انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل شد) کمک: اینترنت gprs وصل میشه اما صفحه ای load نمیشه  (دفعات بازدید: 3068 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
با سلام خدمت همه دوستان
من بتازگی استفاده از لینوکس رو شروع کردم و از gprs برای وصل شدن به اینترنت استفاده میکنم. روز اول همه چی درست کار میکرد و مشکلی با اینترنت نداشتم، اما الان با وجود اینکه کانکت میشم اما firefox نمیتونه هیچ صفحه ای رو بارگذاری کنه و empathy هم نمیتونه کانکت شه  :'( در حالی که همون موقع به ویندوز میرم و تو ویندوز firefox راحت کار میکنه! نمیدونم مشکل چیه اما بنظر میرسه تو ubuntu تمام پهنای باند رو برنامه دیگه ای اشغال میکنه، سوال من اینه که چطور میتونم ببینم کدوم برنامه ها دارن از اینترنت استفاده میکنند؟
ممنون میشم اگه دوستان بتونن کمکم کنند  ???
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1389، 09:38 ب‌ظ توسط b_gholamali »
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
اصلا به جایی وصل هستی؟!
ping 4.2.2.4اگر بهت زمان داد یعنی وصلی! اگر نه کلا به جایی وصل نیستی!
اگر وصل بودی باید برس سراغ DNS!
(برای امتحان وصل بودن می‌تونی از
traceroute 4.2.2.4هم استفاده کنی!)

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
Caesar عزیز
الان که وصلم و توی لینوکس دارم این مطلب رو مینویسم. اما این مشکل به تناوب پیش میاد. دفعه بعد که به همین مشکل برخوردم به توصیه شما عمل میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم. ممنون از لطفت  :)
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
اگه اینطوریه که طبیعیه!( من دارم،توی ویندوز هم همین قطعی‌ها رو بچه‌ها دارن!)

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
بله به نظر میرسه قطعیش طبیعی بود، ممنون، اما empathy هنوزم نمیتونه کانکت شه! نه به yahoo نه google talk و نه msn ، اگه تو این موردم بتونید کمکم کنید ممنون میشم...

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
در مورد اون باید دوستان کمک کنن!
چون من فقط IRC استفاده می‌کنم، اونم با Konversation!!!!!!!!!!!

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
انگار تو ubuntu هرچی رو رها کنی خودش درست میشه  :D
منکه نفهمیدم علت چی بود اما بهرحال مشکل empathy و pidgin هم خود به خود حل شده و الان جفتشون مثل هلو دارن کار میکنن  ;D
ممنون از راهنماییات Caesar عزیز

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
سلام.
عرض ادب به همه مدیران و اعضا محترم انجمن اوبونتو ایران.
خوشحالم که در جمع شما حضور دارم.

با سلام خدمت همه دوستان
من بتازگی استفاده از لینوکس رو شروع کردم و از gprs برای وصل شدن به اینترنت استفاده میکنم. ....
ممکنه توضیح بدین به چه صورت اینکار رو انجام دادین ؟ من 5 ساعته که اوبونتو 10.04 رو نصب کردم و به من گفته بودن که فقط از طریق LAN و داشتن ADSL میشه به اینترنت وصل شد. تو منطقه ما خبری از ADSL نیست و من چند وقتیه از GPRS تو ویندوز استفاده میکنم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
سلام.
عرض ادب به همه مدیران و اعضا محترم انجمن اوبونتو ایران.
خوشحالم که در جمع شما حضور دارم.

با سلام خدمت همه دوستان
من بتازگی استفاده از لینوکس رو شروع کردم و از gprs برای وصل شدن به اینترنت استفاده میکنم. ....
ممکنه توضیح بدین به چه صورت اینکار رو انجام دادین ؟ من 5 ساعته که اوبونتو 10.04 رو نصب کردم و به من گفته بودن که فقط از طریق LAN و داشتن ADSL میشه به اینترنت وصل شد. تو منطقه ما خبری از ADSL نیست و من چند وقتیه از GPRS تو ویندوز استفاده میکنم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام
البته این موضوع تو بحث های دیگه کامل توضیح داده شده اما منم تجربه خودمو میگم
برای اینکار مثل ویندوز گوشی موبایل رو به کامپیوتر وصل میکنیم، توضیح اینکه اوبونتو اکثر گوشی ها رو  میشناسه و براشون به درایوری احتیاج نداره، بعد از وصل کردن گوشی میری به قسمت System>Prefrences>Network Connections و بعد روی زبانه Mobile broadband کلیک میکنی، تو این قسمت دکمه Add رو کلیک میکنی تا ویزارد مربوطه باز شه، اگه گوشیت رو شناخته باشه تو همین صفحه اول ویزارد اسمش رو میزنه ( و اگه نشناخته باشه میزنه any device که نمیدونم باید چکارش کرد) ، به هر حال Forward رو بزن و تو صفحه بعدی ویزارد که مربوط به انتخاب کشور میشه My country is not listed رو انتخاب کن و دوباره Forward رو بزن، تو صفحه بعد جلوی عنوان Provider یه اسمی بزن (مثلا irancell یا همراه اول) و Forward کن. تو صفحه بعد زیر عنوان Selected plan APN باید اسم Access point رو وارد کنی که واسه irancell میشه mtnirancell (البته من کلمه های دیگه رو هم امتحان کردم، با همش کار میکنه! )
بعد از وارد کردن APN فوروارد رو کلیک کن و تو صفحه بعدی هم apply رو بزن تا کانکشن ساخته بشه.
بعد از ساخته شدن کانکشن پنجره edit connection خودبه خود باز میشه که هیچکدوم از تنظیماتشو لازم نیست عوض کنی، فقط اگه دوست داشتی میتونی گزینه connect automatically رو تیک بزنی تا با روشن شدن کامپیوتر خودبخود کانکت بشی، موفق باشی  ;)