انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام کرنل بازده بهتری داره؟ مونولیتیک یا هیبریدی؟  (دفعات بازدید: 7262 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
این هم منابع من در مورد بازدهی بالاتر هسته یکپارچه نسبت به هسته از نوع ریزهسته(microkernel) :

از ویکیپدیا :

هسته یکپارچه :

نقل‌قول
مزیت معماری Microkernel به پایداری و امنیت بیشتر آن به نسبت معماری Monolithic است، بدلیل اینکه اگر یک فرایند کرنل مانند device driver از کار بیافتد بقیه سرورهای سیستم عامل سالم می ماند. از طرف دیگر معماری Monolithic کارایی بهتری دارد (حدود 5 درصد) و سریعتر اجرا می شود.

این مطلب رو linuxreview.ir هم منتشر کرده بود.

ماک (هسته) :

نقل‌قول
وجود ساختار ریزهسته‌ای در ماک اجازه می‌دهد وظایف هسته از طریق برنامه‌های مختلف و در فضای کاربر اجرا شوند، اما این امر سبب کاهش سرعت سیستم‌عامل خواهد شد که خود موجب مطرح‌شدن ایدهٔ هسته‌های ترکیبی می‌شود.

گنو هرد :

نقل‌قول
در ابتدا، هرد برای استفاده از گنو ماخ به عنوان ریزهسته توسعه داده می‌شد. این یک تصمیم فنی بود که بوسیله ریچارد استالمن گرفته شده است که فکر میکرد به دلیل صرفه‌جویی در کار سرعت کار را افزایش خواهد داد اما او اذعان کرده که این تصمیم او اشتباه بوده است

البته همونطور که قبلا هم گفتم بازدهی یک سیستم عامل ربط زیادی به معماریش نداره،نوع برنامه نویسی و کیفیت و بهینگی کدها نقش بالایی دارند.
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1392، 02:02 ب‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
هسته یکپارچه :
نقل‌قول
مزیت معماری Microkernel به پایداری و امنیت بیشتر آن به نسبت معماری Monolithic است، بدلیل اینکه اگر یک فرایند کرنل مانند device driver از کار بیافتد بقیه سرورهای سیستم عامل سالم می ماند. از طرف دیگر معماری Monolithic کارایی بهتری دارد (حدود 5 درصد) و سریعتر اجرا می شود.
خوب اون ۵ درصد که کلا اشتباه بود و بر اساس یک منبع غیر موثق نوشته شده بود. ویکی‌پدیا رو تصحیح کردم.

نقل‌قول
در ابتدا، هرد برای استفاده از گنو ماخ به عنوان ریزهسته توسعه داده می‌شد. این یک تصمیم فنی بود که بوسیله ریچارد استالمن گرفته شده است که فکر میکرد به دلیل صرفه‌جویی در کار سرعت کار را افزایش خواهد داد اما او اذعان کرده که این تصمیم او اشتباه بوده است
اینجا هم سرعت، منظور سرعت توسعه بوده. برای ابهام‌زدایی، ویکی‌پدیا رو تصحیح کردم.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
هسته لینوکس با وجود یکپارچه بودن ماژولار هم هست:
ویکی پدیا:
با اینکه هسته لینوکس یکپارچه است ولی قابلیت بار کردن (Load) کردن پویای (Dynamic) ماژول های هسته (kernel modules) را دارد.
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1392، 08:11 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
بزار یه چیزی رو بهت بگم من هردو کرنل رو آزمایش کردم dragonfly به عنوان هیبرید linuxو freebsd به عنوان مونو
مهمترین گزینه در کارایی تطابق درایور با سیستم عامله
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس