انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تنظیم نشدن caps lock یا alt+shift به عنوان کلید تغییر زبان  (دفعات بازدید: 1374 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین atralheaven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
فکر کنم بعد از آپدیت بود که این مشکل پیش اومد. تونستم alt+space رو تنظیم کنم فعلا و کارم رو راه بندازم ولی caps lock تنظیم نمیشه می‌نویسه disabled. باید یه باگ باشه کس دیگه‌ای هم این مشکل رو داره؟

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
اون کلید که برای بزرگ و کوچیک نوشتن حروفات انگلیسی هستش. اگرم بشه ست کرد کار عاقلانه ای به نظر نمیرسه

آفلاین atralheaven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
اون کلید که برای بزرگ و کوچیک نوشتن حروفات انگلیسی هستش. اگرم بشه ست کرد کار عاقلانه ای به نظر نمیرسه
واقعا بی‌مصرفه! حتی گوگل هم توی کروم‌بوک‌ها حذفش کرده بود. خیلی‌ها این کلید رو برای تغییر زبان یا نیم‌فاصله تنظیم می‌کنن. الان که رفتم روی لینوکس مینت، و فعلا این کلید تنظیم شده و مشکلی نیست.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
من که از کلید Menu برای باز کردن Terminal استفاده می کنم... بی مصرف تر از Caps Lock بود...!
Void Linux + XFCE

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
فکر کنم بعد از آپدیت بود که این مشکل پیش اومد. تونستم alt+space رو تنظیم کنم فعلا و کارم رو راه بندازم ولی caps lock تنظیم نمیشه می‌نویسه disabled. باید یه باگ باشه کس دیگه‌ای هم این مشکل رو داره؟
برای تنطیم Alt+Shift میتونید مثل عکس زیر اقدام کنید.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
از عاقلانه ترن کارها ست که یک کلید بی مصرف رو به پرکاربردترین کلید تبدیل کنوم. یادش بخیر.