انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه رمزگذاری True Crypt عمرش به پایان رسید.نرم افزار دیگه ای مثل این هست؟  (دفعات بازدید: 4441 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
در رابطه با True Crypt من نمیدونستم دیگه این پروژه ادامه نداره و تعطیل شده(ظاهرا برج 5 سال 2014 عمرش به پایان رسید!)
شما هم اگر از این نرم افزار رایگان و متن باز و Cross platform استفاده میکنید.باید به یک نرم افزار دیگه کوچ کنید
خیلی از نرم افزارها رو چک کردم
هیچ کدوم به خوبی True Crypt نبود
نمیدونم چرا پروژه اش تعطیل شد(بدی پروژه هایی که Sponsor نداره همینه)
به خاطر اینکه درایو مجازی (Container) میساخت و در Volume بدون خطا هم در ویندوز و هم در لینوکس رمزگذاری میکرد دوستش داشتم
ولی الان چک میکنم.یکی متن باز نیست.یکی رایگان نیست.یکی دیگه فقط با ویندوز کار میکنه.و یا فقط با لینوکس کار میکنه.یکی کنده.یکی فقط فایل رو رمزگذاری میکنه.و پوشه رمزگذاری نمیکنه.به هر حال هر کدوم یه عیبی دارند!!!
از بین همه نرم افزارهای رمزگذاری من از (GNU Privacy Guard (GnuPG) or (GPG خوشم اومد.تحت لایسنس GPL V3 (پروانه عمومی همگانی گنو)بود و Cross platform هم هست.همچنین وقتی دیدم وزارت اقتصاد و فناوری آلمان، بودجه ایجاد راهنما و انتقال به ویندوز مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ تامین کرده پیش خودم گفتم چون متن بازه و آلمان حمایتش میکنه نرم افزار خفنیه! از وب سایت  gnupg.org  دانلودش کردم.نسخه ویندوزی هم داره.پوشه رو هم پشتیبانی میکنه.ولی سوتی های جالبی داشت که در نسخه ویندوزی دیدم.(هنوز نسخه لینوکس اون رو چک نکردم.ولی با این سوتی هایی که داشت فکر نکنم ارزش چک کردن در لینوکس رو داشته باشه.)
مشکلاتش در رابطه با قفل گذاشتن روی پوشه ها
1-پوشه هایی که حاوی فایل هایی با نام فارسی هستند رو نمیتونه رمزگذاری کنه.و اونها رو به صورت خودکار حذف میکنه
2-نام فایل ها رو همه انگلیسی کردم.اما دیدم بازم پوشه هایی که زیر پوشه (Sub directory) زیادی دارند رو رمزگذاری نمیکنه! مثلا از یه پوشه 50 مگابایتی که پوشه های تودر تو داشت فقط 3 مگابایت رو رمزگذاری کرد!
3-خودم پوشه رو به یک فایل ZIP تبدیل کردم.و این دفعه تونست بدون ایراد و اشکال فایل Zip رو رمزگذاری کنه

