انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل شد) نیاز به یک indicator در خصوص bandwidth monitor  (دفعات بازدید: 888 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farshadf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
دوستان من تا به حال  برای مدیریت استفاده از پهنای باندم از برنامه های مختلفی مثل system load indicator و همینطور از سرویسهای موجود محیط cli استفاده کردم.

اما چیزی که هنوز کاملا نیازمو برطرف نکرده اینه که می خوام یه indicator باشه که بصورت ساده بالای صفحه کنار دیگر indicatorها میزان send&recieve رو بصورت لحظه ای نشون بده. Receive 56KB - Send 14KB   

اینجوری نیازی نیست بخوام مدام صفحه cli رو minimize و restore کنم واسه دیدن وضعیت. یه چیزی تو مایه های BWmonitor ویندوز.

هست چنین چیزی؟

Update

یه مقدار تویه نت جستجو کردم یه پکیج مناسب پیدا کردم دقیقا همین کارو میکنه فقط مشکلش اینه که جمع send+receive  رو نشون میده. اگه از بچه ها کسی بتونه سورس رو ویرایش کنه که این دو رو بصورت جداگانه نشون بده خوب میشه.
البته تویه منوهای انتخابی خود برنامه دریافت و ارسال رو جداگونه نشون میده ولی من میخوام خود نمایشگر هم جداگانه باشه.

دوستان لطفا همکاری کنید.
https://github.com/mgedmin/indicator-netspeed

Upadte
دوستان خودم موفق شدم تغییر رو تویه سورس انجام بدم و بالاخره بعد از مهاجرت از ویندوز به لینوکس بعد از یک سال تونستم یه تغییر کوچک تویه یه سورس انجام بدم و به نتیجه برسونم. (خیلی خوشحالم  \\:D/ )

واسه کسایی که دوست دارن بدونن چه کاری انجام دادم واسه تغییرات.
اول از لینکی که بالا گذاشتم سورس را دانلود کردم و بعد فایل indicator-netspeed.c رو ویرایش کردم با gedit.
یه خط هست int net_total = net_down + net_up;که در واقع send & receive رو جمع میکنه و نتیجه رو نشون میده. من فقط net up رو پاک کردم که میشه int net_total = net_down ;
بعد از اون باید با فرمان sudo apt-get install build-essential libgtop2-dev libgtk-3-dev libappindicator3-dev git-core

وابستگی ها رو نصب کنیم.
و به ترتیب مراحل زیر
make
sudo make install
indicator-netspeed &

« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1393، 09:56 ق‌ظ توسط farshadf »