انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آموزش: حل مشکل فایلی که خراب دانلود شده...  (دفعات بازدید: 3119 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
سلام دوستان!
دیشب یه فیلم دانلود کرده بودم... حدود 2.5GB بود... فیلمش حدودا ۲ ساعت بود... و حدودای دقیقه ی ۳۰ فیلم خراب بود...
یه کم تعجب کردم، چون من همیشه برای این که فیلم هام خراب دانلود نشه لینک مستقیمشون رو می دم به burnbit.com و لینک Torrent تحویل می گیرم، این طوری هم سرعت دانلودم بالاست و هم این که نرم افزار های دانلود Torrent، فایل رو به یه عالمه قطعه تقسیم می کنن و درست دانلود شدن هر قطعه رو با مطابقت دادن یه کدی چک می کنن...
اما خوب شد دیگه... فکر می کنم به خاطر این بود که چند بار کامپیوترم وسط کار یهو خاموش شد... فایلشم تک قسمتی بود و خیلی طول می کشید که دوباره دانلودش کنم!
اما یه ایده ای که به ذهنم رسید و جواب داد رو می گم...
اول نیگا می کنیم ببینیم خرابی در کجای فایل هست... مثلا در ششمین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ بایت فایل (قطعات رو صد میلیون بایتی در نظر گرفتم)...
بعد می آیم فایلمون رو با دستور split به قطعات ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ بایتی تقسیم می کنیم:
split --bytes=100000000 Forrest.Gump.1994.1080p.BluRay.x264.anoXmous.mp4 partبعد چند تا فایل با پیشوند part که تعیین کردیم درست می شه...
حالا اون ۵ قسمت اول فایل رو که درست هستن، می بریم توی یه پوشه ی جدید و اون جا با دستور cat به هم می چسبونیمشون:
cat part* > Forrest.Gump.1994.1080p.BluRay.x264.anoXmous.mp4بعد اون ۵ قسمت رو که داخل پوشه ی جدیدمون هستن، پاک می کنیم... حالا از دستور wget استفاده می کنیم و با c- بهش می گیم بقیه ی این فایل ناقصمون رو که داخل پوشه ی جدیدمون هست، دانلود کنه:
wget http://download.link.of/Forrest.Gump.1994.1080p.BluRay.x264.anoXmous.mp4 -cwget یه Download Manager معروف در خط فرمان هست... اگه wget رو نداشتید با این دستور نصبش کنید:
sudo apt-get install wgetوقتی ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ بایت دیگه دانلود شد... wget رو متوقف می کنیم (Ctrl+z) ... حالا دوباره فایل جدیدمون رو قطعه قطعه می کنیم:
split --bytes=100000000 Forrest.Gump.1994.1080p.BluRay.x264.anoXmous.mp4 partقطعه ی ششم جدید رو، می ریم تو پوشه ای که فیلم اصلی بود و جایگزین قطعه ی ششمی که خراب بود می کنیم...
حالا تمام قطعات رو با این دستور می چسبونیم به هم:
cat part* > Forrest.Gump.1994.1080p.BluRay.x264.anoXmous.mp4تمام!
امیدوارم کمکتون کرده باشه! نمی دونم، شاید روش های دیگه ای باشه یا بعضی قسمت هایی که گفتم زائد باشه، اما من این روش رو بلدم!
ضمنا دیشب فهمیدم Videos یا همون Totem چه Player خوبیه! برعکس VLC صدا و تصویرش هماهنگ بود!
...
Void Linux + XFCE

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
روش جالبیه.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
+1
بسیار جالب بود ، آدم به قدرتمند بود گنو/لینوکس پی میبره

دوستان یک ایده دارم
اگه موافق باشید یک تاپیک بزنیم و اینطور تجربیات رو به اشتراک بزاریم ، نمیدونم ، مثلا با عنوان "کارهای جالبی که با لینوکس کردید" یا "تکنیک های لینوکسی" یا مثل "چرا گنو/لینوکس را دوست دارم" های وبلاگ جادی
و توی تاپیک هم میتونیم به یکسری از تاپیک های موجود در انجمن ترفندها ارجاع بدیم
کلا یه تاپیک که اینجور مطالب در دسترس باشه
موافقید؟
« آخرین ویرایش: 10 تیر 1393، 09:33 ب‌ظ توسط Minion »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
Void Linux + XFCE

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
برای بقیه‌ی فایل‌ها (مثلا یک .ISO یک گیگابایتی) هم یک روشی بود که از هر تیکه از فایل رو که روی یک هاست دانلود شده بود هش می‌گرفت و بعد با چیزی که ما دانلود کردیم مقایسه می‌کرد و باقی ماجرا. (فکر کنم روشش توی همین انجمن بود.)
آره ، این‌جور تاپیک‌ها حیفه که گم بشن.
 فکری باید کرد...

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
برای بقیه‌ی فایل‌ها (مثلا یک .ISO یک گیگابایتی) هم یک روشی بود که از هر تیکه از فایل رو که روی یک هاست دانلود شده بود هش می‌گرفت و بعد با چیزی که ما دانلود کردیم مقایسه می‌کرد و باقی ماجرا. (فکر کنم روشش توی همین انجمن بود.)
آره ، این‌جور تاپیک‌ها حیفه که گم بشن.
 فکری باید کرد...
متاسفانه من قبلا چنین تاپیکی زده بودم که کلا نابود شدم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,92977.0.html
نمیدونم اشکال کار کجا بود که دوستان میلی به همکاری نداشتند
شاید هم به نظرشون چنین کاری بی فایدست
با این حال من هنوز هر وقت چیز جالبی میبینم به این تاپیک اضافه میکنم به این امید که شاید روزی به درد یکی بخوره  :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
اول نیگا می کنیم ببینیم خرابی در کجای فایل هست... مثلا در ششمین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ بایت فایل (قطعات رو صد میلیون بایتی در نظر گرفتم)...

در باره این قسمت توضیح بیشتری بده لطفا  ;)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *

در باره این قسمت توضیح بیشتری بده لطفا  ;)

برای فایل های مختلف این که بفهمید کجاش خرابه ممکنه فرق کنه... اما در مورد فایل mp4 ای که من داشتم:
مثلا فرض کنید خرابی در دقیقه ی 30 ام فیلم هست... و مثلا کل فیلم هم 140 دقیقه هست با حجم 2500000000 بایت... حالا 33 رو تقسیم بر 140 می کنیم ضرب در 2500000000 می کنیم حدودا می شه 535714285 که بین 500000001 تا 600000000 هست و با توجه به این که قطعاتمون رو صد میلیون بایتی در نظر گرفتیم، قطعه ی ششم رو دانلود می کنیم...
Void Linux + XFCE