خیالم راحت شد که تونستم پوشه رو در ویندوز با کلک ZIP کردن رمزگذاری کنم.
اما مشکل اصلی این نبود
وقتی فایل اولیه(اصلی) رو که رمزگذاری میکنه..یه گزینه داره که نوشته میخوای فایل اصلی رو بعد از رمزگذاری پاک کنم؟ تیک این گزینه رو زدم و فایل اصلی رو پاک کرد.کنجکاو شدم ببینم با نرم افزارهای Recovery میشه فایل اصلی رو برگردوند؟ تست کردم دیدم فایل رو به صورت ویندوزی و ساده پاک کرده ! و فایل رو wipe نکرده!!!!!!!!
پیش خودم گفتم عیب نداره خودم با یه نرم افزار دیگه طوری پاکش میکنم که Recovery نشه.
اما مشکل اینجاست هر بار که فایل رمزگذاری شده رو Decrypt میکنه فایل اصلی رو به ما میده که باید دوباره اون رو Wipe کرد.و روز از نو روزی از نو.به نظر شما این ایراد نیست!؟
به نظر شما چه نرم افزاری رو جایگزین True Crypt کنم؟ که مثل اون متن باز و چند پلتفرمه باشه و بی ایراد کار کنه.اون نرم افزار هیچ کدوم از این ایراد ها رو نداشت.من یک ساله باهاش کار کردم هیچ ایرادی ازش ندیدم! حیف شد!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اصپلاً باید کل دیسک رمزگذاری بشه. قبل‌ترها ویندزد XP این قابلیت رو نداشت و ملت مجبور بودن از برنامه‌هایی مثل True Crypt برای این کار استفاده کنن. ولی الآن با به پایان رسیدن عمر XP دیگه نیازی به استفاده از این نرم‌افزار هم نیست و همه‌ی سیستم‌های عامل رمزگذاری رو به صورت توکار پشتبانی می‌کنن.
با این حال هم‌چنان می‌شه از True Crypt استفاده کرد…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
اصپلاً باید کل دیسک رمزگذاری بشه. قبل‌ترها ویندزد XP این قابلیت رو نداشت و ملت مجبور بودن از برنامه‌هایی مثل True Crypt برای این کار استفاده کنن. ولی الآن با به پایان رسیدن عمر XP دیگه نیازی به استفاده از این نرم‌افزار هم نیست و همه‌ی سیستم‌های عامل رمزگذاری رو به صورت توکار پشتبانی می‌کنن.
با این حال هم‌چنان می‌شه از True Crypt استفاده کرد…

آخه در این سایت گفته دیگه استفاده نکنید چون امن نیست!
WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues
http://truecrypt.sourceforge.net

چرا باید مهاجرت کرد؟ من که دوست دارم از همین True Crypt استفاده کنم.و مهاجرت نکنم!

خوب در ویندوز Bit Locker هست.اما در لینوکس معادل Bit locker چیه؟ اگه معادلش رو معرفی کنید ممنون میشم
با این کار فقط در یک سیستم عامل میشه به اطلاعات رمزگذاری شده دسترسی داشت.
من که ترجیح میدم از همون True Crypt استفاده کنم تا در هر دو سیستم عامل بتونم به اطلاعات دسترسی داشته باشم.ولی وقتی سایت True Crypt خودش میگه کوچ کنید خوب حتما دلیل امنیتی داره! نداره؟ تا حالا من باگ و مشکلی ازش ندیدم.ولی دقیقا منظورش از may contain unfixed security issue رو نمیدونم!

« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1393، 10:42 ب‌ظ توسط میلاد فشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در مورد اون جمله‌ای که تو سایتش نوشته این رو ببین: http://pastebin.com/9catw4X7

و امّا در مورد رمزگذاری روشش همونیه که گفتم. کل دیسک رو رمزگذاری کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
به نظر شما چه نرم افزاری رو جایگزین True Crypt کنم؟ که مثل اون متن باز و چند پلتفرمه باشه و بی ایراد کار کنه
یکی از سایتها در این مورد مطلب زده بود که ازش دو سه تا برنامه فورک شده، یکی اش با ghost شروع میشد (مثلا ghostcryptd یا چنین چیزی). سایت رو هم نمی دونم چه سایتی بود چون از فید پلنت سیتو می خوندم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
TrueCrypt is a free open-source alternative to Windows BitLocker. I would say that TrueCrypt is even better than BitLocker.

الان معادل لینوکسی دیگه ای هست که پارتیشن رو رمزنگاری کنه؟؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
TrueCrypt is a free open-source alternative to Windows BitLocker. I would say that TrueCrypt is even better than BitLocker.

الان معادل لینوکسی دیگه ای هست که پارتیشن رو رمزنگاری کنه؟؟؟
بله، خود لینوکس: https://en.wikipedia.org/wiki/Dm-crypt

هم‌چنین دیدن این صفحه هم بد نیست: https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_disk_encryption_software
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1393، 09:51 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »