انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هر سوالی که در مورد هما 8.1 به نظرت میرسه بپرس(اساتید جواب میدن)  (دفعات بازدید: 5824 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین armahdian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
    • سیب طلایی پردازش
اولا سلام میگم به همه دست اندرکاران این پروژه که واقعا زحمت میکشن

اولین سوال رو خودم میپرسم
شما که زحمت کشیدید و mono رو درون دیسک هما جا دادید آیا من تازه کار میتونم درون دیسک هما یک IDE برای اون پیدا کنم؟ ???
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1387، 09:56 ق‌ظ توسط armahdian »

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ

http://irpga.ir

آفلاین armahdian

• Jr. Member
  • *
    • سیب طلایی پردازش
 از اساتید محترم و مسئولان عزیز تقاضا دارم به سوالات جواب بدن لطفا  ](*,) :(

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ

lomion

• مهمان
ببینید mono develop توش هست یا نه. من نمی دونم.
پ. ن. اما mono نسبت به Net. تا جایی که دوستان می گن عقبتره اونم زیاد. از این جهت جاوا ر پیشنهاد می کنم.

آفلاین armahdian

• Jr. Member
  • *
    • سیب طلایی پردازش
ببینید mono develop توش هست یا نه. من نمی دونم.
پ. ن. اما mono نسبت به Net. تا جایی که دوستان می گن عقبتره اونم زیاد. از این جهت جاوا ر پیشنهاد می کنم.
من قبلا در تاپیک مربوط به (پیشنهاد برای هما)عرض کردم که:
تعداد افرادی که زبانهای مایکروسافت رو به اجبار یاد گرفتند در جامعه ما کم نیست
آقاجون طرف الآن سی شارپ رو بلده با ویندوز هم کارش رو میتونه راه بندازه
از طرف دیگه همه جا میشنوه که "مایکروسافت رو رها کنید و به جامعه متن باز بپیوندید "
شما بهتر از من میدونید برای کسی که میخواد به لینوکس مهاجرت کنه اون اول مشکلات زیادی هست که به دلیل طرز فکر اشتباه مایکروسافتیه
حالا همه این حرفهارو زدم که بگم اگه به این طفلک :'( بگیم سیستم عامل که هیچی بلکه  زبانهایی رو که قبلا یاد گرفتی رو هم باید کنار بذاری ممکنه فرار کنه اما اگه بگیم همون سی شاپ که بلدی جایگزینی داره که مونو است و یه IDE مناسب که همه اینها در دیسک هما مهیاست
اگه بد میگم بگو بد میگی :-k
به این دلیله که یک محیط برنامه نویسی شبه مایکروسافتی برای هما واجبه البته نه برای شما حرفه ایها بلکه واسه ما تازه کارها
جاوا هم که فرمایش کردید زبان خوبیه من خودم خیلی دوسش دارم اما بچه های فنی حرفه ای که بخش عظیمی از جامعه کامپیوتر ما رو تشکیل میدن در طول دوره تحصیل جاوا نمیخونن مگه یکی مثل من باشه که خودش بره دنبالش
اگر مونو از Net. عقبتره مهم نیست .مهم اینه که اپن سورسه
بازم ممنون
از اساتید محترم تقاضا میکنم نظر بدید لطفا [-o<

آفلاین arash-lin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
من فکر ميکنم براي هر چيزي بايد بري تو منبعش ! ??? براي سي شارپ و دات نت و هر چه مربوط بهش است بهتره رفت سروقت ويندوز و خود پک هاي مايکروسافت ;)

آفلاین armahdian

• Jr. Member
  • *
    • سیب طلایی پردازش
منظور من فراهم کردن یک بستر مناسب برای جلب نظر تمام افراد جامعه کامپیوتری بود (البته بر روی یک پلتفورم متن باز)
هم اونایی که چند زبان خوب مثل سی و جاوا رو بلدند و هم اونایی که تازه کارند و فقط مایکروسافت بلدند(وی بی و سی شارپ و...)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
سلام :)

نقل از قوانین انجمن:
نقل‌قول
۱۷. برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن ارسال انتخاب نمائید. به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است.

شما که زحمت کشیدید و mono رو درون دیسک هما جا دادید آیا من تازه کار میتونم درون دیسک هما یک IDE برای اون پیدا کنم؟ ???
بله!
کافیه mono رو از طریق دیسک هما نصب کنید در این صورت IDE MonoDevelop هم نصب خواهد شد و میتونید ازش استفاده کنید...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین armahdian

• Jr. Member
  • *
    • سیب طلایی پردازش
ممنون که بالاخره یکی جواب ما رو داد
در مورد اسم تاپیک باید عرض کنم که :
تقریبا مطمئنم خیلیها هستند که در مورد دیسک هما سوالات زیادی دارند یکیش خود من
اما به هر حال از توجه و دقت نظر جناب عالی کمال تشکر را دارم

آفلاین ershad48

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام
من بعد از اولین آپدیت اوبونتو 8.1 به مشکلی برخوردم و آن اینکه سیستم دیگر آپدیت نمیشود و هیچ نرم افزاری را از اینترنت نصب نمیکند.
و هر بار این پیغام را میدهد:
 dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
اگه کسی لطف کرده راهنمایی بکند ممنون میشم.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
سلام
من بعد از اولین آپدیت اوبونتو 8.1 به مشکلی برخوردم و آن اینکه سیستم دیگر آپدیت نمیشود و هیچ نرم افزاری را از اینترنت نصب نمیکند.
و هر بار این پیغام را میدهد:
 dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
اگه کسی لطف کرده راهنمایی بکند ممنون میشم.

در دنیای امروز دانستن زبان انگلیسی یکی از واجبات هست !  :) ;)
این پیغام خیلی واضح داره میگه که با اجرای دستور زیر مشکل برطرف میشه:

dpkg --configure -a
منتهی این دستور رو باید به همراه sudo اجرا کنید:

sudo dpkg --configure -a

آفلاین ershad48

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
با سلام و تشکر فراوان مشکل حل شد.
البته سعی میکنم انگلیسی رادر حدی که مشکلاتم را بر طرف کند یاد بگیرم. باز هم ممنون. :P