انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه طوری می شه یه سرور خونگی داشت ؟  (دفعات بازدید: 1320 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soroush419

• Full Member
  • *
  • ارسال: 164
چه طوری می شه یه سرور خونگی داشت ؟
« : 13 تیر 1393، 09:37 ق‌ظ »
می دونم می دونم !‌ تیتر سوال مثل تبلیغ های تلوزیونی شده اما هدف اون نیست :)

*۱)می دوتیم تابستون اومد و خوب بیکاری هم باهاش میاد معمولا :)

*۲)چند وقتی هست دارم به داشتن یه سرور(نمی دونم از لجاظ فنی استفاده از این کلمه درست هست یا نه اما خوب من به معنای عام اون یعنی یه چیز مرکزی استفاده می کنم :)) که بتونه:
   ۱)یه سری چیز رو مدیریت کنه در واقع یه سری کامپوتر، مثلا می خواهم از کسایی که از اینترنت استفاده می کنن، اکانت داشته باشن و بشه فهمید هرکی چه قدر مصرف می کنه حالا اگه بشه به اکانتای دیگه مثلا فضای ذخیره سازی و از این باحال بازی ها هم داده که خیلی خوب می شه !
   ۲)مثلا بشه روش یه چیزی مثله اف تی پی داشتگاه ها داشت و یا بشه مثلا یه لوکال هاست داشته که کسایی که به مودم وصل می شن بتونن ببینش ؟

۱و۲--> با خودم قکر کردم شاید بشه این تابستون به این اهداف تقریبا دور از ذهن رسید. هدف از مطرح کردن هم این بود من نمی دونم حتی برای یکی از رویا های بالا از کجا باید شروع کنم و کجا دنبالش بگردم؟ می خواستم بدونم کسی می تونه سرنخی بده :)

البته با open stack هم آشنا شدم و کلیاتی ازش می دونم اما دقیقا نمی دونم به درد من می خوره یا نه؟ دارم سعی می کنم بیشتر باهاش آشنا بشم.

یه احتمال دیگه هم می دم که توضیحات من در بالا شامل بدیهیات شبکه( نمی دونم آیا اسم بحث این هست یا نه !) باشه. در واقع من همیشه از شبکه بدم میومده به نظرم الکی پیجیدس ! اما خوب اگه می شه کمی بیشتر راهنمایی کنین؟

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
پاسخ : چه طوری می شه یه سرور خونگی داشت ؟
« پاسخ #1 : 13 تیر 1393، 12:42 ب‌ظ »
 - برای سوال دومت ، میتونی راحت همونجوری که گفتی مثل دانشگاه یک سرور داشته باشی که یک سری فایل رو برای بقیه به اشتراک بزاری و ...
 - مثلا یک سرور ftp ، برای راه اندازیش هم فقط کافیه که پکیج vsftpd رو نصب کنی و طبق لینک زیر کانفیگش کن و لذت ببر (تنظیمات جالبی داره مثلا به home کاربری وصل بشه با یوزر و پسوورد یا این که یک پوشه رو برای همه به اشتراک بزاری(مثل دانشگاه) )  ;)
https://help.ubuntu.com/community/vsftpd
 - البته کلی راه هست و این یکیشه.
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین soroush419

• Full Member
  • *
  • ارسال: 164
پاسخ : چه طوری می شه یه سرور خونگی داشت ؟
« پاسخ #2 : 13 تیر 1393، 07:30 ب‌ظ »
- برای سوال دومت ، میتونی راحت همونجوری که گفتی مثل دانشگاه یک سرور داشته باشی که یک سری فایل رو برای بقیه به اشتراک بزاری و ...
 - مثلا یک سرور ftp ، برای راه اندازیش هم فقط کافیه که پکیج vsftpd رو نصب کنی و طبق لینک زیر کانفیگش کن و لذت ببر (تنظیمات جالبی داره مثلا به home کاربری وصل بشه با یوزر و پسوورد یا این که یک پوشه رو برای همه به اشتراک بزاری(مثل دانشگاه) )  ;)
https://help.ubuntu.com/community/vsftpd
 - البته کلی راه هست و این یکیشه.
خیلی جالبه
سپاس