا گنوم۳.
ناپایداری توی هر دو وجود داشت. این گلوبال منوی یونیتی هم بعضی جاها واقعا اذیت میکنه. تنظمیات کامپیز را هم دست بزنی قهر میکنه.

به نظر من توی گنوم ۳ خلاقیت بیشتری به کار رفته و تغییرات زیادی صورت گرفته . شاید به همین دلیل باشه که برخی از دوستان باهاش یکم مشکل دارند.
توی گنوم ۳ با فشار دادن کلید "Super" (همون که علامت ویندوز داره)  یا بردن نشانگر ماوس به بالا سمت چپ همه چیز را یکجا با هم داری (میزکارها، داک، جستجو، لیست نرم افزارها و لیست برنامه‌های در حال اجرا به‌صورت پیش‌نمایش) این قابلیت مخصوصا خودشو توی نت‌بوک لمسی نشون میده.

ولی همین کارها را اگر بخواهید در یونیتی انجام بدهید.
۱- نمایش میزکارها = Super+S
۲- داک که خدا را شکر همیشه تا چیزی روش نیاد پیداست، هر وقت هم مخفی شد با موس میری روش بر میگرده. البته از تنظمیات کامپیز میشه تغییر داد.
۳- جستجو = کلید Super یا فشردن آیکون بالا سمت چپ یا Super+A
۴- نمایش برنامه‌های در حال اجرا به‌صورت پیش‌نمایش = Super + W

حالا خودتون نظر بدید گنوم ۳ در این مورد بهتر عمل کرده یا یونیتی.
یه چیز جالب دیگه هم توی یونیتی هست که با گرفتن همزمان کلیدهای Ctrl+Alt+Num 0 تا 9 میتونید پنجره فعال را در قسمت‌های مختلف صفحه جای‌گذاری کنید. البته این قابلیت مربوط میشه به کامپیز نسخه جدید.

هر دو محیط را دوست داشتم ولی نتیجه گیری نهایی خودم اینه که فعلا از همون گنوم کلاسیک استفاده کنم و در کنارش با هر دو کلنجار برم تا ببینم در آینده کدومشون پیشرفت بهتری خواهند داشت.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
« پاسخ #18 : 31 امرداد 1390، 01:14 ب‌ظ »
سلام
من تازه گنوم ۳ رو نصب کردم و فکر میکنم شل رو نصب کردم
میخواستم بدونم فرق گنوم شل و یونیتی چیه  ???
ممنون
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
« پاسخ #19 : 02 شهریور 1390، 02:50 ب‌ظ »
من شل و یونیتی رو توی اوبونتو ۱۱.۴ تست کردم بنظرم شل خیلی بهتره! یونیتی مثل شل سریع و تمیز کار نمیکنه و سیستم شل برای استفاده از پنجره ها بهتره
ولی امکانات کمی داره! مثلا برای دیدن کارکرد cpu نه ویدجیت داره نه به پنل چیزی میشه اظافه کرد!  :'(
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین KiTO

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #20 : 11 مهر 1390، 09:43 ب‌ظ »
من گنوم ۳ رو با سی دی لایو خود گنوم اجرا کردم ... و به دوستانی هم که اوبونتو کارن (البته از نوع گنوم ۲ ) نشون دادم و همشون یه نظر داشتن که اصلا به درد دسکتاپ برنامه نویس ها ( گیک ها ) نمیخوره ولی تازه کارا خیلی باهاش حال میکنن ... همون دوستام + خودم از یونیتی متنفریم چون اصلا پایداری نداره بعضی از قابلیتهای گنوم ۲ رو نداره و ...

کلا گنوم ولی نه گنوم ۳ !!!

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • سوال پرسیدن عیب نیست؛ ندانستن عیب است.
    • دانشنامه آموزشی رسم بنفش
پاسخ : گنوم ۳ + (گنوم شل ) بهتر است یا یونیتی؟
« پاسخ #21 : 07 امرداد 1393، 12:06 ب‌ظ »
الان هر دو توسعه داده شدن. به نظرتون کدوم پایدارتر هست
و کدوم شخصی سازی کمتری داره تا زیاد به هم نریزه :)
دانشنامه آموزشی رسم بنفش
http://rasmebanafsh.ir/

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : گنوم ۳ + (گنوم شل ) بهتر است یا یونیتی؟
« پاسخ #22 : 11 امرداد 1393، 03:16 ب‌ظ »
چه شخم عجیبی زدی! D:
هر دوتا خوبن! الآن دیگه هردو به پختگی لازم رسیدن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن