انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ‫نصب لینوکس بر روی ‪USB Hard Drive‬‬  (دفعات بازدید: 2157 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
‫نصب لینوکس بر روی ‪USB Hard Drive‬‬
« : 27 فروردین 1388، 04:26 ب‌ظ »
                                                        ‫به نام زیبای مطلق‬
                                 ‫نصب لینوکس بر روی ‪USB Hard Drive‬‬
 ‫امروز بالخره تصمیم گرفتم که یه جستجو در گوگل کنم و ببینم آیا روی هارد اکسترنال هم میشه لینوکس رو‬ ‫نصب کرد یا نه . آخه نه اینکه روی یه ‪ USB‬به حجم ۴ گیگ نصب میشه ، حتما باید روی هارد اکسترنال هم‬ ‫نصب بشه .‬
‫چرا باید گنو/لینوکسم رو روی هارد خارجیم نصب کنم :‬
‫۱- چون فرمت هاردهای من 3‪ ext‬است پس باید برای جابجایی و تبادل اطلعات با کامپیوتر‌های دیگه، همیشه یک دیسک‬ ‫زنده‌ی لینوکس همراهم باشه و کامپیوتر اونها رو با دیسک زنده بال بیارم و اطلاعات رو جابجا کنم .‬
‫۲- چون من با گنو/لینوکس خودم خیلی راحت‌ترم و می‌تونم تنظیماتم رو هم با خودم جابجا کنم (‪ ScrapBook‬در فایرفاکس)
‫پ.ن: دلیل اینکه چرا من تمام هارد هایم فرمت لینوکسی دارد اینه : بخاطر امنیت و ویروس‌های ویندوزی که اطلعات هارد رو از بین‬ ‫می‌برند .‬
‫دو دلیل داشتم برای اینکه بجای ‪ usb‬از هارد استفاده کنم :‬
‫۱- قیمت زیاد ‪ usb‬های حجیم .‬
‫۲- فضای زیاد برای جابجایی اطلعات .‬
‫روش کار :‬
‫نصب گنو/لینوکس روی ‪ USB Hard‬خیلی راحته . فقط چندتا نکته داره که شاید دونستنش مهم باشه :‬
‫۱- اول باید هاردهای داخلی یا اینترنال خودتون رو در بایوس غیر فعال کنید .‬
‫۲- خیلی عادی و از روی دیسک زنده شروع به نصب گنو/لینوکس کنید .‬
‫پ.ن: در اینجا فرض می‌کنم که شما نصب عادی گنو/لینوکس رو بدونید .‬
‫نکته : سعی کنید قبل از شروع هارد خارجی خود را برای نصب ، پارتیشن‌بندی کنید . چون در هنگام اجرا از روی دیسک زنده سرعت ‫کمتر از حالت عادی است .‬
‫۳- دقت کنید که هیچ کدام از پارتیشن‌های موجود در ‪ USB Hard‬شما نباید مونت باشند .‬
نکته : در غیر اینصورت هیچ درایوی در هنگام نصب شناخته نمی‌شود .‬
‫۴- بعد از نصب و هنگامی که از شما برای مکان نصب بوت لودر)‪ (Boot Loader‬سوال می‌شود ، مکان نصب را حتما و حتما باید از‬ ‫روی پیش‌فرض یعنی 0‪ hd‬یا )‪ (Master Boot Record) (MBR‬بردارید و به پارتیشن اصلی ‪ USB Hard‬مانند ‪ sda‬انتقال دهید .‬
 ‫۵- تمام شد .‬
‫هاردهای داخلی خود را فعال کنید و در بایوس ‪ First Boot‬سیستم را بر روی ‪ usb‬قرار دهید . در هنگام بال آمدن ، سیستم بدون آنکه‬ ‫به صفحه اصلی گراب شما وارد شود ، به گراب نصب شده در روی ‪ USB Hard‬ می‌رود .‬
‫نکته : برای برگشت به سیستم خودتان یا هارد را جدا کنید و یا ‪ First Boot‬را به حالت اول برگردانید .‬
منبع : http://www.novell.com/communities/node/4536/how-create-external-usb-bootable-linux-hard-drive-without-dual-boot
فایل با فرمت pdf در پیوست : تبدیل شده با این آفیس
منبع فارسی : http://yeenghelabi.wordpress.com/2009/04/16/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c-usb-hard-drive/
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: ‫نصب لینوکس بر روی ‪USB Hard Drive‬‬
« پاسخ #1 : 27 فروردین 1388، 07:33 ب‌ظ »
+1

عالی بود

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *