انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تنظیم saturate صفحه نمایش  (دفعات بازدید: 2760 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
تنظیم saturate صفحه نمایش
« : 18 دی 1392، 08:33 ب‌ظ »
سلام سوزه کارا. با ی سوال دیگه اومدم رو نروتون  ;D
میخوام میزان اشباع رنگ یا همون saturate رو برای صفحه نمایشم تنظیم کنم. اینکار رو قبلا از طریق گزینه digital vibrence در nvidia settings انجام میدادم. اما روی سیستم هایی که دوتا چیپ گرافیکی دارند این گزینه دیگه وجود ندارد. درایور intel  این قابلیت رو نداره؟
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
پاسخ : تنظیم saturate صفحه نمایش
« پاسخ #1 : 21 دی 1392، 11:19 ق‌ظ »
در حال حاضر فکر می کنم یکی از جدی ترین مشکلات GNU/Linux  همین نداشتن قابلیت های تنظیم و مدیریت کارت گرافیک هستش. بخصوص این قابلیت تنظیم رنگ که برای خیلی از گرافیست ها لازمه. (البته این دردسرا بخاطر مسخره بازی شرکت nvidia هست که مستنداتشو در اختیار نمیذاره).اینتل نمیدونم چرا برای درایوری که بهمراه کرنل برای لینوکس داده هیچ قابلیتی از panel بسیار کاملش که توی ویندوز هست رو ارايه نداده.!!!!

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1392، 01:11 ب‌ظ »
دوستان با سرچ هایی که کردم به این نتیجه رسیدم که باید صفحه رو callibrate کنم برای این کار برنامه هایی مثل oyranos,dispcalGUI رو نصبیدم اما هیچ کدوم اجازه callibrate کردن رو نمیدن.کسی هست که فایل های icc یا icm از قبل تنظیم شده برای callibrate صفحه نمایش رو داشته باشه که میزان saturate خوبی داشته باشه که بتونم اون رو لود کنم؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1392، 01:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوستان با سرچ هایی که کردم به این نتیجه رسیدم که باید صفحه رو callibrate کنم برای این کار برنامه هایی مثل oyranos,dispcalGUI رو نصبیدم اما هیچ کدوم اجازه callibrate کردن رو نمیدن.کسی هست که فایل های icc یا icm از قبل تنظیم شده برای callibrate صفحه نمایش رو داشته باشه که میزان saturate خوبی داشته باشه که بتونم اون رو لود کنم؟
این پروفایل‌ها رو معمولا می‌تونی از سایت سازنده نمایشگر دانلود کنی (که معمولا دقیق نیستن و ارزش استفاده ندارن) یا از سخت افزاری مثل ColorHug کمک بگیری.
من بازم میگم نمایشگر لپتاپ و اون‌هایی که بیشتر از اسپکترم sRGB رو نمی‌تونن کاور کنن ارزش کالبیره کردن ندارن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me