انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: حذف ویندوز  (دفعات بازدید: 611 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
حذف ویندوز
« : 24 دی 1392، 11:00 ب‌ظ »
من ویندوز ایکس پی رو کنار اوبونتو دارم ( فقط برای بازی) حالا می خوام ویندوز رو حذف کنم و دیگه اون قسمت انتخاب سیتم عامل هم نیاد (همون بخشی که تعیین میکنی وارد اوبونتو یا ویندوز بشه) الان باید چیکار کنم؟ در ضمن یه سوال دیگه دارم من هنگام نصب اوبونتو همه فضای اضافه رو به درایو home دادم حالا خواستم بدونم در صورت حذف کردن اوبونتو کل اطلاعات موجود در home هم میپره؟ یعنی مثل ویندوز که اگه در درایو c چیزی میرختیم و ویندوز رو حذف میکریدم کل اطلاعات میپره یا نه کلا این یه درایو جداس؟

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 561
پاسخ : حذف ویندوز
« پاسخ #1 : 24 دی 1392، 11:44 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
اول اینکه پارتیشن خانه (home)با پارتیشن اوبونتو یکی نیست ولی اگر اوبونتو رو پاک کنی ویندوز نمیتونه پارتیشن (home) رو شناسایی کنه از خانواده لینوکس باید باشه که پارتیشن (home) رو شناسایی کنه.
دوم برای پاک کردن پارتیشن ویندوز از داخل توزیع اوبونتو برنامه (gparted) اجرا کن و پارتیشن ویندوز (delete) کن و بعد ترمینال رو باز کن و گراب رو آپدیت کن با این دستور ( sudo update-grub ) برای پیدا کردن برنامه (gparted) ازطریق (dash) سرچ کن.
درود بر شما
« آخرین ویرایش: 24 دی 1392، 11:55 ب‌ظ توسط faramarz42 »

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
« پاسخ #2 : 24 دی 1392، 11:50 ب‌ظ »
خیلی ممنون از پاسخت
فقط در مورد پارتیشن home منظور  من اینه که اگه روزی بخوام اوبونتو رو حذف کنم اطلاعات درون پارتیشن home پاک میشه یا نه؟ اگه پاک میشه تا یک درایو دیگه ایجاد کنم

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 561
« پاسخ #3 : 24 دی 1392، 11:57 ب‌ظ »
نه دوست عزیز پاک نمیشه.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
« پاسخ #4 : 25 دی 1392، 12:55 ب‌ظ »
اگر برای Home یک پارتیشن جدا از پارتیشن Root در نظر گرفتی با پاک کردن توزیع گنو لینوکست یعنی پارتیشن Root پارتیشن Home نباید پاک بشه.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.