انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرا نشدن وایبر در دبیان [حل شد]  (دفعات بازدید: 4239 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
  • ارسال: 201
    • متن های عاشقانه وزیبا
پاسخ : اجرا نشدن وایبر در دبیان
« پاسخ #15 : 06 اسفند 1393، 07:44 ب‌ظ »
خوب نصب هست فقط باید به نسخه ۲.۱۵ آپدیت بشه
تو فایل /etc/apt/sources.list این خط رو اضافه کن :
deb http://ftp.debian.org/debian experimental main
بعد
apt-get update
و
apt-get -t experimental install libc6-amd64 libc6-dev libc6-dbg

این برای دبیان wheezy هست
ممنون دوست عزیز . این خروجی ترمینال هست که درست نشد

root@debian:/# apt-get -t experimental install libc6-amd64 libc6-dev libc6-dbg
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
libc6-dbg is already the newest version.
libc6-dev is already the newest version.
libc6-amd64:i386 is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 341 not upgraded.
W: Ignoring Provides line with DepCompareOp for package php-psr-log-implementation
W: You may want to run apt-get update to correct these problems

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #16 : 06 اسفند 1393، 08:18 ب‌ظ »
اینجور که بوش میاد repo ایی برای این library وجود نداره دیگه خودت می دونی دیگه wheezy خیلی بسته هاش بروز نیست!
ببین این لینک می تونه کمکی بکنه :
http://unix.stackexchange.com/questions/85505/need-to-install-glibc-2-14-on-wheezy
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #17 : 06 اسفند 1393، 08:48 ب‌ظ »
اینجور که بوش میاد repo ایی برای این library وجود نداره دیگه خودت می دونی دیگه wheezy خیلی بسته هاش بروز نیست!
ببین این لینک می تونه کمکی بکنه :
http://unix.stackexchange.com/questions/85505/need-to-install-glibc-2-14-on-wheezy

باید چه دبیانی نصب میکردم ؟ اپدیتش کردم  میگین بازم آپدیت نمیشه
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1393، 08:55 ب‌ظ توسط gholami.vahid »

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #18 : 07 اسفند 1393، 02:02 ب‌ظ »
دوستان سلام
من کتابخانه رو از اینترنت گرفتم  یک پوشه هست که توش چند تا فایل داره

root@debian:/home/vahid/Desktop/libc6_2.15-0ubuntu10.10_amd64# ls
DEBIAN etc  lib  lib64  usr

میخوام اینو واسه مشکلم نصب کنم . از سایتی که گرفتم گفته بود دستور make  رو بزنید تا تبدیل به یک فایل deb  بشه  بعد نصبش کنید .
ممنون

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #19 : 07 اسفند 1393، 02:13 ب‌ظ »
جوینده یابنده است  ;)
تو اون لینکی که داده بودم نصب از طریق همین deb اش رو توضیح داده
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #20 : 07 اسفند 1393، 02:43 ب‌ظ »
سلام
به اون کتابخانه دست نزن نمیشه همینطوری به روزش کرد کلی چیز دیگه روی اون متکی هستش. ممکنه سیستم خراب بشه.
چند تا راه حل هست: به یه نسخه ی بروز تر از سیستم عامل آپگرید کنی که نسخه ی مورد نظر رو پشتیبانی کنه یا وایبر رو رو سیستم خودت کامپایل کنی.(متن بازه؟)
و یا این که با یه چیزی مثلdebootstrap یه توزیع دیگه توی همین دبیان نصب کنی و بهش chroot کنی.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #21 : 07 اسفند 1393، 04:40 ب‌ظ »
سلام
به اون کتابخانه دست نزن نمیشه همینطوری به روزش کرد کلی چیز دیگه روی اون متکی هستش. ممکنه سیستم خراب بشه.
چند تا راه حل هست: به یه نسخه ی بروز تر از سیستم عامل آپگرید کنی که نسخه ی مورد نظر رو پشتیبانی کنه یا وایبر رو رو سیستم خودت کامپایل کنی.(متن بازه؟)
و یا این که با یه چیزی مثلdebootstrap یه توزیع دیگه توی همین دبیان نصب کنی و بهش chroot کنی.

