انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا ویکی فارسی اوبونتو فسیل است  (دفعات بازدید: 3251 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ariaieboy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • سایت دانلود آریایی
چرا ویکی فارسی اوبونتو فسیل است
« : 10 آذر 1392، 04:50 ب‌ظ »
سلام چرا ویکی فارسی اوبونتو خیلی قدیمی یا به قولی فسیل هست نسخه هایی که من دیدم زده بود 10.XX در حالی که الان 13.10 هست و احتمال زیاد تغییرات زیادی کرده کسی که بخواد تازه با اوبونتو کار کنه و باهاش اشنا بشه باید چیکار کنه ؟؟ همش که نمی شه بیاد تو انجمن سئوال کنه جدید ترین اموزشی که دیدم توی نت که نسبتا خوب بود مربوط به نسخه 12 بود ولی اونم خیلی کوتاه و ابتدایی بود

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
پاسخ : چرا ویکی فارسی اوبونتو فسیل است
« پاسخ #1 : 10 آذر 1392، 05:18 ب‌ظ »
این رو که خیلی راست می‌گی. خیلی هاشون به عکسی ارجاع داده شدن که عکس پاک شده و موجود نیست.

آفلاین ariaieboy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • سایت دانلود آریایی
« پاسخ #2 : 10 آذر 1392، 05:25 ب‌ظ »
به نظر بنده بهتره گروهی تشکیل بشه و اموزش های مختلف رو چه به صورت تجربیه به صورت ترجمه مقالات انگلیسی چه اموزش هایی که در تاپیک ها مطرح می شه رو در ویکی منتشر کنه و حتی اگر بشه کتاب الکترونیکی کاملی برای آموزش این سیستم عامل تولید بشه و بعد از هر بروز رسانی جاهایی که تغییر کرده بود تغییر داده بشه

درسته که این سیستم عامل بسیار گسترده و انعطاف پذیره و مباحث زیادی داره ولی به مرور زمان می تونه این ویکی و این کتاب تکمیل تر و تکمیل تر بشه همین خودش خیلی توی افزایش تعداد کاربران تاثیر داره مثلا شما نگاه کنید بعد از اومدن ویندوز 8 خیلی سریع کتاب اموزشی و مقالات و کتب اینترنتی زیادی پخش شد ولی برای لینوکس این خیلی کم تره و همین باعث می شه کسی که تازه می خواد مهاجرت کنه به لینوکس کمی سر در گم باشه و مثل من یک عالمه سئوال براش پیش بیاد

البته من هنوز نصب نکردم لینوکس رو نصب کنم صد در صد به صورت تجربی خیلی چیزا رو خودم یاد می گیرم ](*,)

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #3 : 10 آذر 1392، 11:55 ب‌ظ »
به نظر بنده بهتره گروهی تشکیل بشه و اموزش های مختلف رو چه به صورت تجربیه به صورت ترجمه مقالات انگلیسی چه اموزش هایی که در تاپیک ها مطرح می شه رو در ویکی منتشر کنه و حتی اگر بشه کتاب الکترونیکی کاملی برای آموزش این سیستم عامل تولید بشه و بعد از هر بروز رسانی جاهایی که تغییر کرده بود تغییر داده بشه

درسته که این سیستم عامل بسیار گسترده و انعطاف پذیره و مباحث زیادی داره ولی به مرور زمان می تونه این ویکی و این کتاب تکمیل تر و تکمیل تر بشه همین خودش خیلی توی افزایش تعداد کاربران تاثیر داره مثلا شما نگاه کنید بعد از اومدن ویندوز 8 خیلی سریع کتاب اموزشی و مقالات و کتب اینترنتی زیادی پخش شد ولی برای لینوکس این خیلی کم تره و همین باعث می شه کسی که تازه می خواد مهاجرت کنه به لینوکس کمی سر در گم باشه و مثل من یک عالمه سئوال براش پیش بیاد

البته من هنوز نصب نکردم لینوکس رو نصب کنم صد در صد به صورت تجربی خیلی چیزا رو خودم یاد می گیرم ](*,)
وقتی تعداد کاربرهای یه سیستم عاملی بیشتر باشه به همون نسبت هم منابع آموزشی و کتاب و .... براش سریعتر منتشر میشه! البته شما درست میگی باید روحیه کار گروهی بین کاربرها وجود داشته باشه و ویکی رو کامل کرد اما میدونی که خیلی ها تو این موارد تنبل هستن یکیش هم خودم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 11 آذر 1392، 12:26 ق‌ظ »
جدا از مشکل نرم‌افزار ویکی نصب شده روی سرور، منتظر معین جان هستیم تا سرشون خلوت بشه و بتونن یه حال اساسی به نرم‌افزار ویکی بدن (یا به‌روزش کنن یا به مدیاویکی تغییرش بدن)

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #5 : 11 آذر 1392، 11:47 ق‌ظ »
حالا جدای از نرم افزار، خب ماهیتا شما دارید در مورد ویکی حرف میزنید دیگه، یه ویکی پویا و به روز ویکی‌ایه که کاربرا توش فعال باشن :)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #6 : 12 خرداد 1393، 01:32 ب‌ظ »
چرا به ویکی رسیدگی نمی شه؟؟