انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Resolution پایین plymouth بعد از نصب درایور Nvidia در openSUSE 13.1( **حل شد** )  (دفعات بازدید: 3097 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
سلام دوستان.

بنده رو لپ تاپ نسخه 13.1 توزیع openSUSE رو دارم و همین طور که از عنوان مشخصه بعد از نصب درایور Nvidia‌ از روش one click install این مشکل برام پیش اومد.

درایور کامل و بدون مشکل نصب شد و همه چیز خوب هست.ولی صفحه که لوگو openSUSE نمایان میشه دارای Resolution کمی هست که قبلا این گونه نبود.

مدل لپ تاپ :

SONY Vaio F11GGX/B
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1392، 01:49 ق‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
سلام دوستان.

بنده رو لپ تاپ نسخه 13.1 توزیع openSUSE رو دارم و همین طور که از عنوان مشخصه بعد از نصب درایور Nvidia‌ از روش one click install این مشکل برام پیش اومد.

درایور کامل و بدون مشکل نصب شد و همه چیز خوب هست.ولی صفحه که لوگو openSUSE نمایان میشه دارای Resolution کمی هست که قبلا این گونه نبود.

مدل لپ تاپ :

SONY Vaio F11GGX/B
کدوم صفحه؟!  این plymouth (پلیموت) که تو عنوان نوشتی یعنی چی؟
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
به نام خدا
سلام
وقتی اون رو نصب می‌کنی plymouth دچار مشکل میشه که احتمالا با نصب دوباره plymouth قابل حله. تو انجمن جستجو کن.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
سلام دوستان.

مدل لپ تاپ :

SONY Vaio F11GGX/B
کدوم صفحه؟!  این plymouth (پلیموت) که تو عنوان نوشتی یعنی چی؟

منظورم رو تو پست اول گفتم که شما هم قرمزش کردید :D

همون صفحه ای که اون لوگو سبز رنگ رو بک گراند از حالت محو کم کم پیدا میشه و بعد صفحه لاگین میاد :)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
این اتفاق به خاطر پشتیبانی نکردن درایور Nvidia از KMS اتفاق میوفته. به خاطر همین چیزهاست که من درایور کد بسته گرافیک رو توصیه نمی‌کنم.
با یه Framebuffer driver میشه مشکل رو بهتر کرد. این‌جا در موردش بخون
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
ممنون از همه دوستان ;)

به ساده ترین شکل ممکن حل شد. ;D

راه حل:

کافیه که برید به :

Yast > System > Boot Loader> Boot Loader Options
و Console Resolution رو تغییر بدید. 8)

نکته: Vga Mode همون Unspecified باقی بمونه ;)