انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: network load balancing  (دفعات بازدید: 4685 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khosravi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
network load balancing
« : 23 آبان 1386، 03:39 ب‌ظ »
سلام.
من دو خط ADSL از دو شرکت مختلف دارم. قصد دارم این دوتا را با هم و به طور هم زمان استفاده کنم.
به نحوی که در سمت کاربر و client  چیزی مشخص نشود .
چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
پاسخ به: network load balancing
« پاسخ #1 : 23 آبان 1386، 10:55 ب‌ظ »
فکر نمی کنم این کار عملی باشه چون شما لازم هست که request های اینترنت تون رو به یک سرور ارسال کنید و اینکه اون به کدوم سرور ارسال کنه، لازم هست که در تنظیمات کارت شبکه وارد شده باشه. ولی خب امتحان کردنش ضرر نداره.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین khosravi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #2 : 24 آبان 1386، 10:03 ق‌ظ »
سلام.
ممنون از توجه شما.
در قابل انجام بودن این کار شک ندارم.
مثلا زمانی که شما چند سرور را با هم کلاستر میکنید این کار نیز صورت میگیرد.
و یا در جایی خواندم با استفاده از نرم افزار Balance در این آدرس http://www.inlab.de/balance.html میتوان این کار را انجام داد. اما چگونه و با چه تنظیماتی ؟! نمیدانم؟
دنبال راه حل های دیگر هستم.
لطفا دوستان با تجربه کمک کنند.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #3 : 24 آبان 1386، 04:37 ب‌ظ »
جناب خسروی جان سلام
ممنون از راهنماییتون. این خبط من رو بخاطر بضاعت کم علمیم ببخشید (عجب چیزی گفتم‌ها !!!!! خودمم کف کردم  :D) ممنون می شم اگه راه‌ حلی پیدا کردین به من هم یاد بدین.  :)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
« پاسخ #4 : 25 آبان 1386، 04:59 ق‌ظ »
سلام،
بعضی از مودم‌های DSL که مسیریاب هم هستن (فکر کنم همه‌ی اون‌هایی که بیش‌تر از ۱ درگاه Ethernet دارن از این دسته هستن) امکاناتی برای این جور کارها دارن.
به هر حال شما باید یک رایانه داشته باشید (در حالت بالا این رایانه، همون مسیریابه هست!) که هم‌زمان به ۲ خط DSLتون وصل باشه و برای بقیه‌ی clientها نقش دروازه (gateway) رو اجرا کنه.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین علی ستاری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
    • corelist.net
« پاسخ #5 : 01 آذر 1386، 07:39 ب‌ظ »
معمولا به این چیزی که شما (احتمالا) میخواید میگند Connection Bonding/Teaming. ولی خیلی هم ساده نیست.
بسته به نوع استفاده و هدفتون از این کار میتونه متفاوت باشه.

اگر به فکر استفاده از اتصال اینترنت دوم به عنوان (مثلا) failover باشید. مشکل چندانی نیست. ولی اگر بخواید دقیقا همزمان از هردو اتصال به نحوی استفاده کنید که مجموع سرعت دانلود کلاینتها برابر مجموع سرعت دو کانکشن باشه. کمی دور از دسترسه. از الحاظ تئوری همه چیز قابل اجراست و قراره کار بکنه! ولی پیچیدگی‌هایی این وسط به وجود میاد که مانع این کار میشه.

این مطلب رو میتونید مطالعه کنید: http://www.howtoforge.com/network_card_bonding_centos

اینجور bond کردنها معمولا برای شبکه‌های داخلی و برای ارتباطات داخلی استفاده میشه. مثلا برای اینکه ارتباط یک سرور خیلی سریع باشه چند پورت گیگابیتی رو bond میکنند و ...
ولی برای کانکشن به اینترنت (یا به قول معروف cloud) این کار کمی پیچیده میشه. چون مبدا و مقصد و مسیر هر پکتی تغییر میکنه و این پکتها ممکنه روی هر کدوم از routerهای مسیر به دلیل شباهت به پکت های نادرست drop بشه و روی کانکشن آشفتگی ایجاد کنه.

همچنین روترهایی هم هست که دو یا چند پورت WAN (اینترنت) داشته باشند و با تنظیم ساده ای وظیفه تقسیم این کانکشنها رو به عهده بگیرند. استفاده از این روترها کارتون رو ساده تر میکنه.
سبک ترین و ارزان ترین نمونه ای که دیدم این مدل d-link هست که کاربرد small office داره: http://www.dlink.com/products/resource.asp?pid=452&rid=1733&sec=0
که احتمالا دو اتصال اینترنت رو با استاندارد 802.3ad تقسیم میکنه و در واقع هر کلاینت در هر ارتباط فقط از طریق یکی از اتصالات به اینترنت متصل میشه.

موفق باشید
Ali Sattari (AKA Ali ix)
http://corelist.net

آفلاین saransoft

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #6 : 06 آذر 1386، 04:00 ب‌ظ »
من دیوایس Planet اون رو دیدم که دو پورت wan داشت و 4 تا Lan و وب بیس هم میشد ستش کرد 40000 تومن ;)

آفلاین علی ستاری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
    • corelist.net
« پاسخ #7 : 06 آذر 1386، 07:17 ب‌ظ »
من دیوایس Planet اون رو دیدم که دو پورت wan داشت و 4 تا Lan و وب بیس هم میشد ستش کرد 40000 تومن ;)
میتونید نشانی فروشگاهی که دیدید رو هم بگید. احتمالا خیلی نباید توی بازار زیاد باشه. چون کاربردش خاصه.
Ali Sattari (AKA Ali ix)
http://corelist.net

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
« پاسخ #8 : 06 آذر 1386، 11:12 ب‌ظ »
ببخشید میون کلومتون... فکر کنم برای اتصال به دو خط DSL نیاز به دو درگاه WAN نباشه و با همین DSL routerهای ساده‌تر هم می‌شه به چند تا خط وصل شد.
مثلاً من یک D-Link دیدم که می‌شه باهاش تا ۸تا اتصال ساخت در حالی که فقط یک درگاه WAN (که RJ11 هست) داره.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست