انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا واقعا ابونتو قابلیت تبدیل به یک بدافزار را دارد ؟  (دفعات بازدید: 1319 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
سلام به همه دوستان گرامی  :'( ](*,)
آقا چرا واقعا یه خبری خوندم که استالمن گفته بود که ابونتو یه بدافزار جاسوسی است :o
منم متعجب شدم ! یکم تحقیق کردم و انگاه شواهد محمکی در دست هست این پست رو نوشتنم
http://agape.ir/blog/1393/05/08/ubuntu/نظر شما چی هست ؟
دقیقا اینو گفته
نقل‌قول
Ubuntu uses the information about searches to show the user ads to buy various things from Amazon. Amazon commits many wrongs; by promoting Amazon, Canonical contributes to them. However, the ads are not the core of the problem. The main issue is the spying. Canonical says it does not tell Amazon who searched for what. However, it is just as bad for Canonical to collect your personal information as it would have been for Amazon to collect it. Ubuntu surveillance is not anonymous.
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1393، 10:08 ق‌ظ توسط agape »
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
پاسخ : آیا واقعا ابونتو بد افزار است ؟
« پاسخ #1 : 08 امرداد 1393، 11:47 ب‌ظ »
تا اونجا ک من میدونم استالمن به قابلیت سرچ آنلاینی که توی دش وجود داره خورده گرفته که اینکار کنونیکال میتونه یه جور جاسوسی حساب بشه چون زمینه ی اینکار با این قابلیت مهیاست.... چیز زیاد خاصی نیست.. میتونی سرویسش رو غیر فعال کنی یا حذف کنی ... همین

عنوان پست هم بنظرم اشتباس ... چون این فقط درمورد یونیتی باید باشه... (توعنوان "است" رو به "دارد" تبدیل کنی بهتره)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #2 : 09 امرداد 1393، 12:27 ق‌ظ »
نه لزوما ! من توی یه تایپک عنوان کردم که باینری هایی که ما داریم از سایت کونیکال می گیریم مشکوک هست ! ممکنه نرم افزار هایی به نرم افزار های عادی چسبونده باشن مثل شما فرض کن به فایرفاکس نرم افزار جاسوسی اضافه کرده باشن ! شما می تونی تشخیصش بدی ؟! کلا در هر سیستمی که شما باینری دریافت کنی امکان بد افزار هست توش ! ولی خوب بی خیال زیاد سخت نگیرید !  :D
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
« پاسخ #3 : 09 امرداد 1393، 12:32 ق‌ظ »
 - باید توجه داشت که حرف های ریچارد استالمن برای بیش از دو سال پیش بوده نه همین دیروز که توی لینک اینقدر داغ روش بحث شده.
 - از لحاظ فنی اطلاعات کافی ندارم که نظر بدم ،ولی فکر میکنم این موضوع حل شده و از طرفی با یک اشتباه ،نادیده گرفتن این همه خدمتی که اوبونتو به رایگان به جامعه لینوکس و بخصوص تازه کار های لینوکس کرد کار درستی نیست و این که بد افزار بنامیمش فکر نمیکنم کار درستی باشه.

- یاد این قسمت از دیباچه گلستان افتادم که میگه : "باران رحمت بی حسابش همه را رسیده و خوان نعمت بی دریغش همه جا کشیده پرده ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد و وظیفه روزی خواران به خطای منکر نبرد"
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
    • هوشمند سیاره نپلاد
« پاسخ #4 : 09 امرداد 1393، 09:37 ق‌ظ »
سلام - بله حق با شماست - این حرف استالمن برای سال 2005 بوده ، ولی برای من که چیزی ازش نشنیده بودم تکان دهنده بود- بازم خوبه که عده ای هستند که به این مسائل هرچند کوچک گیر بدهند و مانع از ررشد آنها شوند ، با تحقیقاتی دوباره متوجه شدم که میشه این قابلیت رو غیرفعال کرد و راهش رو توی همون پست آپدیت میکنم! عنوان همین پست رو هم آپدیت میکنم
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
سیستم رو به روز نگه دارید.برنامه هایی با منابع نا مشخص نصب نکنید.نگران هیچ چیز نباشید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
    • هوشمند سیاره نپلاد
فکر میکنم برای افرادی مثل من که تمایل دارد با همه جوانب سیستم آشنا بشن - نحوه انجام امور و درک درست از مسایل اینچنینی مهمه ???
برای یک یوز معمولی خوب قطعا گفته شما درسته ! ولی من فکر نمیکنم کسی که با لینوکس کار میکنه یه یوزر عادی باشه !
اصلا تو لینوکس یوزر عادی هم داریم ؟ ;)
یوزر های عادل مال مک و ویندوز هستن ;D
چه می گویید ؟!