انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: منوی انتخاب سیستم عامل ابونتو بالا نمیاد  (دفعات بازدید: 2098 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید محمود

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام به تمامی ابونتو یی های گرامی
اول یک تشکر ویژه بکنم از زحماتتون من توسط این سایت با ابونتو آشنا شدم و کار باهاش رو ادامه میدم با اینکه شاید دو هفته بیشتر نشه توسط این سایت با ابونتو آشنا شدم ولی جزو طرفدارای پرپاقرصش شدم ...
بریم سر اصل مطلب
من خواستم virualbox نصب کنم که یک سری ماژول هم باهاش نصب کردم (که 386 و virual و greec و ... تو این مایه ها بودن) که یک سری برنامه باهاش نصب کرد (یه چیز تو مایه های linux image...) بعد وقتی لینوکس رو ریستارت کردم گرافیک و صوت و... رو نمی شناخت و به منوی انتخاب سیستم عامل هم چندتا گزینه اضافه شده بود (با نام همون ماژول هایی که نصب شده بود) بعد ماژول ها و برنامه هایی که باهاش نصب شد (همون linux image ..) رو پاک کردم که شاید درست شه وقتی ریستارت کردم توی لیست انتخاب سیستم عامل فقط مموری چک بود و ابونتو و ریکاوری و... نبود با دی وی دی ستاب هم هر کاری کردم نتونستم بازیابی کنم حالا ممنون میشم بگید چطور برم تو ابونتو و بازیابی کنم.
ممنون

آفلاین سید محمود

• Newbie
  • *
کسی راهی به نظرش نمی رسه؟
با live هم اومدم بالا و چیزهایی که به نظرم میرسید نصب کردم ولی انگار نصب در لایو تغییری ایجاد نمیکنه  ???

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
سلام دوست من.
ورژن اوبونتوی شما چیه؟ برنامه هایی که نصب کردید مال همون ورژنه؟ اگه به command دسترسی دارید دستور
sudo apt-get install -f
رو امتحان کنید.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
نه داستان یکمی سخت تر از اینا میشه!
بوت منو رو خراب کردید! ;) /boot/grub/menu.lst  این همون جایی هستش که مشکل پیدا کرده!
اگه با توجه ب اینکه شما هرچی کرنل و اینا داشتید رو حذف کردید! نمی دونم که آیا میشه کاری کرد یا نه!
ی تست کنید! با لایو که بالا آمدید! زیر شاخه /boot رو از نسخه ی زنده به روی نسخه ی خراب شده ی خودتون کپی کنید! ولی این از اون روش های حدس و گمان ای هستش! :D
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
به روش معمولی شما نمیتونید کرنل رو حذف کنید ! اینقدر از شما تأیید و OK و Do you know what are you doing ازتون میپرسه که بعیده بر اثر اشتباه اون رو پاک کرده باشید !
یک کاری کنید. به این راهنما بخش «تعمیر گراب بعد از نصب ویندوز» برید. شاید کاری کردین که گراب پارتیشن روت شما رو نمیشناسه و با این کار شاید بشه درستش کرد (البته مشروط به اینکه شما کرنل رو پاک نکرده باشید!)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین سید محمود

• Newbie
  • *
جالبه
ورژن هم (چون حدود دو هفته ست با ابونتو آشنا شدم) همون حواصیله , برنامه ها رو نصب و پاک کردم فکر نکنم مشکل از ورژن باشه (اون فرمان آقا امیر جواب نداد)
کرنل رو فکر نکنم حذف کردم فقط همون ایمج ها رو پاک کردم
اگه اون آدرسیه که آقا علیرضا فرموندند (boot/grub/..) که اصلا شاخه گراب رو ندارم ;D یک پارتیشن لینوکس هم بیشتر ندارم
آقا علیرضا اگه منظورتون اینه که از rofs/boot کپی کنم به boot که دوتاپوشه فایلهاش دقیقا مثل همند(و اجازه دستکاری این پوشه ها رو هم ندارم)
راهنمای سید مهدی عزیز هم افاقه نکرد (تو لیست بوت لودر اصلا ubuntu نمیاد فقط memtest و other .. و windows Xp هستند)
حالا مشکلی نیست یکبار دیگه نصب میکنم اوایل که ویندوز استفاده می کردیم هر هفته یکی نصب می کردیم بالاخره وقتی میخوایم یاد بگیریم گاهی خراب هم میشه فقط میخوام بدونم آیا میشه برنامه هایی که قبلا نصب کرده بودم رو یک جوری حفظ کنم که وقتی ابونتو نصب کردم راحت بتونم نصب کنم که سه چهار روز به خاطر نصب برنامه اینترنت وصل نباشم؟
با تشکر از سید مهدی و  آقا علیرضا و آقا امیر

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
:D
والا اول خواستم فقط همین رو پیشنهاد بدم ! ولی با دیدگاه عمومی که میگه «چیزی رو که پرسیدن جواب بده نه چیزی رو که بلدی» تناقض داشت!
$ /var/cache/apt/archives/این رو ی کپی ی جای امن بردار!
کفایت می کنه

بعد که جدیدی نصب کردی ! sudo کپی شون کن سر جاشون و ی apt-get update بزن تا لیست منابع ات هم ب روز بشه! :)
« آخرین ویرایش: 10 خرداد 1387، 07:32 ب‌ظ توسط علیرضا طالقانی »
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین azimi_nash

• Newbie
  • *
سلام  .
من هم  دقیقا  مشکل سید محمود  رو  دارم  الان  ( البته بعد از update  و  upgrade  ) 
تمام مراحل  ذکر شده   رو   انجام دادم  ولی نتیجه نداد .
کمکککککککککککککککککککککککککککککک     :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(