انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل باز کردن فایل‌های با نام فارسی در kde  (دفعات بازدید: 5942 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
با تغییر زبان خود سیستم (که زبان منوها و ... رو هم عوض می‌کنه) مشکل رفع می‌شه. تجربه بدی هم نیست کار کردن در سیستم عاملی به زبان مادری    ???

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
خب چرا ناتیلوس تو kde?

مگه دلفین چشه؟ :D

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
خب چرا ناتیلوس تو kde?

مگه دلفین چشه؟ :D

من روزانه تعداد خیلی زیادی عکس رو باید هم‌زمان تغییر اندازه بدم (فرض بفرمایید ۱۰۰۰ تا در هر نوبت) ناتیلوس یه افزونه داره که به منوی راست کلیکش افزوده می‌شه و می‌تونم همه عکس‌ها رو انتخاب کنم و با همون منوی راست کلیک همه رو تغییر اندازه بدم با مشخصات مد نظرم (اسم فایل تازه، اندازه‌اش و ...)

اگر این در دلفین هم باشه برای من دلفین و ناتیلوس فرقی نداره

حالا مگه مشکل از ناتیلوسه؟!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
نمیدونم.شاید

تو kde من این مشکل رو ندارم( البته اپن سوزه ولی ناتیلوس نصب نکردم )

واسه کار شما ابزار های تحت ترمینال هم وجود داره با قابلیت های زیاد :D ( البته اون افزونه که فرمودید تو اوبونتو دارمش )

sudo apt-get install imagemagick
که مثلا دستور convert ش خودش دنیایی داره ;D

ولی برای kde هم یه چیزایی وجود داره:

http://kde-apps.org/content/show.php/Kim?content=11505

http://kde-apps.org/content/show.php/Converter?content=69981
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1393، 10:29 ق‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
چه خوبن این دو تا! اون KIM هم که اصلا روی منو هست. ممنون :)

آفلاین آرمان رسولی

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
من هم همین مشکل رو داشتم و بعد از گشتی در فرومهای خارجی متوجه شدم که اکثر غیر انگلیسی زبان‌ها این مشکل رو داشتند و البته این مخصوص کوبونتو نبوده و در واقع نوعی باگ که  لیبرآفیس با میزکارهای متفاوت و در زمان‌های متفاوتی داشته و حالا نوبت به KDE رسیده! البته یه جا واسه سیستم مک هم این مشکل پیش اومده بود. و نکته آخر اینکه گویا زمانی فایرفاکس هم چنین مشکلی داشته (چه‌جوری‌؟ نفهمیدم!!)
در هر حال، راه‌حل خلاقانه‌ای که آقای بُربُر پیشنهاد کردند به رفع مشکل کمک کرد ولی ظاهر فارسی و انگلیسی به کوبونتو میده که آدم نمی‌فهمه زاغه یا کبک! اولین راه‌حلی که دوستان خارجی زبان ما به ذهنشون رسید استفاده از اوپن‌آفیس بوده و ظاهرا همه هم راضی بودند تا اینکه یکی از کاربرای فرانسوی راحت‌ترین راه رو پیشنهاد داد.
در تنظیمات سیستم به قسمت Local برید و کشور مورد نظرتون رو به country system تغییر بدید. بقیه تنظیمات هم طبق سلیقه خودتون و نتیجه به دست می‌آد. به همین راحتی.
البته دوستان نگران نباشید. کاربرای چینی به طور پیگیری یه طومار جمع کردن و این باگ رو با جزئیات کامل گزارش دادند. شاید در ورژن‌های آینده چنین چیزی ندیدیم.
آخر از همه اینکه ببینید این ناسیونالیسم چه بلایی که سر ملت آزاد آزاد لینوکسی نیاورد! :P
مشخص است که ما در طول ۱۰۰۰۰ سال تکامل خواهیم یافت و با معیارهای امروز، دیگر انسان نخواهیم بود. از نظر من، آن‌ روز ما تعریف جدیدی از انسان خواهیم داشت.
لینوس توروالدز