ی امورش خوندم نوشته بود برای اینکه بتونی این کتابخانه رو بروز کنی باید بری داخل سورس لیست و تمام wheezy  به sid تبدیل کنی  و بعد سیستم رو اپگریت کنی . منم راستش این کار رو کردم و حدود ۵۰۰ مگابیت  سیستم  واسه اپگریت نشون داده . حالا منم این کارو دارم انجام میدم . انشاالله که درست بشه . چون خیلی ازیت شدم . فقط نمیدوم چرا نسخه های دبیان بیس آپدیت دارن  اما خود  دبیان آپدیتهاش نیست . کسی اگه اطلاعاتی داشت ممنون میشم بزاره

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #22 : 07 اسفند 1393، 04:41 ب‌ظ »
جوینده یابنده است  ;)
تو اون لینکی که داده بودم نصب از طریق همین deb اش رو توضیح داده

خداییش دستورش کار نکرد

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #23 : 07 اسفند 1393، 04:45 ب‌ظ »
ی امورش خوندم نوشته بود برای اینکه بتونی این کتابخانه رو بروز کنی باید بری داخل سورس لیست و تمام wheezy  به sid تبدیل کنی  و بعد سیستم رو اپگریت کنی . منم راستش این کار رو کردم و حدود ۵۰۰ مگابیت  سیستم  واسه اپگریت نشون داده . حالا منم این کارو دارم انجام میدم . انشاالله که درست بشه . چون خیلی ازیت شدم . فقط نمیدوم چرا نسخه های دبیان بیس آپدیت دارن  اما خود  دبیان آپدیتهاش نیست . کسی اگه اطلاعاتی داشت ممنون میشم بزاره
خب این گزینه ی اولی هستش که گفتم.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #24 : 07 اسفند 1393، 04:56 ب‌ظ »

آقا یه سوال : من از ابونتو استفاده میکردم با رم ۲ و سی پیو دوال کور .وقتی اندروید استدو و شبیه سازش رو اجرا میکردم دیگه نمیشد بیشتر از یک تب رو به فایر فاکس اضافه کرد و یا اینکه آهنگ گوش بدم . اما الان تو دبیان خیلی راحت اندروید استدیو داره اجرا میشه میتونم چند تا تب واسه بروزرم اضافه کنم و بیشتر به جستجو تو اینترنت بپردازم و هم آهنگ گوش بدم.

با اینکه تو هر دود لینوکس  میزان استفاده رم من 1.8 گیگ بود . واسه همین اگه بشه این مشکل رو حل کنم و دبیان رو پاک نکنم
 به نظر شما با این کار که دبیان را دارم اپگریت میکنم  براش بد نیست و مشکلی پیدا نمیکنه ؟
. میخوام اگه بشه لینوکس مینت رو هم تست بزنم از این نظر  ببینم چطوریه . کسی باهاش کار نکرده ؟

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #25 : 07 اسفند 1393، 06:09 ب‌ظ »

آقا یه سوال : من از ابونتو استفاده میکردم با رم ۲ و سی پیو دوال کور .وقتی اندروید استدو و شبیه سازش رو اجرا میکردم دیگه نمیشد بیشتر از یک تب رو به فایر فاکس اضافه کرد و یا اینکه آهنگ گوش بدم . اما الان تو دبیان خیلی راحت اندروید استدیو داره اجرا میشه میتونم چند تا تب واسه بروزرم اضافه کنم و بیشتر به جستجو تو اینترنت بپردازم و هم آهنگ گوش بدم.

با اینکه تو هر دود لینوکس  میزان استفاده رم من 1.8 گیگ بود . واسه همین اگه بشه این مشکل رو حل کنم و دبیان رو پاک نکنم
 به نظر شما با این کار که دبیان را دارم اپگریت میکنم  براش بد نیست و مشکلی پیدا نمیکنه ؟
. میخوام اگه بشه لینوکس مینت رو هم تست بزنم از این نظر  ببینم چطوریه . کسی باهاش کار نکرده ؟
نه فکر نمیکنم هیچ مشکلی پیش بیاد.
باید دید مشکل رو اوبونتو چی بوده. احتمالا برنامه ها/سرویس های دیگه ای روی اوبونتو در حال اجرا بوده که منابع رو مصرف کرده. یونیتی هم یه کم سنگین تره.(حداقل تا یکی دو سال پیش که خبر دارم اینطوری بود.:D)

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #26 : 08 اسفند 1393، 09:37 ق‌ظ »
سلام

برادر احسان
با تشکر از شما و بقیه دوستان .
مشکل همون طوری که گفتم حل شد . سورس لیست رو تغییر دادم  همونطور که گفتم بعد libc6  رو نصب کردم .شکر خدا درست شد . ;)
بی زحمت ی دکمه واسه پست ها بزارید  که ' حل شد'  رو راحت تر و سریع تر اعلام کنیم . ممنون